Fall (2022) ☆ 👁

(Scott Mann)

amerikai-angol thriller

3,4

2024-03-10 22:54:35 Yuriko-chan (3) #10

Pontosan! A személyes dráma pedig egy az egyben A barlang (a tragédiában elhunyt csalfa férjtől származó idézet a szerető nyakláncán/tetkóján, aki a főszereplő legjobb barátnője, és pont a nyaklánc/tetkó buktatja le, miközben terápiás programnak szánt, de végül a túlélésért vívott küzdelemmé fajuló extrém sporttevékenységet végeznek).

előzmény: Linea (#9)

2024-03-02 23:24:31 Linea (2) #9

A szituáció erre a Fagyhatár (2010) c. filmre emlékeztetett.

2024-03-02 21:17:55 hellmuth (4) #8

A storyja elég gagyi, tele logikai hibákkal... de maga a film ötlete nagyon tetszett, nem láttam még hasonlót. Engem a helyszín és az ötlet fogott meg.

2023-06-01 21:42:42 ender1112 (2) #7

Akár jó is lehetett volna, ha nem lenne tele egészen ostoba logikai hibákkal és béna hatásvadászattal.

2023-02-05 01:10:33 Pulikutya (5) #6

Engem teljesen megvett a film, kegyetlenül tériszonyos vagyok az egész film alatt hol az ágyszélében, hol az asszonyba kapaszkodtam aki vagy tízszer megkérdezte, hogy jól vagyok? kapcsoljuk ki? Pár szereplővel is végig fenntartja a feszültséget, képi világ is nagyon rendben van.
A bennelévő csavar is ütős (egyébként faék egyszerű alaptörténet). A végét sajnos kicsit összecsapottnak éreztem.
Tériszonyosoknak különösen ajánlott tuti, berottyantanak a végére.
AKI TEHETI NE HAGYJA KI!

2022-10-01 06:13:15 fempolip (4) #5

Nem különösen féltem eddig a magasban. Ráadásul hegytetőn teljesen más állni, mint egy ilyen tornyon. De az biztos, hogy nálam olyan szinten hatott, hogy nehéz körülírni. Félelmetesebb volt, mint a Barlang nyomasztó pillanatai.
Szóval elérte a hatást, ráadásul egy mélyen eddig fel nem ébresztett ösztönt. Egy biztos, ezek után sziklafalra akarok mászni! Úgy tudom, hogy ilyen tornyokhoz engedély kell, meg komoly ismeretek, de a fal is megteszi.
Tovább a filmről: Talán a folyamatosan épülő feladatok a végére túl sokat akartak. Lehetett volna rövidebb a film, egyszerűbb, szimpla mászással. (És persze a csavarral a végén, ami kellemes meglepetés volt!) Ahogy Dean Morgan felbukkanása is.
A negatívumok, a látvány és a szereplők játéka miatt abszolút háttérbe tolható.
Egyszerűen ezt látni kell. Ha tériszonyos vagy, akkor csak óvatosan.

2022-09-27 20:47:19 lizardking (4) #4

Izgalmas és nagyjából átélhető film, még akkor is, ha a huszadik akadály, amit le kell győzni, már nyilván hihetetlen. A felvételek, képi megoldások kreatívak, látványosak, hatásosan játszanak a néző magasságtól való természetes félelmére. Az üzenet is jó, bármilyen közhelyes is, ebben a köntösben működik, és a csavar is rendben van, ad egy kis pluszt. Még egy csipetnyi drámát is sikerült belevinni a szituba. Nem váltja meg a világot, de egyszeri (vagy akár többszöri) szórakozásra kiváló.

2022-09-13 13:39:56 tomsen81 (4) #3

Az év egyik kellemes meglepetése számomra. Szerintem nagyon jól visszaadta a film azt a magasságot amiben játszódik és ez kevés hasonló filmről mondható el. És még ráadásul izgalmasra is sikeredett.
A végén a kis csavar is tetszett.

2022-09-11 20:05:17 bambula (4) #2

Hát ez jól esett a tériszonyos fejemnek.
Hogy ezt miért nem volt képes behozni egy kisebb forgalmazó sem ebben a filmínséges időben a mozikba.
Szívesen megneztem volna nagyvásznon .
Szerintem ez a film a 3D-t is megérdemelte volna.

2022-09-05 16:55:13 hollyaudreyanne (3) #1

Szeretem azokat a filmeket, amikben a túlélésért küzdenek, nem vagyok szigorú, amikor értékelem őket. A Fall-nak kétségkívül megvannak a maga pillanatai, de a 47 méter mélyen lemásolasa egy elég lusta húzás volt.