Kojot négy lelke (2023) ☆ 👁

(Gauder Áron)

magyar animáció, dráma, kalandfilm

3,6

2023-09-26 23:56:50 ChrisAdam (4) #7

Abszolút fenséges utazás, kikapcsol, kiragad a valóságból. Az animáció zseniális, az üzenet is kellően aktuális és fontos, annak tálalása a teremtéstörténeten keresztül pedig egészen egyedi aspektusokat ígér, ugyanakkor sajnos sokszor már zavaróan szájbarágós: elsősorban a kerettörténet, ami annyira suta, mintha egy másik filmet néznénk. Szerencsére ez olyan parány szelete a teljes filmnek, hogy szinte el is felejtjük, hogy létezik.

2023-03-22 21:01:34 hpapline (5) #5

Valójában többször nézős. Annyira jó.

előzmény: dittike (#4)

2023-03-21 16:16:46 dittike (1) #4

Annyira dakota közmondás ízű propagandafilm, hogy számomra az értékelhetetlen kategóriába tartozik, azt is bánom, hogy egyáltalán beültem rá, s elhittem, hogy jó lehet.

2023-03-19 18:25:29 hpapline (5) #3

Nagyszerű film. Érdekes, izgalmas, kalandos az indián teremtéstörténet feldolgozása. Nagyszerű vizuálisan, a zene fülbe mászik. A film az elejétől végig hozzászegezi az embert a székhez.

2023-03-19 17:40:06 wim (3) #2

Csalódtam. Eleinte mítoszfilmnek tűnt, de aztán elkanyarodott erre is, arra is, nem igazán volt centruma. A zenében ugyanezt a határozatlanságot éreztem, pedig egy jó soundtrack (egy jó filmzeneszerző) sokat lendített volna rajta. Ráadásul néhol szájbarágós is, különösen a keret, ami amúgy rém közhelyes - alig vártam a végét.

2023-02-24 11:52:35 ChrisAdam (4) #1