They/Them (2022) ☆ 👁

(John Logan (I))

amerikai dráma, horror, thriller

2,3

2022-08-31 19:49:45 bambula (2) #6

Remélem Logant soha többé nem engedik horror közelébe, mert dunsztja nincs a műfajról.
A film elején kapásból mutat egy kis slashert, csak hogy tudja a néző, hogy nem tévedt el műfajilag, hogy aztán egy órán keresztül untassa a nagyérdeműt.
Sajnálom a színészeket(Bacont, Chlumskyt és a tehetséges fiatalokat, akik közül a legtöbben csak díszletek), de nem csodálkozom, hogy ez a film nem került mozik közelébe sem, bár kezdetekkor lehet, hogy oda szánták az érdekes alapötlet miatt.

2022-08-21 09:59:17 fempolip (3) #5

Már elkéstem vele. :(

előzmény: GothMan (#4)

2022-08-20 22:47:51 GothMan (3) #4

Szívesen, de szerintem a Sleepaway Camp-et tedd spoilerbe. :)

előzmény: fempolip (#3)

2022-08-20 22:25:25 fempolip (3) #3

Köszi hogy felhoztátok nekem a filmet!
Ha nem szóltok hozzá, elment volna mellettem.
Bár nem LMBTQ de van egy nagyon remek ide kapcsolható alkotás a Sleepaway Camp. De csak az első..
Ezt pedig hamarosan megnézem.

2022-08-20 22:21:07 GothMan (3) #2

Túl sokat akar a film szerintem. Egyrészt egy LMBTQ témával dolgozó dráma, másrészt pedig egy whodunit slasher. Külön-külön működnének is, de így egyben... hát nem is tudom. Az külön vicces volt, mennyire elhanyagolták a mellékszereplőket. Konkrétan mindig egy csoportban voltak a háttérben, és egy büdös szót nem szóltak. Ilyet még nem láttam. Kevin Bacon viszont tényleg jó volt.

2022-08-17 20:06:56 BonnyJohnny (2) #1

Nem akarok gonosz lenni, de ez a film végső soron egy slasher, és annak rettentő unalmas és gyenge. Nyilván az lenne hivatott kiemelni, hogy LMBTQ karaktereket vonultat fel egy "átnevelő" táborban, de a kétdimenziós karakterek sertepertélése egy órán keresztül nem javít az élményen.
Az egyetlen, ami említésre méltó az Kevin Bacon karaktere és játéka. Az jó, de nem elég az üdvösséghez.