Five Nights at Freddy's (2023) ☆ 👁

(Emma Tammi)

amerikai horror

2,2

2023-11-07 18:35:23 Korben (?) #9

Aki az ilyen B-kategóriás horrorban is a logikai bukfenceken akad ki, ott sztem nemcsak a filmmel van a gond!:)

2023-11-04 20:56:26 Doc (1) #8

Azt hiszem fanservice-ként működik (bár ha jól értettem, rendesen átforgatja a dolgokat).
Nekem dögunalom volt, ráadásul a végén eléggé érthetetlen is.
Utólagos magyarázat szerint a főgenyó valami olyan ruhába bújt bele, ami magában is megáll valami rugós mechanizmussal és ez a rugós mechanizmus volt amit a csaj a film közepe táján seprűnyéllel demonstrált.
Az hogy az ugrósüti :) hogyan tudta átharapni a golyóálló cuccost, nem kapott magyarázatot.

Semmilyen szinten nem nevezhető horrornak.
Stáblistás jelenet másfél van: egy rövid az elején (azt se értettem), meg valami géphangú betűzés a legvégén.

2023-11-03 12:47:56 VVega (1) #7

Szerintem nem veled van gond, ipari szemét volt mindegyik. Remélem az új Kedvencek temetőjét nem láttad, mert az is az.

2023-11-02 17:02:42 Rorschach (1) #6

Annál éppen jobb volt, de pl. a Willy's wonderlandnél sokkal rosszabb, tónustalabb, amorfabb egy valami.

Bár lehet, bennem van a hiba, mert most a nagy szpúkizásban ezen a filmen ugyanúgy szenvedtem, ahogy a Fűrészen és az Ördögűzőn is egyaránt, avagy az idei Halloweenre időzített horrorfilmeknek pusztán a minőségétől rázott ki a hideg.

előzmény: Umberto (#3)

2023-11-01 23:07:51 Joeker81 (?) #5

Nekem elsőre Nic Cage Willy mesevilága ugrott be az előzetes alapján.

előzmény: Umberto (#3)

2023-11-01 17:48:01 VVega (1) #4

Nehéz mit mondani. Teljesen felfoghatatlan nekem, hogy mitől ekkora siker. Nagyobb nulla, mint az új Ördögűző és Kedvencek temetője. Egyszerűen semmi nincs ebben a filmben, amit szeretni lehetne. Nem vicces, nem félelmetes, nem izgalmas, nem érdekes. Röhej.

2023-11-01 13:48:40 Umberto (?) #3

Ez kábé olyan lehet, mint a micimackós horror, nem?

2023-10-31 22:30:12 Rorschach (1) #2

Borzasztó silány film, nyilván. Az első óra még csak-csak, ám ami utána jön, az maga a szekunder szégyenérzet.

Pedig még láttam is volna benne fantáziát, ha elrúgják a labdát, de úgy rendesen. Rámehetett volna pölö akár valami annyira durván industrial hangulatú, fémízű terminátorságra, ami nem is R-ért, de NC-17-ért kiált. Elképzelem, ahogy egy-egy hirtelen megszaladt jelenetben a kérlelhetetlenül hideg acélszörnyek pépesítik, vagy minimum ledarálják a jobb sorsra érdemes áldozataikat, valamint a film végén a nyilván lángokban álló pizzéria romjai közül lemállott maskarájú, vörösen izzó szemű halálosztókként masíroznak ki terminálni... vagy bármi.

Igazából akármi jobb lett volna, mint ez a 0%-os effort, hisz ez csak néhány esetlenül felkérődzött sablon rögtönzött kis halma.
És mint olyan, fabatkát sem ér.

2023-10-31 12:42:40 BalaKovesi (3) #1

Akkora logikai bukfencek és kérdőjelek vannak benne, hogy az nem igaz, az utolsó 20 perc pedig borzasztóan nevetséges, de egyébként nem olyan rossz ez, van egy ferde varázsa, ami már a játékokat is kultstátuszba repítette. Utóbbiak elég népszerűek voltak a korosztályomban, amikor még általános iskolások voltunk, amolyan kezdő lépcsőfokként szolgáltak a horrorok felé, nálam mondjuk kimaradt ez a dolog, de a filmet látva szerintem ez is meg fogja találni a közönségét, a blődség-hegyeivel még müködhet is bűnös élvezetként, a hangulata valamennyire ki is emeli az átlagból. Félreértés ne essék, ez a film alapból egy kettest érdemelne, de egész jól csúszott, elvoltam vele, szóval adok neki egy hármast. A kritikák és a párhuzamos forgalmazás ellenére már most pénzügyi siker a film, szóval számíthatunk 5000+ folytatásra. Mondjuk azokat már nem valószínű, hogy meg fogom nézni, és az érthetetlenül terebélyes lore-nak sem terveztem utánanézni (de tényleg, egy óránál is hosszabb magyarázóvideók vannak a játékok történetével kapcsoaltban).