Kútfejek (2006) ☆ 👁

(Kapitány Iván)

magyar akciófilm, vígjáték

2,6

2018-07-26 23:15:55 betti (4) #18

Vhogy mindig azt nézem, hogy amit a film vállalt, azt képes-e megvalósítani. Így aztán persze lehetetlen egymás mellé tenni a (mondjuk) négyesre osztályozott filmjeimet. De ez nem érdekel. Ez a film kitűzte célul, hogy egy oltári marhaság lesz, amire - ha nem vár vmi extrém színvonalas humort a nagyérdemű - jó beülni, röhögcsélni egyet. Ezt hozta. Nem tökéletesen, mert Fenyő Iván úgy hanghordozásában, mint arcjátékában komoly kihívásokkal küszködik (és nagyjából az első filmje óta pont ugyanazokkal, ami persze azt jelenti, hogy stabil, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt :-D ), de ölég jól.

2010-07-30 15:09:32 carmine (4) #17

Én szeretem ezt a filmet. Bármikor megtudom nézni. Egy könnyed kis baromság az egész. Egy-két idézhető résszel is. Bár Fenyő Iván szerintem is egy tehetségtelen ripacs.
Kicsit off, de az, hogy Bolond Pierrot-nál ez a film zseniális, az tuti, hogy csak hiba a Mátrixban. :)

2009-09-21 12:04:37 critixx (1) #16

Fenyő is egy antitalentum, de Gesztesi mögött elbújhat. Hogy miért pont őket szerepeltetik szinte minden magyar filmben???

2009-06-23 11:53:12 Szívtiproimi (3) #15

Százéves vicceket raktak a filmbe, amitől felállt a hátamon a szőr.

2009-06-07 16:39:59 Kalti (1) #14

A magyar átlaghoz képest is kirívóan szar, megmondom őszintén félórát bírtam belőle, de az is felért egy kínzással. Fenyő Iván-t meg valaki tiltsa már el a filmvászontól, mert ekkora antitalentumot még a magyar színészszakma még nem látott, siralmas...

2009-02-13 14:34:53 madcows (4) #13

hat megint szembemegyek a tomeggel, ugyani szerintem egy elegge alulertekelt film, egy tok laza, kicsit heistes hangulatu film, es nekem meg Fenyo Ivan is szimpatikus volt benne

2008-08-08 17:28:32 Hannibal Lecter (1) #12

Hogy lehetett összedobni ekkora szart? Kapitány Iván filmje katasztrofális blődli. Gesztesi Károly a való életben is ekkora bunkó lehet - mást ugyanis még nem láttam tőle, csak az együgyű melákot. Kaszás Attila, Selmeczi Roland és Dörner György jelenléte színt vihetett volna a zavaros képhalmazba, de ez sem sikerül, hiszen a poénok papírízűek, működésképtelenek, a történet egy rakás lószar. Nincs is történet. Fenyő Iván színművészeti felvételije igen kínos lehetett, persze ne higgyétek, hogy nem volt előre megbeszélve, hogy felveszik... :)

2008-03-07 00:56:03 Dió (1) #11

Azt a *rva, ez már majdnem elérte az Argo színvonalát...
Előbb préselek ki mondanivalót magamból egy always-betét kapcsán, mint erről a filmről (heh, "film"). Az előbbiben is több életszerűség van, mint ebben a két órás passióban.
Ebben már annyira cikis dolgok voltak, h csak azért nem tudtam rátenyerelni a távirányító piros gombjára, mert a forgatókönyv lebénította a fél agyféltekém. Még jó, h előbb-utóbb csak-csak sikerült, különben már az intenzíven kezelnének. Fájóan förtelmes fos.

2008-03-03 23:58:19 gyilkosvirus (4) #10

Teljesen nézhető. Szerintem alulértékelitek.

2008-02-21 11:39:16 matykocska (3) #9

Én Fenyő Ivánt egy az egyben kivágtam volna a filmből. Nagyon irritált. Egyébként nem rossz film.

2007-12-13 22:05:19 Kremy (2) #8

Soha nem szoktam film közben kijárkálni..A Kútfejek közben 2szer WC,2szer kaja,1 párperces telefon...Attól tartok,egyben képtelen lettem volna végignézni..Ulmann Mónikát ezzel a filmmel sem szerettem meg.A történet lapos,az ,,akciójelenet" idegesítően vontatott,Fenyő Iván jelenléte számomra nemkívánatos,a poénok pedig vagy nem jönnek át,vagy eleve halálra vannak ítélve..

2007-11-07 08:26:40 goromba (3) #7

Ezt a filmet is a színészek tették/tehették volna nagyon jóvá(Üvegtigris-effektus).
Nos, kaszás Attilának, Gesztesinek, Kálloy Molnárnak, Dörnernek és legfőkképpen Gesztesinek ez
sikerült is.De Fenyő Iván erőltettett(ne adj isten valódi)sugárzó nagyarcúsága borzalmas volt.
Olyan Gávölgyi Show féle összedobált vicceske-halmaz, erőszakkal ráhúzigált történettel.Az Argoval való összehasonlítás nagyon nem megy-habár az is magyar-de annak volt története.Inkább Üvegtigrises, csak annál is volt valami keretsztori.
Bejönne ez a vigyük át a filmet csak a színészekkel, de miért olyan nehéz hozzá rakni egy szorit?

2007-10-19 12:20:52 Semprini (1) #6

Nekem nagy csalódás volt a film. A szereplők többsége nagyon tetszett az Üvegtigrisben, és más egyéb filmekben, de itt - jó forgatókönyv híján - bizony nem tudták kifutni a formájukat.
Egyébként olyasmit vártam, mint amilyen az Argo volt, de csalódnom kellett, nagyon gyengécske film lett.

2007-10-19 10:44:03 imhouse (3) #5

tetszett, voltak benne jó poénok, a maga kategóriájában nem rossz, tehát oké/elmegy. ha pedig skálázunk akkor 4/10

2006-09-13 10:01:27 doqi (?) #4

hááát, nem is tudom... szerintem nézhető volt, bár gyengécske. Jóllehet az a fajta verbális humor, amel y az Üvegtigrist (is) jellemzi, az megvan a filmben is. A fő(bb) karaktereket alakítók vonatkozásában nekem plö tetszett a két rab és a mamlasz rendőr. Észrevettem többen nehezményezik F.I. alakítását illetve "narrálását"- nem csak ezen a fórumon -, erről csak annyit, hogy az alább olvasható vélemények közül (e tekintetben csak Daemiaen-é értékelhető) nem látom be, hogy ezért csak a színész "kárhoztatható". A két színésznő inkább tűnik "rémálom"-nak, bár az ő esetükben sem használnék ilyen erős jelzőt. Összességében: én bizony a középső résznél hangosan is nevettem, bár mam már nem emlékszem min.(sőt nem sokkal a folm megtekintése után se...) Ezért is gondolom gyöngécske, felejthető filmnek.
u.i. Ha valamennyire is komolyan vesszük magunkat és ezt a "fórumot", amit ez az oldal jelent, azért kissé alaposabb(an megfogalmazott) véleményeket olvasnék szívese(bbe).

2006-09-09 01:24:52 Golyo (1) #3

borzalmas volt. kizsaroltam egy sört attól, aki ajánlotta, úgyhogy nem volt akkora pénzügyi bukta.

köszönöm, ennyit akartam mondani.

2006-02-28 10:15:08 agydonor (1) #2

Tényleg nagyon gyenge, szerethetetlen film, de szerintem okkal merem remélni, hogy ez nem egy TIPIKUS "21. századi, nagybetűs MAGYAR KÖZÖNSÉGFILM próbálkozás"...

előzmény: Daemiaen (#1)

2006-02-17 09:14:57 Daemiaen (2) #1

Kútfejek (Kútfejek, 2006, forgalmazza: Hungarotop)

Az Üvegtigris társrendezője és 5 forgatókönyvíró (köztük a VOX "ünnepelt" kritikusával, Orosz Dénessel) - és ezzel össze is állt az a csapat, amely csapat kiválóan jellemzi a hazai állapotokat. Egy sikerre vitt Üvegtigrist követően Kapitány Iván ugyanis megkapta azt a lóvét, ami ahhoz kellett, hogy egy következő művet is összedobhasson (tipikus jelenség a hazai szakmában, elég a közelmúltból csak Herendire gondolnunk), de az igazi probélma már megint a forgatókönyvnél jelentkezett, ami egész egyszerűen Magyarországon nincs. Összeült hát az öt legény, akik kerítettek egy jópofának mondható alapsztorit, melyet próbáltak élő karakterekkel és jó poénokkal kiszinesíteni. Hellyel-közzel sikerült is (pl. Gesztesi filmben még sosem volt ilyen jó), de például Fenyő Iván maga a rémálom. Elég, ha megszólal, de sajnos ő a narrátor is, aki még Pop, csajok, satöbbi-, illetve Alfie-szerűen még ki is szólogat a nézőhöz. Vérbeli izzadtságszagú, igazi 21. századi, nagybetűs MAGYAR KÖZÖNSÉGFILM próbálkozás a Kútfejek, amelyen azért érződik némi tehetség is, ám összességében nem több egy hagyományos recept szerint összetákolt fércműnél. Nem tudom, hogy volt-e benne egyáltalán több.