La vita è bella (1997) ☆ 👁

Az élet szép
Life Is Beautiful

(Roberto Benigni)

olasz dráma, háborús film, szerelmi történet, vígjáték

4,4

2020-05-18 14:11:19 Sziez (4) #33

A hibáival együtt is ez egy olyan film, ami után nehéz megszólalni.

2020-05-11 22:26:53 Norbert Simon (4) #32

Nagyon különös az egész film. Érdekes az a mód ahogy bemutatja és elmeséli nekünk a történelemnek ezt a nagyon szomorú és tragikus fejezetét a főhősünk életén keresztül. Az a különös színjáték amelyet nyújt a Roberto Benigni egyszerre megindító, a maga különös módján humoros és ugyanakkor egyszerre tűnik valóban elbohóckodottnak. ( Főként a film második felére értem ezt.) Keserédesen de humoros az egész film. Noha én nem igen tudtam rajta nevetni olykor pár jelenetét megmosolyogtam. Összességében egy erős négyessel így is tudom értékelni a filmet.

2020-05-06 13:34:59 Manómaszat (5) #31

Eleinte borzasztóan sok volt ez a Latabárba oltott Pierre Richard, de aztán levett a lábáról, megadtam magam.

2020-04-17 17:29:56 critixx (3) #30

Én is így érzem. Túl sok volt a bohóckodás.

előzmény: Lady Ópium (#29)

2020-04-17 17:19:26 Lady Ópium (3) #29

A film mondanivalója gyönyörű, de Roberto Benigni túlzott teátrális játéka agyonvágja az egészet.

2019-11-08 08:15:12 mimóza (5) #28

Négy olyan filmet vettem sorba, amelyek - erejüknél fogva - egyenként is leterítettek volna (64-es betegnapló, Palackposta, Második esély, The Whistleblower), de így együtt szinte ki is végeztek lélekben, úgyhogy utána kellett néznem, mi is következhetne, ami segít feltámadni. Benigninek sikerült ez a húzás. :) Azok közé tartozom ugyan, akiket az első fél óra inkább idegesített, mint mulattatott, de aztán megéreztem ennek az egész mindennek az igaz voltát, egészen pontosan annál a jelenetnél, amikor a párosunk besétál a virágos teraszra, majd 40 másodperc múlva kiszaladnak onnan az ötéves-forma kisfiukkal, na, ott nagyot nevettem, és a mosoly nem is hervadt le az arcomról, még ha itt-ott könnyek potyogtak is.
Bízom, azért egy szelete bennem van ennek a tündöklő életigenlesnek, ennek a féktelen derűlátásnak, amit itt láttam, de mivel ebből sosem elég (vagy "túl sok"), ezért tudatosan keresem a forrásokat. :)

ˇˇAz 5 éves Giorgio Cantarini pedig bekerült a kedvenc színészeim listájába, holott nem vehetem biztosra, hogy látom még más szerepben. Ezzel a másfél órával is simán nyerte nálam "az örök Vapitit".

2016-09-22 13:55:21 Rituska (5) #27

Az élet szép, ez a dráma pedig egy csoda. Nem tudom sírás nélkül végignézni. Nem találok rá szavakat, egyszerűen elképesztő. Mindig újra és újra elvarázsol. Lenyűgöző mestermunka. Sokkal több, mint egy film.

2016-07-30 17:42:54 Szabó Dániel (5) #26

:''(

2014-10-28 00:46:06 kwzatz (5) #25

Zseniális film az elejétől a végéig. Valami elképesztő, hogy milyen remekül sikerült az átmenet az első háromnegyed óra idilljéből és felhőtlen nevetéséből a film második felének szívszaggató jeleneteiig.

Én személy szerint rengeteget nevettem Guido film eleji hódításán, a kreatív humoron és poénokon, az utóbbi időben nem igazán készül olyan vígjáték, amin ilyen jól tudnék szórakozni. Ráadásul fontosnak tartom ezt a részt, mivel ezen keresztül ismerhetjük meg Guido jellemét, és így válik "hitelessé" táborbeli alakítása.
A mű második fele az, ami zavarba hoz. Nem tudja az ember, hogy nevessen vagy sírjon, és néha azon kaphatjuk magunkat, hogy "kényelmetlen" nézni. Ez persze egyáltalán nem hiba, többek között ettől is olyan remek ez a film.

A végén nem tudott nem eszembe jutni, hogy mi lett volna, ha Dorát nem deportálják, és Guido nem indul el keresni...

2014-02-01 11:17:51 Channá (3) #24

az eleje miatt húztam le hármasra, ha az nem lenne, akkor pedig 5 lenne.

2013-12-15 20:17:56 erahurka (4) #23

Az első kicsit több mint fél óra borzalmas, Guido a világ legidegesítőbb embere, folyamatosan idétlenkedik. Aztán egyre jobb lesz, a közepétől pedig zseniális.

2012-05-06 23:00:38 BladesOrsi (5) #22

Gyönyörű film!

2012-02-21 09:24:46 Lil Martin (5) #21

jajj istenem, ez gyerekkorom filmje, nagyon sokszor láttam, és ahogy egyre csak nőttem, egyre több dolgot értettem meg belőle. emlékszem, mikor kérdeztem anyát kis koromban arról a gombos részről, kb annyi fogalmam volt róla mint a filmben a kiskölöknek, hogy hogy a fenébe lehetne az emberből gomb? de attól még ugyanúgy tetszett, és mindig arról fantáziáltam, hogy nem is hal meg az apja, hanem elszaladt a katona elől valahogyan, csak mi azt nem tudjuk meg. mostanra már minden világos, borzadva röhögtem. olyasmi érzéssel, mint mikor valami durva handicapest parodizál ki valaki, ami nagyon vicces, de tudom hogy nem kéne rajta nevetnem, meg egy tuskó vagyok amiért azt teszem. zseniális.

2012-02-03 23:39:59 BonnyJohnny (5) #20

Egy régi tartozásomat pótoltam a film megtekintésével. Nem gondoltam, hogy ennyire tetszeni fog. Fantasztikus film. Már az első félórára is zseniálisat adtam volna. Kiváló, fergeteges, ötletes romantikus vígjáték. Aztán csak felfelé változott. A holokauszt témáját véresen komolyan, megrázóan mutatja be, de mindezt PG-13-ban, gyerekes szempontból. Egy cseppet sem vesz el a drámai értékéből, de olyan humoros és bájos pluszt visz bele, ami ebben a témában páratlan.
Nálam olasz filmek közül holtversenyben első a Nuovo Cinema Paradisoval, toplistám előkelő helyén.

2011-09-14 22:23:59 Csende Kristóf (5) #19

Az egyik kedvenc filmem!

2011-07-19 11:01:56 VMVKWA (5) #18

Az első félóra után azt hittem, nem mászik ki a közepesből, de utána magával rántott és nem engedett.
Végre egy holokauszt film, ami talán jobban segíti feldolgozni ezt a tragédiát, mint a "hagyományos" filmek.

2011-02-14 21:13:32 tomside (5) #17

Én magamtól is szeretem az életet. De ha ez a film csak legalább még egy embernek segít hittel, tisztelve szeretni az életet, akkor minden tiszteletem.

2010-12-08 15:28:57 budaik (5) #16

3asra értékelte!

előzmény: tamas.1 (#14)

2010-12-08 14:27:46 kezdetektől (?) #15

Mert Bolond Pierrot a valósághű filmeket szereti, és azért valjuk be ez nem az...
De persze ez semmit nem von le az értékéből, tizedjére is ugyanazt azt az élményt nyújtja a film.
Kiváncsi lennék pár ember véleményére, akik pl. 4-esnél rosszabat adtak rá.

előzmény: tamas.1 (#14)

2010-04-25 14:36:25 tamas.1 (5) #14

Nem értem Bolond Pierrot miért értékelte egyesre ezt a mesterművet. :-/
Zseniális film, ezen nincs mit ragozni - 10/10.

2010-02-17 15:29:40 Szívtiproimi (5) #13

Az ember taknya-nyála egybefolyt, bőgött és röhögött egyszere, a film felért egy nagy tisztítókúrával. Ahogy jöttünk ki a moziból, kisírt szemek minden felé. Ez a film új műfajt teremtett. Ezütán értelmüket vesztik az érzelgős holocaust filmek. Depressziósoknak is kitőnően ajánlott. Szóval gyógyít minden kockája.

2010-01-14 20:03:10 Livcsy (4) #12

Az elemzésben súlyos spoiler van, ami azért dühítő, mert a nélkül is jó lett volna a kritika. Erre azért lehetne figyelni! Vagy hiba a részemről, hogy előbb utánaolvasok a filmnek, mielőtt megnézem?
Amúgy a film tetszett. Megható volt, szép, és vicces is :) Fura, egy ilyen témában ilyen filmet látni... Valami azért hiányzott nekem, nem tudnám megmondani, hogy mi....

2010-01-09 10:02:21 diablo3 (5) #11

Habar meg nagyon kis taknyos lurko voltam mikor keszult a film :D meg csak tegnap este lattam eloszor es meg mindig a hatasa alatt vagyok,ami nalam igencsak ritka esemeny.Ez volt eddig az eletemben az egyetlen film,amit majdnem megkonnyeztem...a film masodik feleben egeszen a vegeig szivfacsaro jelenetek sokasaga ingerli a konnycsatornankat,a finalenal mar szabalyosan kuzkodtem a konnyeimmel,amin en magam is nagyon meglepodtem,mivel sose gondoltam volna,hogy egy film ilyen mely erzelmeket tud feltorni belolem...Ezekutan jogosnak tartom es teljes mertekben egyetertek k3pl3r allitasaval miszerint a filmtortenet EGYIK legmeghatobb,legmegrazobb es legszebb alkotasaval allunk szemben,persze ezt lehet cafolni...no de minek??Afoszereplo nagyon hatasosan jatsza el az optimista,eletvidam apa/ferj szerepet.Szerintem ezt a filmet mindenkinek latnia kell legalabb egyszer...nalam mindenkepp bekerult a top10-be es nem is ertem,hogyan lehet ezt a remekmuvet nezhetetlen osztalyzattal illetni...

2009-10-04 20:17:16 kulcsar03 (5) #10

Egészen elképesztő film. nem is igazán tudok megszólalni így egyből utána. Nem találtam benne hibát. Zseniálisan zseniális!!! 100%

2009-09-24 00:04:54 budaik (5) #9

Nem hiszem, hogy valaha adott, vagy adni fog nekem valamit, ami jobban meghatni, mint ez a FILM.... Minden másodperce pengeélen táncolás, folyamatosan ingerli a szívet, hogy megszakadjon ....

2009-05-27 18:00:17 kezdetektől (?) #8

Akkor megnyugodtam :) Minden idők egyik legjobb filmje, és minden idők legjobb olasz filmje (szerintem), második a Biciklitolvajok :D

2009-05-27 17:58:00 Olórin (5) #7

Azóta már nálam is:)

2009-05-27 17:56:19 kezdetektől (?) #6

Olórin elemzésével teljes mértékben egyet értek, leszámítva azt, hogy ez nálam nem 95, hanem 100% :D

2009-01-08 22:50:36 explorer10 (5) #5

Gyönyörű film:)

2009-01-08 20:58:56 Hannibal Lecter (4) #4

Háát, azért talán túlzás a filmtörténet egyik legszebb alkotásának titulálni, de tény, hogy Benigni kitett magáért: vérfrissítő szemléletmód, kiváló alakítások, intelligensen bontakozó dráma, egyszóval: remek műfaji kevercs. Mi kell még?

2009-01-08 20:20:58 k3pl3r (?) #3

Ja, és nagyon jó lett az elemzés, gratulálok Olórinnak!
Tényleg a filmtörténet egyik legmeghatóbb, legmegrázóbb, legszebb alkotása.

2009-01-08 20:17:33 k3pl3r (?) #2

Nem nagyon tudok most még mit mondani, de muszáj valamit írnom. Még csak pár perce fejeztem be, de biztos vagyok benne, hogy minden idők egyik legjobb filmjét láttam. Huhh, tényleg nem nagyon tudok mit írni (írtam pár sort, de inkább visszatöröltem:). Fantasztikus film.

2008-06-06 20:46:43 Rea (5) #1

Jé, még senki nem mondta el a véleményét? Akkor én elkezdem a sort, remélem sokan folytatják majd.
A film régi, de én még csak most láttam először, és nagyon tetszett. Ritkán vagy inkább sose nézek olyan filmet, aminek valamilyen szinten köze van a háborúhoz, a koncentrációs táborokhoz.
De az, ahogy Guido játéknak tünteti fel fia előtt a tábort, elhitetve vele, hogy csak egy játék, az zseniális volt. Jópofa volt, ahogy a német tiszt szavait lefordította. Néhol azt vártam, mikor sírja el magát valamelyik férfi a "szobájukban", mikor a fiának mesél. Arra viszont, ami akkor történik, mikor nőnek öltözve próbálja megtalálni Dorát, nem számítottam. A végén folytak a könnyeim, meghatott az a jelenet, és ahogy a már felnőtt fiú hangja mondja, hogy mit meg nem tett érte az apja.
Gyönyörű film, ajánlom mindenkinek.