Cidade de Deus (2002) ☆

Isten városa
City of God

(Fernando Meirelles - Kátia Lund)

brazil-francia dráma

4,5

Zé Pequeno: Figyelj csak beszélni akarok veled! Kik vannak a legjobban eleresztve?
Bené "Benny": Hát egy csomóan öregem!
Zé Pequeno: Nézd meg Jerie Adriant! Abban a márkás cuccban! Vastag aranylánccal! Baszd meg! És nézd meg Pereirát! Vagy azt a spinét, aki vele van!
Bené "Benny": Az Belenici, a tesóm nője volt.
Zé Pequeno: És micsoda verdája van! És nézd meg Neguinhót, nyakig aranyban, baszd meg! Aranylánc, aranyóra, arany gyűrűk, arany faszom! Nézd meg Répát! Azzal a dögös kocsival, Bené! Ezek a csávók mind narkódílerek!
Bené "Benny": Ezek csontig ki vannak bélelve.
Zé Pequeno: A rablásból már nagyon sovány, baszd meg. Az igazi lóvé a drogban van.
Bené "Benny": Értem.
Zé Pequeno: Ideje lenne váltani. Kokóban kellene utaznunk.
Bené "Benny": De kéne egy kis lé, hogy elkezdjük.
Zé Pequeno: Nem Bené. Tepsibe tesszük a faszokat, és miénk az üzlet.
Bené "Benny": Fasza, és mikor kezdjük?
Zé Pequeno: Hát most!

Zé Pequeno: Szia Neguinho!
Neguinho: Baszd meg Kiskocka! Hogyhogy idejössz az irodámba?
Zé Pequeno: És ki mondta, hogy a tied?
Neguinho: Mi van Kiskocka?
Zé Pequeno: Anyád a Kiskocka, Kis Zé a nevem, baszd meg!

Buscape: A drogárusítás ugyanolyan üzlet, mint bármelyik. A terjesztő átadja az árut, amit az üzletekben csomagolnak. A csomagolás a drog összeszerelési folyamata, és ugyanolyan dögunalmas, mint például csavarokat meghúzni. A füvet kis csomagokba sodorják. A kokaint először papírba, aztán tízesével kis zacskókba, majd százas csomagokba töltik. Dílerként akár nagy karriert is befuthat az ember. A kissrácok először kifutóként dolgoznak, és nagyon jól megfizetik őket. Üdítőt hozatnak velük, üzeneteket hoznak-visznek meg hasonlók. Aztán őr lesz belőlük. Ha jön a rendőrség a sárkánnyal jeleznek és mindenki időben leléphet. Az őrből aztán az úgynevezett köd lesz. A negyedben árulja a drogot, és ha jön a rendőrség köddé válik. A katona már felelősségteljesebb beosztás. Ha elég ügyes és jól tud kalkulálni, akkor hamar helyi vezető lehet. Ez már komoly, mert ő a tulajdonos jobbkeze. A rendőrök is megkapják a részüket, és nem csinálnak balhét. Mivel Kis Zé minden ellenségét kinyírta, a városban nem volt lövöldözés vagy egyéb balhé. Könnyű volt autóval behajtani, így a playboyok biztonságban érezhették magukat drogvásárlás közben. Isten városa dugig volt drogosokkal, Kis Zé pedig szépen megvastagodott. Ha a drog legális lett volna, Kis Zét választották volna az év emberének.

Nem fizetett a rendoroknak, a bortonben rohadt meg.

PG

Valassz: a kezedbe vagy a labadba kered?

PG

Jol van, megcsinaltad! Adj egy otost!

PG

Eresszetek! Hadd menjek ki!

El kene rejtoznod!

PG

Egy evvel kesobb mar senki se emlekezett, hogyan kezdodott.

PG

Csinalj egy fotot rolunk!

Valamit tisztaznom kell!

Mienk az uzlet!