An Unfinished Life (2005) ☆ 👁

(Lasse Hallström)

amerikai-német dráma

3,6

2024-04-02 15:23:06 Channá (3) #9

Kellemes kis film, de sajnos közepesnél nem tudom jobbra pontozni, pedig minden potenciál megvolt benne. Két jó színész, pár közepes szereplő, érdekesnek induló cselekmény, valahogy rossz történetszállra kifuttatva.
kár érte

2015-09-21 10:45:32 erasto (3) #8

Lassan folydogalo drama, ami nem okoz akkora katarzist, mint elore vartam... Az erzelmi csucspont kiemelkedik, egyebkent kozepes!

2012-05-30 22:07:09 hhgygy (4) #7

Úgy hogy ez volt neki leírva a forgatókönyvben, LoL

előzmény: yahooboi (#5)

2010-10-15 15:35:10 Dió (4) #6

Zseniális hangulat (tipikus Hallström)! És még Lopez sem annyira idegesítő (persze jobbat is el tudtam volna képzelni).

2010-06-30 13:41:43 yahooboi (3) #5

Jennifer Lopez tökéletesen nem hiányzik ebből a filmből.Az ő vonala gyenge volt,a többi miatt négyes,ez valahogy lehúzza. Hogy van az,hogy 2. találkozáskor már hazaviteti magát és félig-meddig szerelmet is vall mindenféle érzelmi töltet nélkül?Ájvé.

2007-06-29 23:12:04 Brumi (5) #4

Freeman még soha (!!!) nem játszott rosszul, Redford-dal pedig egy iszonyat erős párost alkotnak. Amúgy a film remek, még Jennifer Lopez is hiteles alakítást nyújt, a többiekre pedig tényleg nem lehet egy rossz szót se mondani.

előzmény: useless (#2)

2007-06-29 22:26:33 Ivan/ (5) #3

Juj, ez fájt:) Szerintem Morgan Freeman baromira erőteljes alakítást nyújt ebben a filmjében (is).

előzmény: useless (#2)

2007-06-29 22:23:52 useless (3) #2

Elég magasra tette nálam a lécet Hallström a Gilbert Grape-pel. Sajnos Morgan Freeman szenvelgése borzasztó unalmas.

2006-03-17 09:12:08 Daemiaen (4) #1

Befejezetlen élet (An Unfinished Life, 2005, forgalmazza: Mokép)

Manapság mindenképp értéknek számít, ha olyan nevek szerepelnek a stáblistán együtt, mint Robert Redford és Morgan Freeman. Igaz, utóbbi színész igencsak gyakran foglalkoztatott művész, ám Redford önszántából szerepel ritkán a vásznon. És egy ilyen filmben együtt látni őket... hmmmm, pazar! Lasse Hallström a múlt heti Casanovát követően most sem okoz csalódást, sőt, újfent bizonyítja, hogy szépen tud mesélni, és noha az egyéni hangvételt mindig hiányoltam amerikai munkáiból (8 executive producer bábáskodása alatt mondjuk ez nem csoda), a Befejezetlen élet is átgondoltan pergő, kerek kis old school alkotás. Egyébként fura abba belegondolni, hogy 10-15-20 évvel ezelőtt még az ilyen filmek jelentették a nagy amerikai stúdiók egyik legbiztosabb bevételi forrásait: mára ez odáig fajult, hogy az ilyen és ehhez hasonló, korántsem filmtörténeti jelentőségű, ám annál értékesebb műveket úgy kell bemutatni, hogy köt valakit a szerződés valakihez (Weinsteinéket a Miramax/Disney-hez).

A csodaszép tájakon játszódó dráma egyértelműen a színészekre épít, és itt meg kell állni egy pillanatra. Aki azt hinné, hogy Jennifer Lopez negatív irányba lóg ki a két óriás mellett, azt el kell keserítsem: nem azt mondom, hogy színésznő lett belőle, de amit mutat, azt hitelesen teszi. És ez bizony elsősorban Hallström érdeme, aki csak annyit bízott a latin szépségre, amennyit annak képessége elbír. Az Out Of Sight óta (a Jersey Girlt nem számítva) először így Jennifer Lopez nem főszereplő.

Érzelmekkel teli, remek kisvárosi dráma legendás színészekkel - nekem ennyi is elég volt.