Hostel (2005) ☆ 👁

(Eli Roth)

amerikai-cseh horror

2,8

2021-10-15 18:41:44 timidwolf25 (?) #53

Mi van, mindenki kötekedős kedvében van ma?

előzmény: The Cortez (#52)

2021-10-15 18:36:58 The Cortez (?) #52

Kivéve Emerald Fennellét, mi?

előzmény: timidwolf25 (#43)

2021-10-15 14:00:45 timidwolf25 (?) #51

Jó neked.

előzmény: Lady Ópium (#50)

2021-10-15 13:58:52 Lady Ópium (?) #50

Jah, Pasolini Salo-ját kihagytam, kedvenc filmem ;))

2021-10-15 13:49:36 timidwolf25 (?) #49

Kösz, de az öncélú gusztustalankodás nem az én műfajom.

előzmény: Lady Ópium (#48)

2021-10-15 13:33:34 Lady Ópium (?) #48

Nincs mit, ajánlanám továbbiakban a Szerb filmet, vagy a Nekromantikot...na az az igazi tyhűbelevaló film...bírnád tuti.

előzmény: timidwolf25 (#47)

2021-10-15 13:22:19 timidwolf25 (?) #47

Oké, köszönjük a hasznos hozzászólást.

előzmény: Lady Ópium (#46)

2021-10-15 13:20:15 Lady Ópium (?) #46

Te tuti Dittike tesója vagy..

előzmény: timidwolf25 (#45)

2021-10-15 13:05:55 timidwolf25 (?) #45

Vagy talán nem kéne minden mondatot véresen komolyan venni, amit nyilvánvalóan nem annak szántak.

előzmény: Xuja (#44)

2021-10-15 08:22:09 Xuja (3) #44

Szerencsére ez a jókívánság cseppet sem beteges, sőt..

előzmény: timidwolf25 (#43)

2021-10-15 02:59:26 timidwolf25 (?) #43

Hogy szakadna le a keze annak, aki ilyen beteges filmeket forgat.

2016-11-14 14:39:45 Dezsmant (4) #42

Nem rossz horrorfilm, izgalmas, elvont, néhol gusztustalan, viszont a vége a legizgalmasabb, ott már tényleg szurkol az ember, hogy meneküljenek meg. A végén még a bosszú is igencsak jól sikerült.

2015-09-02 18:32:17 BonnyJohnny (3) #41

Te valamit félreértettél.
Ez a film szar meg fos, meg nem félelmetes. 10 éve sem volt az (9 éve láttam 19 évesen). Mint ahogyan a mai elmebeteg gagyi 5forintos "horrorfilmek" sem, amikkel tele az internet.

Szeretném felhívni a figyelmet, hogy a gore semmilyen okozati kapcsolatban nem áll a hangulattal és félelemkeltéssel.

Gyorsan megjegyzem, ez a film sokkal jobb, mint a "követői". Tekintehető egy szubzsáner korai (messze nem első, már a rendező életművében sem), még némi minőséget képviselő darabjának, ahonnan már csak lejjebb vezetett az út (magának Rothnak is). Meg is adtam rá a hármast.

előzmény: Calavera (#40)

2015-09-02 15:35:41 Calavera (?) #40

sok kommentet olvastam itt, hogy "szar, meg fos, meg nem is félek, meg kökemény vagyok és nem ijedtem meg"
szeretném felhívni a figyelmet, hogy ez egy 2005-ös, tehát 10 éves film, amikor a mozikban ment itthon, elég nagyot ütött. akkor még volt így tele az internet meg minden elmebeteg gagyi 5forintos "horrorfilmekkel"

jah és ez nem is horror ez a film, ez inkább thriller.

2013-01-19 11:10:20 Ubul (1) #39

tegnap adta a TV 2, gondoltam megnézem, meg kíváncsi voltam, hogy vajon mennyire vágják meg. Szerencsére? nem igazán látszott rajta hogy megvágták, megvoltak a szaftos jelenetek, ettől függetlenül a film számomra értékelhetetlen. Rossz szereplők, rossz színészi játék, logikátlan képjelenetek az elején - bár azért jut még később is, de ott már az ember vagy kikapcsolja addig, vagy nem az a legszembetűnőbb az egész filmben.
Szóval az első fél-3/4 óra már megalapozta nálam a nézhetetlent a jeleneteikkel (nem is beszélve a rágót kérő gyerekekről kucsmaszerűséggel a fejükön), ezért akármilyen "jó" , vagy élvezhető lenne a film második felén lévő durvulás - igazából értelmetlen szórakozás - nem tudta felhúzni legalább egy osztályzattal jobbra a filmet. Persze ez az átlagon nem oszt-nem szoroz, de az biztos , hogy a többi részt nem fogom megnézni, ha már az első ennyire rossz volt számomra.
Azért meg , hogy valami gusztustalan, még nem horror, értem ezt a szemes jelenetre, bár látszott rajta hogy mennyire gagyi maszk . Bár ezzel sose tudtak megvenni semmilyen filmnél se.

2012-12-10 21:02:58 dézi (5) #38

köszi :)

előzmény: vuist (#37)

2012-12-10 20:23:28 vuist (2) #37

És ha mások szórakoznak,akkor te is törvényszerűen? :)
Engem nem igazán izgat az az idézet,amit beraktál ide.Semmit nem mondanak nekem a benne szereplő nevek,most mit vársz,el kéne ájulnom tőlük?
Meg egyébként is,ha valamit ír a wiki,az szerinted feltétlen igaz és helyes is?Nekem a wikipédia eleve nem viszonyítási pont,nem onnan szedem az "okosságokat",van saját véleményem,azt írtam csak le.
Annak a 126 embernek pedig csak ennyit üzennék:EGÉSZSÉGETEKRE VÁLJÉK! ;)

előzmény: dézi (#36)

2012-12-10 19:56:27 dézi (5) #36

ki "szórakozik" ezen? itt a kt-n pl. 126 ember jól szórakozott rajta. és de, számomra igenis társadalomkritikus mondanivalója van ennek a filmek (a 2. résznek pedig még inkább). pontosabban, nem is csak számomra:

Jean-François Rauger, film critic for Le Monde, a French newspaper, and programmer of the Cinémathèque Française, listed Hostel as the best American film of 2006, calling it an example of modern consumerism. Hostel won the 2006 Empire Award for Best Horror Film. The film's underlying social critique and its link to Marxist and Nietzschean philosophy was recently debated by a panel at Rider University's 2010 Film Symposium by Dr. Barry Seldes, Dr. Robert Good, and James Morgart. (Wikipédia)

ennek örömére meg is adom rá az 5-öst. :)

2012-12-10 19:39:30 vuist (2) #35

Ez a te véleményed,Victor Vance.Meg van az okom,amiért nem bírom,de most nem fogok róla könyvet írni.

"Ez egy szórakoztatásra készült film"
Éppen ez az.Ki szórakozik ezen mégis(jah,tényleg,Tarantino...)?
Ezek sajnos valós dolgok(legalábbis részben),tulajdonképp a valóságot festi le,de nem kritikus szemszögből,egyszerűen csak felhasználja ezt,hogy eladhassa "szórakozás" gyanánt.
A lényeg,hogy NEM AZ EMBERI ÉRTÉKEKET HELYEZI ELŐTÉRBE.És hála a drága internetnek,a film elérhető akárki számára,és természetes,hogy a "nagymenő" tizenévesek megnézik,mert hát mégis mit néznének unalmukban(megjegyezném,a tv-ben is este 8-9 körül kezdték).
De mint mondtam,mindenkinek meg van a maga véleménye,tiszteletben tartom a tiédet is,de megérteni akkor sem fogom,hogy ezen hogy lehet szórakozni.

előzmény: Victor Vance (#34)

2012-12-10 18:52:28 Victor Vance (?) #34

Attól hogy te nem szereted Tarantino-t, még igazi kult arc, nagyon sokan bírják, így jót tesz egy-egy olyan kisköltségvetésű film forgalmazásának az a tény hogy ő producerkedik felette. Mi sem bizonyítja ezt jobban, a plakátra nagyobb betűvel tűntetik fel az ő nevét, mint a rendezőjét. Ezen mozik minősége azonban már más lapra tartozik.

előzmény: vuist (#32)

2012-12-10 18:31:55 Xuja (3) #33

Ez egy szórakoztatásra készült film, minek kellene bele mondanivaló? Tarantino meg alapból szereti a műfajt, nem értem miért gond, hogy felkarol bizonyos produkciókat.

előzmény: vuist (#32)

2012-12-10 16:15:16 vuist (2) #32

Nem igazán értem,kinek jó ez.Értelme,mondanivalója nincs,az emberi gonoszságot szinte már "dicsőíti" a film.
Tarantino neve meg kellene,hogy hasson?Ha a film megnézése előtt láttam volna,hogy szerepel az ő neve is,akkor első dolgom lett volna ripityára törni a filmet(képletesen,tv-ben láttam :D )

Röviden ennyi a véleményem róla.Csak azért nem nézhetetlenre értékeltem,mert ami azt illeti nézhető,csak egyszerűen sz#*r.

2012-01-23 20:38:51 Hannibal Lecter (2) #31

Lagymatag redneck-horror kelet-európai környezetben, kellemes pinakoszorúval. Gyenge hármas.

2010-11-21 19:44:54 urbkri (1) #30

Annyira horrort akartak, hogy egy giccses boncterem lett belőle...

2009-08-09 16:02:06 gellert01 (2) #29

Hát elég szarra sikerült ez a film, a 2-ast csak azért kapja tőlem mert legalább nincsenek benne tájidegen képek, ez tényleg szlovákia. A "civilizálatlan"balkán hangulat megvan. Nekem tettszik a sztori, csak a színészek...rohadt gyengék

2009-07-11 11:50:45 critixx (1) #28

Kimeríti a nézhetetlen kategóriát.

2009-06-23 15:28:28 Il Matto (2) #27

Azok után, amilyen beteges emberekről lehet hallani, hogy milyen közveszélyes perverziók miatt tartóztatták le őket én simán el tudom képzelni, hogy ilyen létezik. A kikötözős,kampóra akasztós, folytogatós, megégetős, analfistingelős (már attól hányok, hogy leírtam) stb. BDSM-től, vajon hány lépésre lehet a filmben látott szórakozás az olyan ember számára, akinek pénz és a hatalom módszeresen torzítja a személyiségét (az esetlegesen fogyasztott kábítószer hatásait még nem is vettük figyelembe), egyéb üzleti dolgai kapcsán tapasztalt következménynélküliség miatt pedig maradék erkölcsi fenntartásait is végleg maga mögött hagyja?
Hihetetlenek az utcakölykök akik rágóért ölnek? Egy ilyen már rajolt a közelmúltban a Blahán, csak képzelj el 10 olyat falkában. Irreális?

előzmény: Gaby (#21)

2008-11-08 15:31:31 Egy filmkritikus (1) #26

Abszolút az ötöd, vagy akárhány osztály is létezik a legalsóba sorolnám. A semmi értelme, gyilkolós-darabolós horror.

2008-07-21 15:33:36 sylviaa (3) #25

Egyet kell értenem, nem túl jó képet sikerült festeniük erről a régióról, a lepukkant helyekkel és az általad említett többi tényezővel. Rendesen tömik az Amcsik fejét a hülyeséggel. (leszámítva a szocreál vonatot, amivel még sajna mindig büszkélkedhetünk...) Bár lehet, hogy csak azért érint érzékenyebben, mert a környéken van kicsiny országunk is.

előzmény: Gaby (#21)

2008-07-09 08:35:26 Rea (1) #24

Inkább undorító, mint félelmetes...

2008-07-09 08:35:14 Rea (1) #23

Nem valami megnyerő, gyenge közepes, erős jóindulattal...

2008-04-02 12:08:24 ichi (3) #22

Rég láttam ilyen szar horrort!!! A 2. rész valamivel TALÁN jobb de az sem egy nagy eresztés! Sokan meg megvannak őrülve a Motelért,nem értem??? Vannak ennél sokkal jobb filmek is!!!

2008-02-16 12:41:04 Gaby (2) #21

Na,hát ugye persze nagyon tanulságos a történet:Közép-Kelet-európai országba nem szabad menni,mert tele van utcakölykökkel,akik rágóért ölnek,beépített kurvákkal, elmebeteg gyilkosokkal...szánalmas

2008-02-16 12:31:47 wayage (3) #20

Biztosíthatok mindenkit, hogy Szlovákia nem ilyen elmebeteg hely:) A filmet meg amúgyis Csehországban forgatták. Az meg még jobb hely:)

2008-02-16 11:54:34 k3pl3r (?) #19

Minden idők egyik legrosszabb horrorfilmje! Borzasztó!

2007-12-01 13:01:42 Mikkey (5) #18

ne mennyetek szlovákba nyaralni :)

2007-10-14 22:58:51 Ivan/ (2) #17

Tarantino neve önmagában nem hatna meg, de a kislányok egészen kedvemrevalók voltak. Az ő teljesítményüket figyelembe véve egyszerűen nem voltam képes a filmre rávágni a nézhetetlent.

előzmény: Daemiaen (#3)

2007-10-01 12:20:22 Olórin (3) #16

Maradjunk annyiban, hogy mindkettő horror, csak sztem ez jobb, mint a Sziklák szeme:)

2007-10-01 08:18:14 limupei (2) #15

De a szadista hajlamú milliomosok sokkal csúnyább dolgokat művelnek...

2007-09-30 23:12:28 Semprini (3) #14

Hát azért a buckalakó mutánsok sztem egy pöttyet horrorisztikusabban néznek ki a szadista hajlamú milliomosoknál...:-P

2007-09-30 22:57:20 Oscee (1) #13

Szerintem annyi különbséggel, hogy a Motel veszettül buta, a Fűrész meg izgalmas, a film-végi fordulatok meg ütnek (főleg azzal a zenével :).
Vagyis leginkább a Fűrész 1.

előzmény: Semprini (#11)

2007-09-30 22:56:59 limupei (2) #12

Melyik Sziklák szeme? Mert a remake kb. annyira horror, mint ez.

2007-09-30 22:52:09 Semprini (3) #11

Én már ki is találtam: "szadizós film". Tulajdonképpen ez is egyfajta slasher, gyakorlatilag sztori nélkül, ahol a brutál-faktorra mennek rá az alkotók. (Ide sorolom a Fűrész-szériát is, bár az még akár thrillernek is nevezhető, de horrornak semmiféleképpen... ahogy a Motel sem.
Horror a Sziklák szeme, vagy a Barlang (The Descent).

előzmény: spectator (#10)

2007-09-27 12:12:50 spectator (2) #10

Én először azt hinni, ez lenni valami vígjáték sok-sok cickóval, füvezős hülye fiatalokkal. Aztan hinni ez ugy olyan nuku - semmilyen film. Aztan hinni, jujj itt bantjak is az embereket. Aztan a vegere jujj, itt meg valami iciripiciri story is van.
Aztan a vegen arra jutottam, hogy a ciciken meg a - neha lathato - "verengzeseken" kivul ez a film egy rakas szar. Csak tudnam hogyan mernek egy ilyen valamit horrorfilmnek nevezni. Ki kellene talalni ezekre a tinis uldozos, verengzos, semmi felelemmel nem rendelkezos szarokra valami kulon nevet. Szarszanalom. :)

2006-09-14 09:33:35 kery (3) #9

Az első fél-háromnegyed óra inkább az Amerikai Pitére hasonlít. Unalmas és irreális. Ha ezt egy amcsi sréc nézni abszolút téves elképzelései lehetnek erről a régióról. Viszont amikor elérkezünk a gyárba, már kezd érdekes lenni a film. Vannak benne nagyon jó kis bizarrrr jelenetek.

2006-04-13 10:45:37 Mátéka (2) #8

Szerintem ha tovább dolgoztak volna rajta ki lehetett volna hozni egy rohatt jó filmet, de iszonyat nagy mértékben elkapkodott volt. Semmi sztori nuku értelem még annyit se tudtunk meg, hogy ki találta ki ezt az elit osztagos cuccost. Kicsit kellett volna még dolgozni. Az események is kicsit össze-vissza voltak
túl hirtelen lement minden, még megijedni se volt idő:o)

2006-03-28 09:44:34 Daemiaen (2) #7

Itt végig 1 volt, a 10-es listán 2. Az itt 1. Szóval érted. :)

2006-03-28 09:05:41 limupei (2) #6

Most már csak 1? Te egyre finnyásabb vagy:-)

2006-03-28 08:56:08 Daemiaen (2) #5

Mondjuk a Ponyvaregény szlovák szinkronos felbukkanása kiváltott némi mosolyt belőlem. :)

2006-03-28 08:52:37 limupei (2) #4

Jaj de finnyás vagy:-)
Azt hittem Tarantino neve mindenkiből kicsal minimum egy négyest:-)

2006-03-28 08:40:28 Daemiaen (2) #3

De, elég, jelen esetben 2 pontra. :) Különben csak 1 lenne.

2006-03-26 20:08:41 limupei (2) #2

Csöcsök meg Tarantino neve....neked ez nem elég. Jujj:-)

2006-03-24 08:53:04 Daemiaen (2) #1

Motel (Hostel, 2006, forgalmazza: InterCom)

Lehet, hogy más filmet néztem, lehet, hogy velem van a baj, de valami elképesztően gagyi film a Motel. Lehet valami olcsó, de amit ennyire körülrajonganak, ne legyen már ilyen ostoba, igénytelen és unalmas. Merthogy Eli Roth borzadálya az. A Kabinláz sokakkal ellentétben nekem bejött, ezért ültem be igencsak felfokozott várakozással az agyondicsért második horrorjára is. De itt már az első negyed óra igencsak impozáns csöcsparádéját követően érezni lehetett, hogy nincs minden rendben: a képek logika nélkül követik egymást, a sztori egy olyan méretű baromság, ami még az amerikai fiatalok tudatlanságával sem magyarázható, a feszültség pedig maximum Tarantino és a cenzorok között alakulhatott ki. Ja, erőszak: hát, nem tudom. Azért nem lehet tagadni, tudnak gyomort forgatni a képek, de kevés van belőlük, látni alig lehet valamit, meg különben is: nem lehet igazán félni alattuk.

Elképesztően rossz film a Motel, a gyönyörű melleken kívül más pozitívumot nem is találtam benne.