Quills (2000) ☆ 👁

(Philip Kaufman)

amerikai-angol-német dráma, életrajzi film

4,1

2020-04-17 22:39:10 Lady Ópium (4) #31

Én semmi perverzséget nem találtam a márkiban, illetve eleget nem...

2012-05-22 10:54:09 desmond (?) #30

Ez így van. Történelmi hitelesség szempontjából a film bukta.

előzmény: Jude Quinn (#29)

2011-03-02 21:29:03 Jude Quinn (3) #29

Egészen a tűzvészig és Madeleine haláláig egész jó filmnek találtam, de utána butaságba megy át a sztori. A hatásvadászatról annyit, hogy De Sade márki "1814. december 2-án, 74 évesen, alvás közben halt meg".

2009-04-04 20:25:52 grafikusTibi (4) #28

Én ma délután néztem meg. Ahhoz képest, hogy amerikai film nem lett rossz. Alapvetően olyan színészek játszanak benne akiket szeretek, abbé tűnt nekem túl szentnek, de végül is ő pap volt. A képi világa is bejön a filmnek. Sade márki beszólásai jók nagyon! Meg az is ahogy újabb és újabb fortélyokhoz folyamodik, hogy tudjon írni. 10ből 7-8 között vacilálok. Megnézem még 1szer.

2009-02-26 16:13:03 puttancsospeti (?) #27

Hatásos vagy hatásvadász-ezek szerint a te meglátásod szerint sem ugyanaz. És nem feltétlenül a vadászat kifejezés gyakorlati jelentéséből kell itt kiindulni. A hatásvadászat, inkább az-szerintem-ami utal valamire, próbálja elhitetni, hogy van a mélyén valami komoly dolog és közben nincs mögött e semmi és ezt külsődleges eszküzök olcsó halmozásával próbálja mégis elhitetni. Ez azért annyira nem pozitív...

előzmény: czeppelin (#26)

2009-02-26 15:21:21 czeppelin (4) #26

Az, hogy valami hatásvadász, szerintem nem negatív jelző. (Szerintem) minden film hatásvadász, csak van amelyiknek sikerül levadásznia a hatást (tehát hatásos film), van amelyiknek nem (és megmarad hatásvadásznak).

előzmény: puttancsospeti (#25)

2009-02-13 17:57:39 puttancsospeti (?) #25

"de azért azokkal egyetértek, akik azt mondják, hogy baromira hatásvadász a film, különösen az eleje és a vágásai."
Ehhez képest igencsak felpontoztad...
"Freud szerint ebből a szexuális elfojtásból születik az egész kultúra."
Hát igen... Egy kicsit be volt szűkülve a Mester...

előzmény: Szívtiproimi (#24)

2009-02-13 17:51:31 Szívtiproimi (5) #24

elég gyenge vélemények eddig, de azért azokkal egyetértek, akik azt mondják, hogy baromira hatásvadász a film, különösen az eleje és a vágásai.A film egyébként az irodalomról szól,egy grafománról, aki miután szexuális perverzióit nem élheti ki direktben, azt áttolja az irásra, Freud szerint ebből a szexuális elfojtásból születik az egész kultúra. Sade társain és olvasóin keresztül éli ki vágyait,lásd pl.:inkvizítorné,dagi hóhér, piromániás. A színházi jelenet nagyon jó, a Hamletre is utalás.És hát irodalom, kultúra mindhalálig egy halálos performance keretében.

2009-02-09 22:43:13 puttancsospeti (?) #23

De már Sade márkinál is van egy ilyen töltete a dolognak.

előzmény: jesi (#22)

2009-02-09 20:14:05 jesi (3) #22

nem Sade márki, Pasolini

előzmény: puttancsospeti (#21)

2009-02-09 17:44:29 puttancsospeti (?) #21

Tulképp már De Sade márki is valamiféle uniformizáló, diktatorikus, totalitarista szexizmust ábrázolt a műveiden, különösen ebben. De ez nála ugyanakkor e klerikalizmussal szembeni bosszú és lázadás egyik nagy fegyvere is volt...
Műveinek egyik visszatérő tanulsága;úgy sincs Isten, sem semmi szentség a világon, minden profán, hát akkor menjünk és... stb., stb., stb., :)

előzmény: jesi (#20)

2009-02-09 17:16:05 jesi (3) #20

ha a diktatúrát kell ábrázolni akkor igen. a sok nyáladzós populáris szar film, amelyben a hős megmenti a világot és a diktátort lelövi: felszabadítja a rabokat, akiknek bevertek párat.
Vegyük a lelki kínzást és a testit: a lelki ábrázolása nehezebb (lásd a remek Ötödik pecsétet, amely a legjobb magyar filmek egyike) hiszen olyanra kell csinálni, hogy ne legyen szentimentális. A testi könnyebb (emiatt is tartom jobb filmnek a salonál sokat)
A Sade márki játékai nekem nem adott semmi plusszt (talán az is befolyásolt, hogy elötte láttam a zseniális Dr. Mabuse végrendeletét Fritz Lang-tól) és nem is nagyon kötött le.

előzmény: puttancsospeti (#18)

2009-02-09 14:52:58 puttancsospeti (?) #19

Egyébként igen. Minden perverzió ilyen.

2009-02-09 14:49:38 puttancsospeti (?) #18

Tehát ez egy szimbolikus, társadalomfilozófiai, eszmei, metafizikai szarevés. :)

előzmény: jesi (#17)

2009-02-09 10:10:51 jesi (3) #17

A kakievés persze átvitt értelemben: erkölcsi hanyatlás és a diktatúra kiszolgálóinak erkölcsi zülöttségét jelenti.

előzmény: Jereváni Rádió (#14)

2009-02-08 22:03:44 puttancsospeti (?) #16

Hoppá! most találtam. Ez érdekes...[link]

2009-02-08 21:58:05 puttancsospeti (?) #15

"Költői a kérdés, hiszen tudjuk, hogy a perverz sztorik a márki bomlott elméjéből származtak, én meg nem látom a szaron túl a nagy metaforát. :)"
Nem biztos, hogy csak a bomlott elméjéből származtak, úgy hírlik, hogy jeles férfiú olykor a tettek mezejére lépett...

2009-02-08 21:54:45 Jereváni Rádió (4) #14

„Igaz, de a Saloért Pasolini sokat fizetett (minden értelemben és nem pénzügyileg): egy kor erkölcseit próbálta meg durva módon ábrázolni.”

Melyik korét? Sade márkiét? A Saloi köztársaságét? Vagy a ’70-es évek Olaszországáét? A három közül melyik korban volt szokás a kakievés? Erről miért nem írnak a történelemkönyvek? Költői a kérdés, hiszen tudjuk, hogy a perverz sztorik a márki bomlott elméjéből származtak, én meg nem látom a szaron túl a nagy metaforát. :)

„de merészség semmi”

Ha a Salo a merész, illetőleg a hivatkozási pont, akkor én inkább maradok prűd. :)

Viccen kívül, a Quills nem egy nagy megfejtés, de jól összerakott film, jó színészi játékkal. Geoffry Rush pedig kitűnően hozza perverz márki figuráját.

előzmény: jesi (#13)

2009-02-08 21:38:47 jesi (3) #13

Igaz, de a Saloért Pasolini sokat fizetett (minden értelemben és nem pénzügyileg): egy kor erkölcseit próbálta meg durva módon ábrázolni. A Sade márki játékai viszont nem akart semmi botrányosat mutatni mert akkor nem forgalmazza senki sem (pénz beszél): női mellek kellenek meg szexualitásról beszélni de merészség semmi

előzmény: Jereváni Rádió (#11)

2009-02-08 21:36:01 puttancsospeti (?) #12

A kevesebb több. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#11)

2009-02-08 21:35:21 Jereváni Rádió (4) #11

Az azért érdekes, hogy itt kifogásolod a vért, miközben ez a film a Salohoz képest annyi brutalitással bír, mint egy maszületett bárányka. Erre egyből jön az hogy ácsi, ez már hatásvadászat! A Saloban a kakievés, a szögek megetetése, a nyelvkitépés az micsoda? Ááá nem, az már egyáltalán nem lehet hatásvadászat, azzal csak a gaz amerikai stúdiók operálnak.

előzmény: jesi (#7)

2009-02-08 21:34:56 puttancsospeti (?) #10

Akkor nekem személy szerint, inkább a gyenge Sade márkis film, mint az erős! :D

előzmény: jesi (#9)

2009-02-08 21:31:39 jesi (3) #9

nem azt mondtam, hogy ott van.
ha meg nem láttad a Quills-t nem tudod mi az a gyenge amerikai sade márkis film.

előzmény: puttancsospeti (#8)

2009-02-08 21:26:38 puttancsospeti (?) #8

És a Salo tele van jó beszélgetésekkel?
"-Nem tudok rizst enni!
-Akkor egyél fiam szart!"
Fantasztikus...

előzmény: jesi (#7)

2009-02-08 21:25:12 jesi (3) #7

A Sade márkiban nincsenek jó beszélgetések, az egész üres néha már buta: tele vérrel meg amerikai filmre jellemző hatásvadász elemekkel az elején a fejezés, a véres kád, a nyelv

előzmény: Jereváni Rádió (#5)

2009-02-08 21:21:28 puttancsospeti (?) #6

Nem nagyon lehet összehasonlítania Salóval, bár én csak részleteket láttam, de abból azt szűrtem le, hogy egész más szellemiségű film lehet.

előzmény: Jereváni Rádió (#5)

2009-02-08 21:16:19 Jereváni Rádió (4) #5

A Saloban lévő premier plán kínzások/szarevés nem hatásvadászat (mert hatott rád), ellenben az explicite nem mutatott, csak a perverziókra utaló Quills már csak „hatásos elemekre épülő” film, ami egyúttal ezek szerint nem hatott rád. Érdekes logika…

előzmény: jesi (#4)

2009-02-08 21:09:56 jesi (3) #4

az legalább hatott rám, ez számomra egy hatásos elemekre épülő nem erős film

előzmény: Jereváni Rádió (#3)

2009-02-08 21:09:02 Jereváni Rádió (4) #3

Ha ez szerinted a hatásvadász, akkor a Salo micsoda?

előzmény: jesi (#2)

2009-02-08 21:00:50 jesi (3) #2

nem találtam különösen jó filmnek: hatásvadász és a dialógusok gyengék (aki látta a salot az meg tudja, hogy ez nem annyita sokkol)

2008-12-06 23:22:50 Trissieke (5) #1

Sade olyan művészien zseniális életet hagyott maga után, hogy még évszázadok múltán is képes lehengerelni az embereket.
És ez kétségkívül egy jó film.