Cold Mountain (2003) ☆ 👁

Hideghegy

(Anthony Minghella)

amerikai-angol-olasz-román dráma, háborús film, szerelmi történet, történelmi film

3,7

2021-03-24 05:29:43 Ugor (3) #21

Olyan ez a film, mint egy szaggatott vonal. Egészen jó részei, jelenetei is vannak, meg teljesen feleslegesek is, meg rosszak is... kicsit sajnálom, hogy így nem lett aztán belőle sem ez, sem az.

2014-08-11 03:37:28 GeryFlash (2) #20

Szintén félbehagytam, gondolom a vége vmi jó nagy dráma amin lehet egy kiadósat sírni, már akinek bármelyik szereplő is szimpatikussá vált...

előzmény: elmouse (#17)

2014-01-27 00:39:28 Gumicsirke (4) #19

Most néztem meg, még nem vagyok benne biztos, hogy 3-ast vagy 4-est érdemel, de jóindulatú leszek..Nem rossz ez, bár én is azok közé tartozok, akit kifejezetten idegesített Zellwegger, pedig egyébként szeretem, csak ez a figura valahogy nem illett hozzá..egyébként én átállítottam eredeti nyelvre és úgy sokkal jobb volt, szóval szerintem a szinkronnal sokat rontottak a karakteren.
A fő bajom az volt egyébként a filmmel, hogy ez a
Négyszer találkozok vele és rögtön halálosan belé szeretek és minden nap az ő gondolata ad nekem erőt, egy kicsit erőltetett volt..
Szóval nem nagyon tudtam elhinni, így ezt a szálat (ami tulajdonképpen a film lényege..) kicsit tényleg kidolgozhatták volna jobban az elején, valószínűleg hitelesebb lett volna.

2012-11-27 16:32:52 critixx (3) #18

"Már az Angol betegnél is a falat kapartam unalmamban"

Akárcsak én. Rejtély, mit szeretnek abban a filmben. A Hideghegy annyira nem volt rossz.

előzmény: elmouse (#17)

2012-11-27 13:45:11 elmouse (1) #17

Minghella "szép" filmjei nem nekem valók. Már az Angol betegnél is a falat kapartam unalmamban, de ezt félbe is hagytam. Kínszenvedés. Csak ellenségeimnek.

2011-01-02 15:07:31 tomside (3) #16

Szépen, de sokszor felületesen mesélt mese. Csatlakoznék az előttem szólókhoz: "feldobott, de le nem ütött labda." Nem rossz ez, csak hát többet ki lehetett volna hozni belőle.

2009-09-06 15:41:05 anitacsilla (3) #15

Nekem feldobott, de le nem ütött labda benyomásom volt, egy olyan feszült/baljós légkört teremt a film a háborúba vonuláskor, hogy a faluban valami szörnyűséges időszak veszi kezdetét (pl. a rendfenntartók végig erőszakolják az összes nőt, stb.), de a nézőben (bennem)kialakult hangulatnak megfelelő történések nem következnek be. Szóval a cselekmény nincs összhangban a film atmoszférájával, szerintem.

2009-06-14 19:41:20 jo21 (4) #14

Elég negatív az elemzése a filmnek, amin kicsit el is szomorodtam, mert nekem nagyon tetszett. Persze én nem vagyok filmkritikus és lehet, ha jobban értenék hozzá nekem is feltűnnének különböző dolgok, de őszintén megmondom, hogy engem nem zavart a film hossza és Renee Zellwegger sem (ő különösen nem) és mindegyik percét élveztem, mégha hosszú percek is voltak.

2009-02-14 00:04:31 hattori (3) #13

Ez a film jurva jó is lehetett volna ha nincs benne Zellwegger.Attól a megjátszott prosztó dumájától a falat kapartam.Bár lehet hogy csak a szinkron volt elbaszva,nem t'om videón láttam így nem volt lehetőség eredeti nyelvre rakni.

2008-06-16 15:36:12 zsyraf (3) #12

próbáltam magammal elhitetni, hogy a történelmi filmek nem untatnak halálra.
ehelyett akár aludhattam is volna egy jót.
inkább rossz, mint jó.
mondjuk az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy csak jack white miatt néztem.

2008-01-06 01:05:24 amelie. (4) #11

az egyeduli dolog, ami borzaszto az a ket fohos kozotti szerelem, szenvedely.. amely egyaltalan nincs megformazva, kidolgozva..

2007-11-25 22:58:44 Kremy (3) #10

Nem volt rossz..Lehetett volna jobb is,de a maga kategóriájában megállta a helyét..Persze ha izgalomra vágyom akkor nem a Hideghegyet fogom betenni a DVD lejátszóba...
Viszont Nicole Kidman ebben a filmben is gyönyörű..Bár..Melyikben nem...

2007-08-11 10:40:00 oscarmániás (5) #9

a polgárháború legújabb megközelitése.érdekes lenne összevetni a nemzet születésével.(D.W.Griffith)

2007-07-23 18:02:34 Denice (4) #8

Szerintem nemrossz film, elég érdekes, bár igaz h vannak benne 'mélypontok', amik unalmasak. A színészek egész jók voltak, habár engem Zellwegger egy idő után már kicsit idegesített :D Dehát ez volt a szerepe, amit jól is alakított. Viszont nem biztos h megnézném még többször is a filmet.

2006-03-26 18:43:49 tarax (2) #7

Én személy szerint untam. Egy csomó jó színész és mégis egy dögunalom. R. Zellweger csak azért tűnik jónak, mert a többiekhez képest kevésbé rossz.
Mondjuk az Oscarra hajtás mellett talán az lehetett a legfőbb gond, hogy a főhősök között egyáltalán nem éreztem erős vonzalmat, olyan nézzünk szépen amíg a jelenet tart - hatása volt.

2005-02-11 19:25:28 lestat (5) #6

Legjobb romantikus film amit valaha láttam!Minghella és Kidman is zseniális, egyedül Bridget Jones nem illett a képbe szerintem.

2004-07-02 01:35:06 limupei (4) #5

Egyetértek Leslie-vel, kivéve a Portman jelenetet.

2004-06-12 22:28:17 azazell0 (2) #4

elég rémes volt, első óra után már nagyon ki akartam menni (nem wc-re), erre pont akkor jelenik meg Zellweger, aki miatt egy darabig megint nézhető a film. a második óra után meg - mivel nem tudtam, hogy milyen hosszú lesz - végig arra gondoltam, hogy most már úgyis mindjárt vége, nehogy most menjek ki... hiba volt.

2004-05-09 00:57:11 rec (?) #3

:))

2004-04-07 01:09:54 Leslie (4) #2

Az én véleményem tökéletesen ellentétes a tiéddel. Nem is számítottam rá, hogy ennyire jó lesz, pedig Az angol beteget is nagyon szerettem Minghellától.
A film izgalmas, végig leköti az embert. A két és fél óra nekem még rövidnek is tűnt. Beletehettek volna még néhány kalandot.
Jude Law és Nicole Kidman igenis jól játszott. És nemcsak szerintem. Ezenkívül az Oscar- és Golden Globe-jelölések biztos nem véletlenek.
A Natalie Portmanes jelenet nekem az egyik kedvencem.

2004-04-03 20:19:47 yolei (2) #1

BORZASZTÓ!!!!! Vontatott, unalmas, a színészek mintha alig élnének. Míg R. Zellweger meg nem jelent a vásznon, halálra untam magam a bugyuta párbeszédeken, és felesleges késleltetésen, de még ő sem tudta feledtetni, hogy a másik két, NEVES színész mennyire rosszul alakítja a szerepét. Tele van felesleges jelenetekkel (ld. Natalie Portman jelenete), Jude Lawnak nem hiszem el a végén, hogy megkeményedett a lelke, mert olyan hihetetlenül bénán játszik, Kidman és a zene gyönyörű, a baj csak az, hogy ezzel el is mondtam minden jót a filmről.