The Fall Guy (2024) ☆ 👁

(David Leitch)

amerikai-ausztrál-kanadai akciófilm, dráma, vígjáték

3,4

2024-07-19 11:08:51 fempolip (3) #12

A moziplakátra húztam a szám, megint egy film a filmes szakmáról..vagy azzal a körítéssel. Akadt néhány az elmúlt időben. (Mást nem is tudtam a filmről)
De mivel ez is csak egy film, hát meg kell nézni.
Az első 45 perc óriási pozitív csalódás, remekül építkezik, hogy azután 10 perc alatt totál érdektelenségbe fulladjon és enyhén kusza, erőltetett sztorival, meg feleslegesen húzott akcióval. Ami jobb ha leült volna így olyan kicsit tingli-tangli jelenetek voltak mivel a pörgés egy szintté vált és állandósult. A következő negyed óra után azonban mikor ténylegesen elindult a sztori, és volt némi pihenő, újra magasabb fokozatba kapcsolva jöttek a jobb jelenetek, elég jó párosítások.
A vége pedig remek volt, a plusz poénon pedig elmosolyodtam.
Abszolút vágtam volna az alkotásból vagy 20 percet, és 1 óra 40 feszes, nem túl bonyolult, de nagyon is élvezhető filmként aposztrofáltam...volna.
Így viszont egyszer nézhető lett, hiába a jó alakítás, a remek látvány.
A KISS-t pedig nem kell százszor berakni, vagy ha igen, volt és van is több jó száma nem csak az az egy. A végére kicsit lefárasztott még ha kedvelem is.
Így ez egy erős közepes film.
Bár ha belegondolok, jobb mint közepes. Csak nem fogyasztom újra.

2024-07-02 23:01:30 THE (4) #11

4 de csak a jó zeneválasztás miatt.

2024-06-22 20:17:59 Szabó Dániel (3) #10

Definíció szerinti 3/5 film.

2024-06-06 07:56:56 budaik (4) #9

Egy mozifilm, amiben Gosling és Blunt szerepel. Félig komoly, félig vicces. Abszolút popcorn mozi szaga van. Igen, az is. Nem marad veled, nem fogsz rá emlékezni nagyon. Vannak benne vicces jelenetek, gyakorlatilag a karakterek karikatúrák, szélsőségesek. Ha az ember szeretne kikapcsolni, akkor arra tökéletes.

2024-05-20 17:43:38 Rorschach (2) #8

Minden mástól függetlenül azt szeretném javasolni minden érdeklődőnek, hogy lehetőleg felirattal nézze meg a filmet, mert évek óta nem volt balszerencsém olyan kínos szinkronhoz, mint amilyet az egyébként veterán fordító itt összehozott. Jobbára okés limonádé ez amúgy, de így kifejezetten csorbult az élmény.

2024-05-10 18:55:55 bambula (3) #7

Szerintem,ha Leitch humorszinten ki tudná hozni azt a színészekből,amit az akció szekvenciáknál,akkor sokkal jobbak lennének az akció-vígjátékai.
Látszik,hogy ha a Deadpoolnál nem lenne ott Reynolds,akinek mondani sem kell,hogy legyen a hülyülés,akkor valószínűleg az sem sikerülni ennyire élvezhetőre(legalábbis számomra mindenképpen).
Shane Black jobban tudja,hogyan használja akció-vígjátékban Goslingot.Ez még nem megy sajnos Leitchnek,
ha nincs ott egy mókamiki.
De az akcióknál alap,hogy 1000%-ban oda teszi magát,azt ismeri csak igazán,a kisujjában van.

2024-05-10 16:08:38 BonnyJohnny (4) #6

Szerintem sem kimagasló film, de közepesnél jobb... olyan "jóka". És az biztos, hogy nagyobb figyelmet érdemelne. Nagyobbat, mint teszem azt a CGI Iramban című szappanopera aktuális része.

2024-05-10 08:04:59 MicaHiro (4) #5

Valóban nem egy kimagasló film, de azért én egy kicsit sajnálom. Jól megcsinált film, profi akciókkal, jó színészekkel és érdekes meta-humorral. Szerintem kicsit nagyobb érdeklődést érdemelt volna.

előzmény: gomez1000 (#4)

2024-05-10 00:45:11 gomez1000 (3) #4

Nem lesz időtálló alkotás! Egy esti szórakozásnak jó, chips és kóla mellé.

2024-05-01 17:10:14 branton (5) #3

David Leitch megint megcsinálta, de most nem is akárhogyan! Elképesztő jó élmény volt ez a film, amely mindent tartalmaz, amit egy popcornmozinak tartalmaznia kell. Tudod, hogy mi lesz a következő jelenet, tudod, hogy ki fog meghalni, vagy éppen ki nem fog, de mégis izgulsz rajta, mert az egésznek van egy varázsa, ami körüllengi. Miért van varázsa? Túlhasznált szavakká válnak lassan ezek nálam, de: szív és lélek. Leitch baromi nagyot tiszteleg a szakma előtt, megmutatja, hogy kell a nagybetűs MOZIT elkészíteni, ráadásul mintha meg is jegyezné, hogy: "faszikáim, azért ideje lenne, ha nekünk is dobnátok egy Oscart". Leitch A Gyilkos járattal odabiggyesztette magát a kedvenc rendezőim közé, A kaszkadőrrel pedig megszilárdította a helyét. Így a végére megjegyeznék egy kis negatívabb dolgot is, bár ez inkább a szőrszálhasogatás kategóriája: az R-besorolás (több vér, több fuck egy picikével) dobott volna az összképen, de így sem panaszkodhatok, ezesetben megfelelt a PG-13 is.
Ötös.

2024-05-01 09:58:26 bambula (3) #2

Kár,hogy csak a második felében indul be igazán a film.

2023-11-02 16:18:22 Ágó (?) #1