An Cailín Ciúin (2022) ☆ 👁

(Colm Bairéad)

ír dráma

4,2
An Cailín Ciúin (2022)

Cáit, a csendes, visszahúzódó kilenc éves kislány rendkívüli szegénységben él testvéreivel, durva, nemtörődöm apjával, és problémás anyjával az 1980-as évek Írországában. Helyzetét súlyosbítja, hogy osztálytársai is rendszeresen bántalmazzák. Szülei úgy döntenek, hogy a nyári szünetben elküldik őt távoli rokonaik, Eibhlín és Seán farmjára, akikkel még sohasem találkozott. A vakáció elsöprő erejű élmény a kislány számára, aki fokozatosan ismerkedik meg a kedves, középkorú párral. Végre úgy érzi, szeretik, nő az önbizalma, a hármójuk közötti kapcsolat pedig napról napra mélyül. Noha a családban látszólag nincsenek titkok, Cáit mégis felfedez valamit a pár múltjában, amit rejteni próbálnak.

Bemutató

• 2023. március 16.

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Felhasználói toplisták

Kié Lista neve Helyezés
coles 2023 #1
oscarmániás Emléklap #1
ifj. Ó. Posszum Év végi filmbevallás 2023 #1
macready TOP filmek 2022 #3
Raul Vapiti 2023 (folyamatosan frissülő, min. 7/10-es filmek) + Ezüst jelöltek #5
mimóza Szelíd-szédítő, csöndes érzelmi hullámvasút - kiváló kapcsolati drámák (INFJ, INFP) #8
mimóza (Ön)életRAJZ - filmek, amelyekben ott vagyok, külső-belső történéseimmel, körülményeimmel, egyéniségemmel - nézni ezeket olyan, mintha kitakartak/kitakaróztam volna II. #11