Zazongpari (2021) ☆ 👁

magyar fantasy

1,1
★☆☆☆☆

2022-08-16 23:31:33 fempolip (2) #22

Feldobta a kezdőlap ezt a filmet, mert többen kommenteltétek.
Ugornak köszönhetően meg is néztem. Majdnem.
Elsőre a hetvenes évek space rock-ja keveredett szemeim előtt a totál beállt, begombázott performanszokkal.
Hogy aztán elgondolkodjak hogy az anti-menőség menőséggé tételének a menőségén. Ami ugyan úgy valami sz×r marad, hiába próbálja valaki aranycelofánba becsomagolni. Mint például a magasra húzott zokni szandállal.
Minecraft (vagy mi) keverve space rock performanszal és totális idétlenséggel. Hogy ez majd jó lesz. Valahol valakik biztos erre cringe-lni.
Mivel nem káros és 3-10 perc időtartamig vicces, ezért kettes. Jobb mint a Jégvarázs. (Nekem)

2022-08-16 18:30:37 bakocsa (1) #21

Kb. így érzem én is. Egy nem túl hosszú rövidfilmként még működhetne is, de én sem tudtam végignézni (tényleg csak pár percet, plusz beletekerés), ezért az egyes.

előzmény: miraculum (#20)

2022-08-16 16:09:59 miraculum (1) #20

Igen itt a hossz a lényeg elsősorban. Nem adnék egyest ha max 10 perces lenne, de az egyes osztályzathoz a megnevezés a 'nézhetetlen', márpedig én ezt képtelen lennék 15-20 percnél tovább nézni (elsőre talán 5 és 10 között bírtam), azért ennél rövidebb az életem hogy ezzel töltsem, tehát ezért ment rá a nézhetetlen osztályzat részemről.

2022-08-16 15:45:43 Ugor (?) #19

Ezt is teljesen megértem, persze. Szerintem is túl hosszú. Tulajdonképpen azért nem értékeltem (még), mert bele-belenézegettem, nem láttam egyfolytában, így meg igazságtalan lenne. Viszont most meg már így sajnálnám, az egészre még egyszer az időt.

előzmény: ZoLeEe (#17)

2022-08-16 11:32:38 Atazzz (?) #18

Én a filmet még nem láttam, de belenéztem, sajnos most nincs időm végignézni (mondjuk nem hiszem, hogy ezt sokan becsületesen végignézik), anélkül pedig nem szeretném értékelni. Szeretem a formabontó kísérleti filmeket, de amit eddig ebből láttam, az egyelőre nem tetszik semmilyen szempontból.

2022-08-16 10:31:27 ZoLeEe (1) #17

Itt azért hozzá kell tenni hogy nem is annyira a minőség itt a szűk keresztmetszet hanem a hossza. Mert ha 10 perc lenne akkor lehet bekerül az "olyan szar hogy jó" kategóriába és internetes kultfilm lesz, de ezen a időn felül már nem ad semmit: túlvagy a miahétszentség ez? nevetős fázison és miután látod hogy még több mint egy óra van ebből hátra, hát kicsit beletekresz és utánna kikapcsolod.

2022-08-16 01:46:05 Ugor (?) #16

Őszintén, engem is meglepett, hogy ennyien megköpdösték. Én is rugalmasabbnak, érdeklődőbbnek hittem a társaságot. Gondoltam, hogy sokaknak nem tetszik majd, ez benne van a pakliban. De ilyen egységfront ritkán jön szembe egy filmmel, ami végül is ártatlan, nem gyomorforgató pedopornóhorror, csak egy kísérleti film, és a maga módján derűsen szokatlan.

előzmény: Epokszi (#15)

2022-08-15 22:47:21 Epokszi (4) #15

Igen, kedvelem ezeket a rendezőket. Új vagyok az oldalon, és szerintem fogok még pár véleményt írni. Talán egyszer David Lynchnek is néznek majd.
Helstáb Martinról valószínűleg te többet tudsz, mint én. Nekem bejött ez a munkája.
– Ahogy újra megidéztek itt, mindig meglep ennek a filmnek az egyöntetű nézhetetlen értékelése. Valóban furcsa formailag, meg a cselekmény is lassan eszkalálódik, de ezeken kívül élvezetes volt. Lehet, hogy csak én vagyok túl nyitott.

előzmény: Atazzz (#14)

2022-08-14 11:41:54 Atazzz (?) #14

Ne haragudj, csak azért gondoltam, mert augusztus 9-én regisztáltál és az a marék film, amit értékeltél nagyjából a wikipédián megemlített rendezőktől van (David Lynch, Werner Herzog, Harmony Korine, Alejandro Jodorowsky, Lars von Trier, Apichatpong Weerasethakul) + Lichter Péter nem éppen mainstream Üres Lovak című kísérleti dolgozata, aki a wikipédia alapján Helstáb Martin tanára. Ezek alapján azt gondoltam, hogy te vagy Helstáb Martin, de akkor csak véletlen egybeesés. Bocsánat, csak amatőr detektív vagyok! :)

előzmény: Epokszi (#11)

2022-08-13 22:59:16 ZoLeEe (1) #13

A lapszerkesztő "Kovandras" évente többször is aktualizálja, (ezenkívül csak a két rendező lapját szerkesztette amik hatással voltak Helstáb Martinra - Lars v. T és Harmony Korine)

Lehet valami beteg rajongó, de az ilyen wiki oldalakról mindig a saját seggét nyaló kutya jut az eszembe.

2022-08-13 16:58:18 critixx (1) #12

A wikipédia oldala zseniális. Megtudhatjuk többek között, hogy kiktől tanulta meg a polipfogás mesterségét és hogy főiskola alatt egy évig kollégiumban lakott a barátnőjével (micsoda izgalmas, rendhagyó dolog).

előzmény: Atazzz (#9)

2022-08-12 18:11:23 Epokszi (4) #11

Nem haragszom, de nem én vagyok. A filmet a kommentszekció felkapottjaként találtam, és különös figyelemmel követem a fiatal magyar kísérleti filmesek munkáit. Hogy hasonlít a rendezővel az érdeklődésünk, az megalapozhatja, hogy miért nyerte el a filmje a tetszésemet. Arról látom értelmét véleményt írni, amiről még nem mondtak a gondolataimhoz hasonlót.
Azért nem adtam 5-öst rá, mert –akár alkotói szándék vagy sem- sok (harc)jelenet és beállítás redundáns, nagyobb kreativitásnak engedett volna teret. Ez vélhetően megvan a rendezőjében – például a hasonló Tort ül a kondor című kisfilmjében – csak itt nem élt vele. A tartalmi szinten tetszik, hogy a film gondolatisága a cselekményre szorítkozik, mégis kíváncsi lennék, hogy kiterjesztve az élet más területeire, milyen elveket fogalmazna meg.
Ezért is remélem, hogy tovább kísérletezik ebben az irányban, és adhatok még 5-öst is neki. :)

előzmény: Atazzz (#9)

2022-08-12 00:12:17 ChrisAdam (1) #10

Nem a film szar, csak a drog kevés. Szóval majd újra előveszem, miután visszatértem a díleremtől.

2022-08-11 20:58:36 Atazzz (?) #9

Ne haragudj, de véletlenül nem te vagy rendezője ennek a filmnek? Frissen regisztrált profil, gyorsan pár film értékelése, pont azoktól a rendezőktől, ami az extra részletes Helstáb Martin Wikipédia oldalon meg vannak említve, mint amik hatással voltak rá. Illetve nagyon szokatlanul részletes, értő vélemény került ide egy elég halványan ismert filmhez. Miért nem adtál 5-öst inkább? :D

Ezer bocsánat, ha tévedek, nem vezérelt semmiféle rosszindulat!

előzmény: Epokszi (#8)

2022-08-11 18:05:03 Epokszi (4) #8

Szerintem van ebben érték, én kifejezetten élveztem. Alapból közel áll hozzám a slow cinema, és olyat még nem láttam, hogy 2 perces statikus snittekben kardozik mozdulatlan rajzolt szellemekkel valaki. Persze attól még nem lenne jó, hogy sosem láttam ilyet.
->Az a fajta film, ahol nehéz eldönteni, hogy megpróbált egyedül létrehozni egy hagyományos fantasyt olcsón, és sz@r lett, vagy felépített egy sajátos világot, méghozzá elég komplexet, és sikerrel járt. Utánaolvasva Helstáb Martin munkáinak, úgy vélem, az utóbbi a helytálló explanáció. Művésznek elég real és rendezőnek meg érdekes.
Remélem csinál még hasonlókat. :)

2022-08-08 20:56:04 Xuja (1) #7

Na igen, pont ez jutott eszembe, hogy rövidfilmként talán az ötlet megért volna egy kettest. Talán.

előzmény: von Schatu (#6)

2022-08-08 19:42:18 von Schatu (1) #6

Nem igazán, én úgy 20 percet néztem normál módban, aztán felkapcsoltam dupla sebességre, de úgy sem mondott többet :D
Aztán kilőttem, ebből másfél óra kellemetlenül sok.

előzmény: Xuja (#5)

2022-08-08 19:36:52 Xuja (1) #5

Ki az a Jodorowsky? Ez a nagybetűs über-absztrakt "high" fantasy, a chilei Mester elbújhat ennek az árnyékában.

Amúgy én 5 percig bírtam, ez eddig a rekord?

2022-08-04 22:13:49 Ugor (?) #4

Na, elétek is aztán vethetek gyémántot a korpa közé... :(

2022-08-04 20:39:07 bakocsa (1) #3

Szintén. Ez egy nagyon hosszú két perc volt :o))

előzmény: Ágó (#2)

2022-08-04 20:00:02 Ágó (1) #2

Körülbelül két percig bírtam. De azért köszi! :)

2022-08-04 19:06:22 Ugor (?) #1

Saját felelősségre: itt