The First Two (2023) ☆ 👁

(Szövényi-Lux Balázs)

magyar dráma, szerelmi történet

3,9

2023-12-15 16:44:07 zéel (5) #7

Mától az HBO-n is. Merem ajánlani!

2023-07-14 18:15:51 zéel (5) #5

Az első kettő kétség nélkül életem legjobb forgatási élménye volt, függetlenül attól, hogy az egyik legkevesebb pénzből készült alkotás, amin valaha dolgoztam. A premier napján a vezető stábtagokkal írtunk egy nyilvános posztot Balázsnak, mert fantasztikus érzés volt vele együtt dolgozni, nagyon türelmes, odafigyelő alkotó, és fontosnak éreztük, hogy ennek nyoma legyen, hiszen nagyon sokszor nincs idő rá, hogy elismerjük egymás munkáját, mert futunk tovább a következő filmbe. Decsi István, az ország egyik legelismertebb focus pullere [kameraasszisztense] azt írta ebbe a posztba, hogy a Megáll az idő óta ez volt a legjobb forgatási élménye.(Nemes-Jeles Veronika)

2023-07-11 20:26:18 zéel (5) #4

Szerelmes filmben nem is tudom, mikor láttam utoljára ilyen felkavaró, megrázó, mellbevágó, csontig és főleg, szívig ható fájdalmasan szép filmet.
De, hogy még tíz nézője sincs itt, az teljesen felfoghatatlan.

2023-07-11 10:22:15 mimóza (5) #3

Náluk a tér, másnál az idő...
Tér és idő börtönébe, kegyetlenül szigorú koordinátarendszerébe zárva, a metszetekben találkozunk és búcsúzunk, szeretünk végesen-végtelenül... Minden igaz kapcsolódásunkban felsejlik az első kettő tiszta szabadsága.

A Katapult óta érzem, hogy Szövényi-Lux Balázs tud valamit minderről.
2020. május 5-e óta várom a nagyjátékfilmjét; és áldom a nevét, hogy le merte forgatni ezt az álom-etűdöt - mindössze 16 nap alatt -, és volt elég bátor mutatni valamit a lelkéből. Remélem, a nagymamája is látta már.

2023-04-21 11:36:23 Umberto (5) #2

Sok jó magyar film készül mostanában (Külön falka, Hat hét, Kojot stb.), de ez mindent visz. Ha jót akartok magatoknak, nézzétek meg! Aki volt már valaha szerelmes (vagy akár most is az), annak a film felejthetetlen élményt tud nyújtani.

2023-04-14 22:48:57 dittike (5) #1

Nagyon megérintett a fiatal pár története, s az a pár nap, amikor nyomon követi őket a film.