Nanny McPhee (2005) ☆ 👁

(Kirk Jones)

amerikai-angol-francia fantasy, vígjáték

3,2

2013-11-09 02:06:38 Fonghi (2) #17

Profin van megcsinálva, csak ízléstelenül. Előnyére válhatna, hogy lerombol néhány dadatörténetes toposzt, de mivel semmit nem épít helyette, nem válik. A varázslás arra kell, hogy frappánsan átugorjuk azokat a részeket, amikor filmet kellene csinálni (pl: hogy a dada kezelje a helyzetet). A színészek valóban jók, bár nem sok dolguk van. Olykor érdekes ellentmondás feszül a gagyi szerep és eljátszása között. A nevelés-filozófiáról meg annyit, hogy Roger Waters inkább ne nézze meg...

2010-05-18 00:26:15 deathcode (?) #16

Ne cseszegess! [img]http://www.tandjent.com/meshforum/images/smilies/laugh[1].gif[/img]

előzmény: Brumi (#15)

2010-05-18 00:14:51 Brumi (1) #15

Pedig biztos tetszene. :)

előzmény: deathcode (#14)

2010-05-18 00:11:32 deathcode (?) #14

Akkor ezt kapd ki, a: Szerintem szerinted: 4,00
De nem bír bátorítani.

előzmény: Brumi (#13)

2010-05-17 22:19:32 Brumi (1) #13

Naivan én is azt hittem, hogy az lesz a legdurvább dolog a filmben...

előzmény: deathcode (#7)

2010-05-17 21:57:37 The Hungarian (?) #12

Mert arra tudom a választ. :)

előzmény: Ágó (#10)

2010-05-17 21:50:15 Brumi (1) #11

Ágó: Így is lehet nézni. :)

The Hungarian: Elkezdtem a visszaszámlálást, szerencsére már nem sok van hátra a folytatásig. A trailer mindenesetre ütött. ;)

előzmény: Ágó (#8)

2010-05-17 21:48:31 Ágó (5) #10

Ezt miért nem tőlem kérded? :)

előzmény: The Hungarian (#9)

2010-05-17 21:38:56 The Hungarian (?) #9

Alig várod a másodikat, mi? ;)

előzmény: Brumi (#6)

2010-05-17 21:29:38 Ágó (5) #8

Jelentem, a próbát sikerrel kiálltam! :)
Bár én máshogy látom egy kicsit.
1. Sikoltozó, gonoszkodó, aranyos gyerekek
2. Mosolygó, táncoló szamár :)
3. Remek operatőri munka
4. Gyermekeknek való poénok
5. ...hatot kérek! :)

Tanulság: "Nagyon okos gyerekek vagytok!" :)

előzmény: Brumi (#6)

2010-05-17 21:08:44 deathcode (?) #7

A kiálló fogtól a bemutatóban kishíján öklendeztem. Miért nem varázsolja beljebb?

2010-05-17 20:24:31 Brumi (1) #6

Csak akkor kezdj bele, ha ki tudod állni az 5 próbát:

1. Sikoltozó, égetnivaló gyerekek
2. Mosolygó, táncoló szamár
3. Émelyítő színvilág
4. Hasraesős poénok max. 10 éves korig
5. Szándékosan eltitkolt igazság, ami kizárólag mesterséges konfliktusok előidézésére szolgál

És a végére a tanulság: a félelem a gyereknevelés egyedüli hatásos eszköze.

2009-09-30 19:29:46 Rea (5) #5

Nekem is nagyon tetszett, bár csak a napokban láttam először. :D

2007-07-29 20:41:12 Ágó (5) #4

Mit is írhatnék minden idők egyik legaranyosabb családi filmjéről? Talán annyit, hogy 0-99 éves korig bárkinek bármikor meleg szívvel ajánlom ezt a csodálatos alkotást. Mese 7 rosszcsont gyerkőcről, jóságos apukájukról és a dadákról, akiket kipaterolnak az ifjoncok. Aztán hirtelen felbukkan egy „hatósági dada”, és minden megváltozik. Nanny McPhee (az év egyik legjobb alakítását nyújtó Emma Thompson) kezelésbe veszi a gyereksereget, sajátos módszereivel illemre okítja a lurkókat, és különleges gondoskodásával segítséget nyújt, hogy a szétszakadó család egyesülhessen. Csakhogy a dolog nem megy ilyen könnyen…
Számtalan komikus szituáció fűszerezi ezt a kiváló filmes csemegét, melyben a legnagyobb angol színészek játszanak – egytől-egyig jutalomjátékot. Hamisítatlan brit környezet, csodás színek, frappáns nyelvi humor, ragyogó karakterek. Ideális családi szórakozás! Bravó Kirk Jones!

2006-08-31 16:04:38 Ágó (5) #3

Én határozottan kedvelem az ilyen finálékat. Mese végére ez való.
Egyetértek! Soha rosszabb családi filmet! A különbség annyi, hogy nálam - mivel előnnyel indulnak az ilyen alkotások - ez bőven elég az ötös osztályzatra.
És most, hogy végérvényesen kiérdemeltem "a kt Ron Howard-ja" címet, azt hiszem durmolok egyet, mielőtt nekiesnék mozit ünnepelni.

2006-08-29 22:15:07 Olórin (4) #2

Valóban van egy-két túlkapás a fináléban, de összességében mi a baj vele? Egy mesének így kell véget érnie.

előzmény: Daemiaen (#1)

2006-02-17 09:14:15 Daemiaen (4) #1

Nanny McPhee - A varázsdada (Nanny McPhee, 2005, forgalmazza: UIP)

Soha rosszabb családi filmet! Emma Thompson tudja, mitől döglik a légy: saját forgatókönyve csak úgy hemzseg a csupaszív pillanatoktól, a karakterek rendkívül karakteresek és úgy az egész alapsztori igencsak bájos. Csakhogy nem ennyiből áll a film. Mert hiába jó az egyik fele valaminek, ha a másik fél inkább a biztosra megy. Kirk Jones rendező ugyanis úgy zsonglőrködött, hogy ami tuti, az a tuti. Így amint lehetősége volt, próbálta univerzális igényekre formálni a filmet, ami több helyütt sem áll jól a produkciónak. Ja, és akkor az elképesztően félresikerült végkifejletről még nem is beszéltünk. A színészek viszont egytől egyig remekek: Emma Thompson maga A színésznő, aki amúgy is egy ikon, az első blikkre anti-Mary Poppinsként pedig egyszerűen telitalálat. Colin Firth-szel nem tudom ki hogy van, én azon a véleményen vagyok, hogy bármilyen szerepben túlzottan szimpatikus egy fazon, még amikor kiabál a srácaival, akkor sem lehet nem kedvelni/sajnálni/mosolyogni rajta. Mégis Imelda Staunton és Angela Lansbury jelenetei adják a film legjobb pillanatait: komolytalanra vett figuráik akkor is működnek, ha meg sem szólalnak.

Szóval szívmelengető alkotás ez a Nanny McPhee, csak a túl sok rendezői kompromisszumot lett volna jó elhagyni.