Aki legyőzte az időt: Keleti Ágnes (2022) ☆ 👁

(Oláh Kata)

magyar dokumentumfilm

?,?

2023-01-24 20:09:13 dittike (5) #7

Harmadszorra láttam a filmet, ezúttal a Magyar Kultúra hete alkalmából újra moziban és lenyűgözőnek tartom azt a töretlen szorgalmat és lelkesedést, mely Keleti Ágnes életében példaként szolgál talán mindannyiunk számára.

2023-01-10 20:43:51 hhgygy (4) #6

Csodanéni.
Az a teóriám, hogy Keleti Ágnes egyszerűen lassabban öregszik, mint az emberek 99%-a. Genetika?
31 majd 35(!) évesen olimpiai bajnok olyan sportágban, ahol ma a 16 éves öregnek számít, 41 évesen szül először és 100+ évesen tényleg letagadhat akár 20-at.

2023-01-10 11:36:39 zéel (5) #5

Száz év magány mosoly! igen!
Itt most csak egy gondolatot ragadok ki a filmből, egy bölcs ember életre szóló tanítását:
Utazni az egyik a legfőbb jó az életben!
Utazni, világot látni, más népeket, kultúrákat megismerni! Igen. Nekem is ez a tapasztalatom. És, ha más kultúrákhoz nyitottan, barátsággal közeledsz, akkor nem lehet megetetni idegen-gyűlölettel, sőt, semmiféle gyűlölködéssel, irigykedéssel, gyalázkodással. Talán még mosolyogni is megtanulsz.

P.S.: ...és ezért nézek előszeretettel, nagy kíváncsisággal grúz, örmény, észt, szerb, török, görög, kazah, finn, bolgár, svéd, japán stb. filmeket. Sokuk felér egy nagy utazással.

2023-01-10 09:34:08 dittike (5) #4

Érdekes volt látni, hogy mennyi nehézség árán sikerült ilyen szépre, ennek a kedves hölgynek a tornász pályafutása, tetszettek az archív felvételek és nagyon őszinte filmnek tartom.

2023-01-09 22:15:23 Ugor (5) #3

Köszi cimbora, hogy szóltál! Ez egészen fantasztikus élmény volt! Én még nem láttam, nem is tudtam, hogy milyen filmet lehet ebből csinálni, de, hogy ekkorát, azt azért nem gondoltam volna! Döbbenet! Ennyi erő, és most lelkierőre gondoltam, ennyi derű, ennyi megnyugvás, beletörődés, újra feltámadás, töretlen akarat egy emberben... és ez nem fikció, ez egy valóság! Hihetetlen, nem győzök csodálkozni. Találkoztam párszor vele, úgy értem, nem ismerem jól, de láttam többször közelről, ez a nő száz év mosoly! És azok után, amiket vert rá az élet mégis, és még mindig, hát....

2023-01-09 12:02:47 zéel (5) #2

Keleti Ágnes 102 éves!!!
Aki legyőzte az időt
ma este 20:45-kor a Dunán

2022-12-11 04:25:16 dittike (5) #1

Januárban látható lesz a duna tv-n is, úgyhogy aki nem tudta megnézni moziban, majd tv-ben megteheti, amúgy megéri a mozis nézést is.