Something's Gotta Give (2003) ☆ 👁

Minden végzet nehéz

(Nancy Meyers)

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,5

2022-04-05 12:31:09 paradox (1) #18

…….

2018-05-21 00:25:04 Hannibal Lecter (4) #17

Igazából már nem emlékszem kristálytisztán, miért adtam erre négyest, de annyi bizonyos, hogy elsősorban Jack Nicholsonnak szólhatott az érdemjegy. :D

2014-11-12 16:55:43 Raul (4) #16

Nekem tetszik, csak nem értem, hogy miért nem mehet az érdekességek közé, de mindegy, majd az adminok eldöntik.

2014-11-12 16:25:21 csabaga (2) #15

Azt nem vállalta,hogy százszor legurul a lépcsőn,mire Kubrick elégedett lesz.Dublőrt kért.

2014-11-12 16:24:31 csabaga (2) #14

Vivian Kubrick filmjét láttad a Ragyogés forgatásáról?Erősen megvágva is elég árulkodó...

Nicholson már a film elején olyan,mintha bevett volna egy adag vigyorexet,ami elég árulkodó.
Jó színész,főképpen ha részben önmagát alakíthatja,de emberi példaképnek alkalmatlan.

2014-11-11 17:57:09 coles (3) #13

BonnyJohnny, ennek örülök.

Raul, többet, de most újra a kezembe akadt az egyik. Természetesen leállok, ha másnak se tetszik. Sajnos az érdekességek közé nem szúrhatom.

Csabaga, inkább a Szelíd motorosok! Denis Hopper mellett... Fonda elmondta egy gazdag BH-i pasasnak, bizonyos Schneidernek (akinek az apja korábban a Columbia Pictures feje volt), hogy megalomán allűrök mellett nem lehet dolgozni... Nem akarták a befüvezett Nicholsont a szerepre, s mikor látták, hogy kezdi uralni a produkciót, "majd kinyuvasztották, amiért ellopta a filmüket." Ugye, az egyik operatőr még fegyvert is rántott... De az már egy másik történet.

A Ragyogásnál Nicholson bármit elvállalt volna, amit Kubrick akart. Aki viszont úgy érezte, "ki kell zsigerelnie a színészeit, hogy elveszítsék az önérzékelésüket, a tudatuknak azt a részét, amely belülről figyeli a játékukat." Állítólag Nicholson boldog volt, hogy erős rendezőre talált... ("Azt akarom, hogy irányítsanak, különben az én feladatom lesz, ami nem kifejezetten szórakoztató.")

2014-11-11 17:12:47 csabaga (2) #12

Van a piacon egy életrajz.

Belelapoztam,majd úgy találtam,inkább nem kell...

előzmény: Raul (#10)

2014-11-11 16:52:58 BonnyJohnny (3) #11

És nekem nagyon tetszik. :)

előzmény: Raul (#10)

2014-11-11 16:49:23 Raul (4) #10

Szerintem coles elolvasott valami Jack Nicholson-os könyvet, mert szinte minden filmjéhez berakott valami ilyen érdekességet az elmúlt pár napban.

2014-11-11 16:44:29 csabaga (2) #9

Nem ez volt az első forgatása,ahol botrányosan viselkedett.

Talán a mélypont a végigdrogozott Ragyogás volt.

előzmény: coles (#6)

2014-11-11 09:50:48 BonnyJohnny (3) #8

Érdekesség. Nekem tetszik. :) Bár valóban nem ártana az érdekességek közé (is) tenni. ;)

előzmény: budaik (#7)

2014-11-11 09:49:13 budaik (4) #7

Ennek mi köze a filmhez? :D

előzmény: coles (#6)

2014-11-11 09:37:04 coles (3) #6

Nicholson botrányosan viselkedett a forgatáson (pl. a stúdió biztonsági őrével is összeakadt, mikor semmibe vette a dohányzási tilalmat, zaklatta az autogramvadászokat...), s mindenkiben megfagyott a vér, mikor Reeves a nyilvánosság előtt kritikával illette emiatt. Persze azonnal ellátta jó tanácsokkal...

A párizsi helyszíneken francia munkanélküli színészek zavarták a munkálatokat, mire Nicholson megragadott egy hangosbeszélőt: "Veletek vagyok. Én is az SAG-nek nevezett nagy szakszervezet tagja vagyok. Most pedig hagyjatok bennünket dolgozni." Majd tört franciasággal: "A küzdelem folytatódik!" A tömeg egyetértésének adott hangot...

Nicholsonnak hiányzott a kedvenc LA-i pizzériája, ezért hatezer mérföldről rendelt pizzákat.

A kritikusokat megosztotta a film, a Variety maszlagnak nevezte, a New Yorker kiábrándítónak, a Newsweek mesterkéltnek, a New York Times viszont kiemelte, hogy "Mr. Nicholson képes arra az úri gesztusra, hogy félreáll és hagyja, hogy Ms. Keaton uralja a vásznat."

2014-01-26 20:24:33 Fonghi (4) #5

Ahhoz képest nem lett 4es...

2014-01-26 20:22:44 Fonghi (4) #4

Szerintem egész jó volt. Persze tény, hogy a színészek sokat dobnak rajta (Jack Nicholson valószínűleg nem tud nem zseniális lenni). Én már azt is díjazom, hogy a doki nem talált rá a szerelemre egy másik szereplővel a végén.

2013-12-28 15:36:30 Jereváni Rádió (4) #3

A Lesz ez még így se testvéralkotása, csak ez sokkal jobban tetszett, mint amaz.

2012-12-26 23:43:39 ChrisAdam (3) #2

Hát igen, nem lenne több egy rossz, életszerűtlen romkomnál, ha nem vonultatna fel kiváló színészeket. Jack apa nem tud rossz lenni, minden megmozdulása aranyat ér. Diane Oeaton nekem kicsit sok volt, aki inkább még jobban felöltöztette a fenekem,az Keanu Reeves. Ha ők nincsenek, akkor a film egy jó nagy kettes, így akár még négyes is lehet.
65-70%

2008-12-27 05:38:20 whiteman 01 (4) #1

Egy újabb mozi, ami csak Jack Nicholson miatt működik, bár lehet, hogy kicsit elfogult vagyok vele szemben, mert az egyik kedvenc színészem, na de a lényeg, hogy működik. A sztoriban túl sok meglepő fordulat nincsen, jó poén annál inkább, hát a vége sztem kicsit giccses, de abszolút kellemes darab(pedig nem szeretem a romantikus vígjátékokat). Aki szereti Nicholsont, annak garantáltan tetszeni fog.