Himmelskibet (1917) ☆ 👁

(Holger-Madsen)

dán sci-fi

?,?

2013-08-25 16:14:26 MicaHiro (3) #3

Na, sikerült megtekinteni, innen is köszönet érte.
A film ahhoz képest, hogy 1918-as dán alkotásról beszélünk, számomra meglepően jól el van készítve. Gondolok itt a sok helyen nagyon szép fényképezésre, jól megkomponált tömegjelenetekre. A színészek is egészen jól hozzák, amit kel nekik, sokféle, egészen azonosulható karakter vonul fel.
A történettel viszont már vannak fenntartásaim, helyenként sajnos a marsi társadalomnál tett látogatás nagyon-nagyon Walt Disney-szerű, vagy pedig ezoterikus bullshit-be megy át. De talán az erőteljes szeressük-egymást üzenetet valamelyest magyarázza az akkori háborús helyzet, ahol erre valóban szükség lehet.
A film másik érdekessége, hogy ezt tartják az első úgynevezett space opera-nak a filmművészetben, így bizonyos szempontból a Star Wars előfutárának is tekinthető :)

2013-08-20 20:15:50 MicaHiro (3) #2

Valakinek volna esetleg ötlete, hol tudnám ezt megszerezni? Aki tud, kérem segítsen itt vagy privátban. Köszönöm előre is.

2011-02-01 17:50:09 Póda Gergő (?) #1

Korához mérten elég modern technikával rendelkezik, a történet is tetszett, a színészek se játszák túl magukat, a látványvilág is nagyon szép, egy ismeretlen gyöngyszem!