Inside Man (2006) ☆ 👁

(Spike Lee)

amerikai akciófilm, krimi, thriller

2021-09-15 14:02:52 csabaga (3) #25

Így végződik.

előzmény: Gruden Gergo (#24)

2021-09-15 01:18:26 Gruden Gergo (3) #24

Segitsetek mar, mert nekem a tortenet nem igazan er ossze. Vagy olyan verziot lattam, aminek a vegerol hianyzott 10 perc...
Tenyleg azzal ert veget, hogy a nyomozo megtalalja a zsebeben a gyemantot?
Mi lett a nyomozassal? Mi lett a rejtekhelyen hagyott boritekkal? Mi lett a naci tulajdonossal es a tenyerbemaszo novel? A rablok megusztak?

Ok, jo volt a film, de nekem ugy tunik, hogy nem lett lezarva a tortenet.

2021-09-15 01:13:51 Gruden Gergo (3) #23

Igen, igazad van, de a karbantarto vagy a fenymasolo nem mehetett be a bankba. Akkor amikor a csavo kisetalt, akkor meg hemzsegtek a zsaruk, nem a "megszokott" ott dolgozo emberek voltak ott. Mar amennyire jol lattam

előzmény: van zan (#13)

2021-02-09 15:19:46 Benny Bug (3) #22

Sok itt a kiváló színész és mindegyikük remek alakítást nyújt. Maga a történet és minden más viszont inkább csalódás volt, rutinmunka az egész. A vége érdekes lett, de nem érzem benne azt az erőt, amit a jobb Spike Lee rendezésekben. Tisztességes kategória tulajdonképpen, de annál számomra semmivel sem több.

2017-05-09 22:55:32 ryood (4) #21

kellemes meglepetés.

2017-03-06 11:38:35 SAF333 (4) #20

Amikor pénz szűkében vagyok mindig eszembe jut hogy szerezni kéne egy rakat festőruhát.

2013-01-29 08:20:48 jesi (4) #19

Jodie Foster alulteljesít, a többiek viszont jól játszanak

2012-02-21 20:53:05 Karesz84 (4) #18

Nagyon ott van a szeren ez a film. Főleg Denzel Washington és Clive Owen játéka az,
ami számomra igazán emlékezetessé teszi.

2011-10-17 12:39:39 critixx (3) #17

Inkább csak az ügyes szerkesztés (Spike Lee rendkívül ügyesen játszik a nézői prekoncepciókkal és magával a történet rejtélyes szálaival, lásd KAB Filmelemzés című könyvét) és a jó stílusérzék miatt említésre méltó film. Maga a sztori nem nagy szám. D. Washington viszont remek.

2011-10-17 12:36:02 BladesOrsi (5) #16

Én tegnap néztem meg kb ötödszörre a filmet, és mindannyiszor zseniális - számomra!
Az operatőri munka, a forgatókönyv, a színészi játékok - mind-mind kíválóak!

Sokszor amúgy a Dog Day Afternoon-ra hajaz, amit meg is említenek a filmben.

2010-12-29 09:11:53 goromba (4) #15

Alulról 4-es.
A történet nem túl bonyolult, még ha millió szálasnak akar is tűnni.
Denzel sugárzóan nagyarcú(megint),viszont mégsem tudja lenagyarcúskodni Jodie Fostert a vászonról(természetesen-ez, mint tudjuk, lehetetlen).
Semmi különös,szórakoztató,de a NEVEK-nek megint nem kell bedőlni.

2010-10-16 14:08:24 Caararuuku (4) #14

hát elég nagy szoba volt, és ugye minél nagyobb a szoba, annál kevésbbé feltűnő, szóval nem vagyok benne biztos, hogy tényleg észrevetted volna

előzmény: van zan (#13)

2010-03-01 14:15:38 van zan (4) #13

Nekem is tetszett a film! Az egyetlen dolog ami nem jött be: tegyük fel én vagyok a karbantartóa banknál. De elég ha én hordom a papírt a fénymásolóhoz. Vessetek meg de én tuti észrevenném hogy fél méterrel kisebb a szoba.

2009-10-24 09:40:56 gellert01 (4) #12

Nekem nagyon bejött a film, Denzel Washington, és Jodie Foster hanyag eleganciája nagyot dob a filmen. Viszon nem értem, hogy miért kellett Clive Owent berakni bankrablónak, az első egy órában jóformán nem is látjuk az arcát és utána sem sokat. Ennyi erővel egy alacsonyabb rangú szinész is eljátszhatta volna.

2009-06-10 17:38:56 Livcsy (5) #11

igaz, ami igaz! szeretném megint megnézni...oly régen nem láttam, pedig annyira jó!

előzmény: pyrooo1 (#10)

2009-06-10 17:23:05 pyrooo1 (5) #10

Egyszerű? unalmas? 1 cseppet sem..most néztem meg 5ödszörre és vhogy még midnig meg tud fogni,h mennyire zseniálisan kidolgozott forgatókönyv.csak azt nem értem,hogy hogy szereztek tudomást a 392es fiókról,ha arróll semmiféle feljegyzés nem készült 1942 óta,illetve a náci papírjait és azt a kurta sok gyémántot miért tartotta meg a pali...a cartier gyűrű még oké,de a többiezen kívül 1 rossz szót nem tudnék mondani a filmre.remek alakítások,végig prögős,érdeklődéssel figyeltem véggi a filme sokadjára is....áh,nem tudom rendesen mefogalmazni :)

2009-04-12 16:59:27 whiteman 01 (4) #9

karthauzi már nem hiszem, hogy valaha használni fogja - a főnökurak kitiltották :)

előzmény: a6notes (#8)

2009-04-12 16:39:06 a6notes (4) #8

Lehet, hogy igazazatok van - de attól még használhatnátok a SPOILER funkciót.

2009-03-25 09:54:20 karthauzi (?) #7

Egyszerűen szar film. Unalmas volt az elejétől fogva, nyilvánvaló volt, hogy bankrablás csak egy álca történet volt a "valódi" mondanivalóhoz. Csakhogy a "valódi" mondanivaló még gyérebb a "náci múltú bankigazgató", és rohadt dög népirtó németek és az ártatlan szent zsidók közötti igazságtalanság helyreállítása Hollywoodban... Unalmas.

2009-01-15 08:51:24 whiteman 01 (4) #6

Szerintem kellemes film, kurvajó alakításokkal. Miért lenne hiteltelen? Akár meg is történhetett volna.

2008-10-20 07:56:04 walter gábor (2) #5

A film unalmas, a történet hiteltelen, annyi köze van a valósághoz, mint a Jóban rosszban, vagy a Szomszédoknak. A dialógusok is ezekhez hasonlítanak. D.Washington egy pökhendi zsarut alakít. siralmasan. A film vége "hajazza" az egész filmet. A storyt egy 14 éves "okos tojás" is írhatta volna (persze attól meg lehetne jó is, de nem az).
Ezek után a Piroska és a farkas egész hihető történetnek tűnik.

2008-02-15 23:13:23 DOE (5) #4

Uram,a kalapját?!!....Vegyen magának!

2006-09-27 15:43:21 kery (3) #3

Lapos. Így egyszerűen.

2006-04-06 00:35:16 Dió (4) #2

Hiába láttunk már a moziban százféle furmányosnál furmányosabb módszert arról, hogyan lehet egy bankot kirabolni a rendőrség teljes hadosztályát az őrületbe kergetve, spike lee még így is képes megvillantani a belső emberben a 'bankrablás felsőfokon' egy újabb trükkjét. Innentől már fölösleges részletezni bármit is, mert a film ennél többet nem is tud és nem is akar nyújtani: az alapsztori a szokásos szimaptikus bankrablókat helyezi a középpontba, megtámogatva mindezt egy-két további konfliktuskeverővel, a kötelezően keménykedő rendőrséggel, a vége felé pedig egy egyre csak nagyobbodó kérdőjellel ("hogy csinálták? hogyan??"), amely abban a pillanatban, hogy megoldódik, persze megint jól gyomorszájon vág. Az eddigiekhez talán egy halvány adalék a lehető legkülönbözőbb fajtákban jelentkező humor. És ezzel aztán már ténylet minden kifújt, nem szabad semmi mást elvárni a filmtől, az említetteket viszont egyszerűen hibátlanul viszi végig. Egyedül talán a játékidőt rónám fel neki, amit a vége felé már néha úgy éreztem, rövidebbé lehetne tenni, hogy még jobban fejbevágjon a megoldás, de hál'istennek nem nagy a baj. Bár valszeg a 2006os top10 listában nem kap majd helyet, az utolsó 10 év bankrablós filmjei közül ez mindenképp a kellemesebbek közé tartozik.

2006-03-20 15:43:57 Daemiaen (4) #1

A belső ember (Inside Man, 2006, forgalmazza: UIP)

Ilyen se volt még: egy forgalmazó (jelen esetben a UIP) a világpremieres filmje esetében bemutató előtti vetítéseket tart.

A bankrablós témáról már évtizedekkel korábban elmondtak mindent, talán ennek is köszönhető, hogy manapság rétegmozivá vált a korábban Oscar-esélyes alműfaj. A belső ember is csak amiatt érdekes, mert Spike Lee rendezte. És hát ki ne lenne kíváncsi arra, mit hoz ki a fekete mozi egyik bástyája, ha ennyire kötve van a keze? Nos, nem sokat, de eleget ahhoz, hogy élvezhető film lehessen belőle. Én Spike Lee jointra számítottam, de Spike Lee filmet kaptam: kicsit önmagát idézi (leginkább Az utolsó éjjelt - úgy tűnik, a szeptember 11. már örökre rányomja a bélyegét Lee-re), kicsit próbál újítani, most csak kicsit mond oda, de bazi nagyot akar szólni. És ez az, amit nem kellett volna. Manapság minden rendező duplatriplacsavart alkalmaz, ezért lett volna Lee-től logikus lépés, ha kihagyja a kliséziccert, ám sajnos nem tette ezt. Mindenáron úgy akarta befejezni A belső embert, ahogy bármely más direktor is tette volna. A színészek kurvajók: Washington Lee alatt lett igazán nagy színész, Willem Dafoe akcentusa és egyszerűsége maga a tökély, Clive Owen leginkább maszk alatt van, de azért jobban muzsikál Edward Nortonnál a Mennyei királyságban (talán, mert ő néha le is veszi), Jodie Foster pedig úgy játssza a nála kb. 10 évvel fiatalabb elkurvult ügyvédnőt, ahogy egy nála kb. 10 évvel fiatalabb elkurvult ügyvédnő játszaná.

Bizony, A belső embert a színészek, az első egyóra és Terence Blanchard zenéje viszi a hátán, és kijelenthetjük, hogy még egy olyan rendezőt is bele lehet kényszeríteni a középszerbe, aki egyszer Malcolm X-et varázsolta a vászonra.