Terrifier 2 (2022) ☆ 👁

(Damien Leone)

amerikai horror

3,2

2023-08-22 16:45:40 Abaamade (4) #5

Ez pedig nagyon jó lett. A hentelés már sok is, durvulás van itt kéremszépen, az egyes halálnemek kifejezetten sokszínűek és borzalmasak. Viszont csak nekem tűnt fel, hogy a bohócdémon humora csak önnön magáról működik, ha vele humorizálnak, azt egyáltalában nem kedvelheti. Mindenesetre az a következetesség, hogy csak a saját humorán vigyorog, talán egy igaz krisztusi szög, a démonok általunk emberként definiált, nyelvi megformálásaként, hogy csakazértis haljon meg, kínszenvedéssel múljon ki az ember. Ez az a film, amihez nincs megfelelő befejezés. Egyszerűen azért nézed, hogy a különféle brutális halálnemeket - amelyeket kedves ismerőseidnek, kollégáidnak, főnöködnek, meg Józsinak a fűkaszásnak - tudnál ajánlani, hogy menjenek el melegebb éghajlatra. A lényeg, hogy ne gondolkozz, ezerrel megy a hentelés, a vér a barátunk.

2022-11-17 19:08:01 Adam Taylor (2) #4

Hihetetlenül fárasztó és elképesztően hosszú folytatás, amiért a tengerentúlon mégis odáig vannak a nézők-kritikusok. Lehet hogy több a vér, meg a szakadó testrészek, de szerintem a maga rövid játékidejével és egyszerűségével az első rész sokkal hatásosabb volt

2022-11-05 20:24:33 TheDriver (4) #3

Azt hiszem ennyire véres és brutális slashert még nem láttam...

2022-11-01 17:36:58 fempolip (5) #2

Az első rész elég sötét, morbid megoldásai a natúr mészárlás mellett nagyon üdítő volt.
Kifejezetten tetszett. Itt a második rész 6 év után, és szerencsére mit sem változott ez a hozzáállás.
Sőt talán még mintha nem is lenne annyira kusza, egységesebb a kép.
Persze nem kell egy nagyon csavaros sztorit várni egy ilyen szinten brutális horrortól.
Ezt bőven elég volt befogadni.
Amiért mégis nehezen fogyasztható, az nem a gore és a brutalitás mértéke, mint inkább a film hossza. Túlságosan hosszú, sok üres járattal. Olyan szereplők ismertetésével, akik nagyjából nem tesznek hozzá semmit, és amúgy is, ki ül be azért, hogy az áldozatokat nézze? Mindenki a bohócra kíváncsi úgyis.
A színek nagyon jók, a hangok is tetszetősek. Szóval korrekt, de az előző részhez fel nem érő alkotás.
Várnám a fordított megjelenést, ahol nem az Uncut felirat van feltüntetve, hanem a Cut.

2022-10-30 20:46:25 Mikkey (4) #1

The Clown is back!