Sisu (2022) ☆ 👁

(Jalmari Helander)

amerikai-angol-finn akciófilm, háborús film

3,2

2024-02-24 16:54:27 kocz (3) #23

Nekem pont attól lett paródia, hogy miket túlélt.
Az akasztásig még rendben volt, bár addig is voltak érdekes dolgok, de aszondtam ok, kemény a csávó. Egy akasztást ennyi ideig nem hiszem hogy bárki túlél, akármennyire badass. Aztán a repülőn egy vas lakatpánttal legalább 10x teljes erőből, erőkarral (heveder) pofánbasszák. Már az elsőtől be kellett volna törnie a koponyájának, de nem, még a 10. utána is magánál van. Aztán a gép konkrétan függőlegesen csapódik a földbe. Még ha oda is kötötte magát, csak a lassulás mértékétől szét kellett volna robbannia gerincének meg a belső szerveinek.

Egy fokkal kellett volna csak hihetőbb túléseket kitalálnia a forgatókönyvírónak és akkor aszondom fasza meg minden. De így egynek elment...voltak jó jelenetek...de tuti nem nézem újra.

előzmény: Danesz99 (#9)

2024-01-03 13:25:47 oscarmániás (4) #22

Gyerekkoromban a Keománál éreztem, gondoltam azt, amit itt, az akasztófás jelenetnél, nem értem mit kell fönnakadni a "fizikán", ilyen szőnyegbombázásnak is felérő képregényfilm özön után.... a Spongyabob részekből okulva ("szippantva"): a mese minden sületlenséget elbír.
No de nem ez a lényeg, kinek a paplak, kinek a pap lánya...
Hanem - amiért valójában időt szakítok, hogy véleményt formáljak ennél a filmnél - szerintem a hazai történelmi filmeknek ez egy jó irány volna. Remélem lesz olyan vagány magyarka aki meglépi, népmesei hős volna tengernyi, ahogy "ellenség" is...

2023-09-24 12:29:42 Leo_Stotch (1) #21

Nagyon jól indult.
Csak azok a túlzások..
Nagyon jó film lehetett volna, de a perifériális látás nélküli nácik teljesen szétcseszték az élményt.

A felgyújtom magamnál már rezgett a léc, a repülőre feljutás miatt már 2-es. A lezuhanás ilyen alibi módon való túlélése miatt 1-es.

Pedig ez a menő záró 1 perc megért volna egy menő filmet.

2023-08-04 10:15:25 Tom85 (3) #20

Ez a film egy John Wick volt öltöny nélkül. Kár volt elvinni a karaktert egy halhatatlan, marvel-i szuperhős irányába, mert amúgy az egész film hangulata, képi világa, környezete elképesztően jó volt.

2023-07-03 18:11:58 ChrisAdam (3) #19

Teljesen jogos, én egyébként úgy értelmeztem, hogy egy annyira lápos, mocsaras területre zuhant a gép, hogy az tompította a becsapódást, talán nem is roppant szét különösebben. Finnországban talán ez még könnyen meg is eshet. De abszolút kifogásolható, és ha még túl is éli, nem úgy megy tovább, mint aki csak épp beütötte a térdét. De ez totál ugyanaz a kategória, mint amikor felrobban a ló alatt a taposó, és a hősünk lába - ami pár tízcentire van a ló lábától - nem szakad szét, miközben a lóból szilánkok maradnak. :) Enyhén szólva megmosolyogható fizika. Na, ezek miatt hármas...

előzmény: Danesz99 (#18)

2023-07-03 17:55:46 Danesz99 (4) #18

Azért úgy túlélni egy repülőgép-szerencsétlenséget, hogy a gépből semmi nem marad, főhősünk meg a földben keletkezett kráterből kászálódik ki, így szerintem nem sokan élték túl eddig. Én egy stáblista utáni jelenet formájában csináltam volna egy olyan verziót, hogy a bank csúszós padlóján elesik, és nyekk... :)

2023-07-03 09:37:58 ChrisAdam (3) #17

Abszolút jól szórakoztam. A gyönyörű lappföldi tájba oltott gyilkolászás piszok jó ötlet, jól is működik. A terminátorként túlélő főhős karaktere talán még John Wicket vagy Rambót is lezúzná a filmvászonról, annyira sokat ad hozzá ez az utolsó utáni pillanatban gyötrődő, mocskos, embertelen háborús állapot.
Sajnos a Sisu megbocsáthatatlan bűne az, hogy egetverően túlzó. Annyira, hogy folyamatosan kizökkent. Lehet izgulni, mert izgalmas. Lehet ámulni, mert látványos. Lehet undorodni, mert kellően véres. De folyamatosan felkapod a fejed az olyan blődségekre, amiket a forgatókönyvíró se nagyon tudna kimagyarázni, és nem is csak arról van szó, hogy miként éli túl Aatami, hanem a történetbeli logikátlanságokra, lukakra gondolok. Folyamatosan feláldozza a badass-ség, a látvány, a véres akciózások oltárán az észszerűséget.
Sokat gondolkodtam, hogy mit is érdemel a film: szívem szerint négyest adnék rá, mert élveztem, jól szórakoztam. Ha szigorú vagyok, akkor ez mégis csak hármas. Azt kívánnám, bárcsak szerényebben bántak volna Aatami halhatatlanságával. Nem is a repülőgép-szerencsétlenségre gondolok elsősorban, bár egyértelműen ott is van némi kivetnivaló. De az, hogy valaki egy acélsodronyra nyílt sebénél "kapaszkodva" támaszkodjon felakasztva egy egész éjszakán keresztül, az nálam kicsit kiverte a biztosítékot. Mert igen, a repülőgép-katasztrófákat élték már túl emberek, és nem kellett szenteknek, se gyilkosisteneknek lenniük, de ez az akasztós túlélési metódus minden fizikai és emberi korlátot meghalad. Ahogy az is, hogy a repülőgépen a huszonakárhány fémmel társított ütést úgy éli túl, hogy tulajdonképpen a fején csak felületi sérülések jelennek meg.

2023-07-02 05:36:07 dittike (1) #16

Hiába a háborús körítés a és a kutyus, sehogy sem működik igazán jól ez a történet.

2023-06-30 09:48:12 bambula (4) #15

Ez a film mozivásznon még jobban nézett ki.
Örülök, hogy végül bevállalta a mozibemutatót az InterCom.

2023-06-11 11:24:32 Dangar (?) #14

És tényleg! :)

előzmény: Ubul (#13)

2023-06-10 13:28:01 Ubul (2) #13

Hardcore Henry? Tudtommal ott se :D

előzmény: Dangar (#12)

2023-06-10 12:40:21 Dangar (?) #12

"Az viszont alighanem filmtörténelem, hogy a főhős 85 percig egyetlen szót sem szól"

Láttad már a Hang Nélkül-t? :)

2023-06-09 14:56:48 kaamir (3) #11

Az elején még tudják az alkotók tartani a helyes arányt egy szikár túlélőfilm és egy over the top akciófilm között, aztán fokozatosan az utóbbi felé billen el a mérleg nyelve. A legvégére már elég gáz blődli lesz belőle, és ezzel együtt a tét is elveszik (ha a halhatatlan ember tényleg halhatatlan, akkor mit izguljak a sorsán?).

Az viszont alighanem filmtörténelem, hogy a főhős 85 percig egyetlen szót sem szól.

2023-06-01 21:18:56 Joeker81 (3) #10

Érkezik a magyar mozikba is, 2023. június 29-től lesz látható, előzetes.

2023-05-20 23:34:47 Danesz99 (4) #9

Ez az ember, nos mit is él túl: néhány pártucat lövést, repeszt, akna robban fel alatta (szegény paci már kevésbé szerencsés), tud lélegezni a víz alatt, felgyújtja magát, akasztást, kb. 27 arcon rúgást és kb. ugyanennyi ütést, repcsivel való földbe csapódást és az ezekből adódó bibiket már ne is említsem..., hát azt kell mondjam, hogy ekkora badass motherfucker tough guy nincs még egy, ha a 3 Johnt összeadom akkor sem (McClane, Wick, Rambo) szóval nekem ez egy igazi bűnös élvezet volt, méghozzá abból a fajtából, ami bár tényleg történetileg egyszerű mint az a bizonyos faék, de például az a fajta, amit lehet hogy én is újráznék a moziban, mert néhány jelenete szinte könyörög azért, hogy moziban is lássam.

2023-05-20 22:16:11 Joeker81 (3) #8

Mocskos, nyers és brutális bosszúfilm. A Hallhatatlan becenevet kiérdemlő viking Rambo még kuriózum is lehetne, ha nem lenne már-már képregényfilmekhez hasonló dömping az ilyen filmekből mostanában. Vitathatatlan, hogy nagyon szép képi kompozíciókkal operál, ami megadja az alaphangulatot, végig szinte leköti a figyelmet, a látványra nem igazán lehet panasz. Nagyon egyben volt szerintem a díszlet, a kellékes és a jelmezes meló, látszik, hogy ügyeltek a részletekre még ha helyenként elég színpadiasra is sikerült, ellensúlyozva ezzel a faék egyszerű történetet. Tetszett a karakterek westernes jellegű viseletessége, mocskos kinézetük, leharcoltságuk. A brutalitás humorba oltása, a néző sokkolása, miután tényleg mostanában ebben verseny van a filmek közt, nem túl meglepő, a hasonló lélegzetvételű Odenkirk Senki filmjében szerintem ez jobban volt azonban tálalva. Összességében szórakoztató, kikapcsolódáshoz remek választás, a viszonylag ritka skandináv-második világháborús keret miatt pedig érdekes egy film. Nagyából kiegyensúlyozott négyes volt nálam, de miután megnéztem, és arra gondoltam, hogy még egyszer megnézve mennyire lenne számomra jó, úgy már csak egy erős hármasra jött ki végül az értékelés.

2023-05-19 08:56:55 bambula (4) #7

Én is reménykedek azért benne, hogy a forgalmazó számára kedvezően alakul a nézettség és legközelebb egy ilyen filmet bátrabban és gyorsabban hoznak be a forgalmazók.

előzmény: Ubul (#6)

2023-05-19 08:51:30 Ubul (2) #6

sokszor volt már azért ilyen, hogy nagyképernyőre illik a film, így ott is megnézik az emberek, ha jó

előzmény: bambula (#5)

2023-05-19 08:37:16 bambula (4) #5

Kiváncsi vagyok, mennyi nézője lesz a filmnek, ha bemutatják június végén, így hogy valószínűleg akit érdekelt az már megnézte.
Én mondjuk ott leszek, mert ezt moziban is látni kell.

2023-05-19 05:40:35 lizardking (3) #4

Vérbő exploitationnek túl kevés, hihető túlélőfilmnek túl sok. Ez sajna két szék között a padló, de ettől függetlenül nem volt rossz.

2023-05-16 23:00:40 Ágó (3) #3

Pontosan én is így voltam vele. Kár érte.

2023-05-16 21:33:34 BonnyJohnny (3) #2

Nem tudom... nekem már néhol a paródiát súrolta, de annyira viszont nem volt "bűnös élvezet", hogy ezt elnézzem neki. :/

előzmény: VVega (#1)

2023-05-16 21:14:24 VVega (4) #1

Elképesztően szórakoztató, véres zúzás. Sok dologba bele lehetne kötni, de én biztosan nem fogok, annyi badass pillanata és ötlete van. John Wick találkozik a Becstelen Brigantykkal, nagyszerű film.