Kitörés (1971) ☆ 👁

(Bacsó Péter)

magyar dráma

4,0

2021-10-30 16:21:32 ryood (?) #8

én ezt most csak szimplán a film szempontjából írtam.

2021-10-30 16:08:38 zéel (5) #7

az sem rossz! :)
de ez itt egy abszolút főszerep

előzmény: ryood (#6)

2021-10-30 15:52:31 ryood (?) #6

nálam a 80 huszár...

2021-10-30 11:33:18 zéel (5) #5

Oszter Sándor legjobb filmje...
...és Bacsó Péter egyik legjobb, legfontosabb filmje.

2020-06-06 14:33:32 Hulla88 (5) #4

A pontos társadalomkritikát és korrajzot segítik a jól megírt karakterek is, mindenekelőtt Oszter, Liska és Pataki karakterei és dialógusai alaposak. Minden szereplő viszonyrendszere hihető, jól kitalált, élettel teli, a pozitív karakterekbe is vegyülnek árnyak, ahogy a negatív, hátráltató karakterek motiváció is világosak, sőt ez emeli az egész filmet rendszerszintűvé. Meglátszik a forgatókönyvön Konrád György keze munkája.

2019-12-15 18:38:43 zéel (5) #3

A kilátástalanság, falakba ütközés, tehetetlenség, megbélyegzés, hatalomelvűség, mutyizás és még sorolhatnám.... még mindig ugyanígy itt ólálkodnak közöttünk.
Mi vagyunk a pontyok az éttermi akváriumban.

Fontos gondolatok egy fontos filmhez.
...és igen, villanykapcsolgatással szavaztak a nézők!:)

előzmény: Rituska (#2)

2019-12-15 13:37:18 Rituska (5) #2

Ismét egy igazi kis kincs zéel jóvoltából.
Szégyen, nem szégyen, de nekem először nem esett le, hogy Oszter Sándort látom a képernyőn, és Charlie-t sem sikerült elsőre felismernem (ő is megvillan egy röpke pillanatra).
Mi vagyunk a pontyok az éttermi akváriumban.
De szerencsére Bacsó Péter drámája azért nem ennyire végtelenül pesszimista.
Kérdés: az teljesen komoly hogy a "ki mit tud" vetélkedőnél villanykapcsolgatással szavaztak a nézők?

2019-12-14 21:53:01 zéel (5) #1

„Navigare necesse est, vivere non est necesse”
Ismeretlen gyöngyszem. Bacsó Péter (egyik) legjobb filmje. Ez csak egy évig volt betiltva. (Lásd: érdekességek!)
Mindenesetre, aki szeretne valamit megtudni az előző rendszerről, ez az egyik film, amit látnia kell. (A másik: Én vagyok Jeromos.)