Együtt kezdtük (2022) ☆ 👁

(Kerékgyártó Yvonne)

magyar dráma, vígjáték

3,4

2022-08-05 07:26:41 dittike (3) #5

Nagyon gyenge lábakon áll a film forgatókönyve, nem beszélve arról, hogy tele lett zsúfolva random zenékkel, egyedül az egyik fiatal gitáros spontán előadása tűnt zeneileg hitelesnek, a táj szép volt, talán ez egy pozitívum is lehetne, de ebbe a szépségbe belerondított a fiatalok titkainak és hazug életének a drámája.

2022-08-05 02:01:17 Mizi (?) #4

Azért Mucsi Zoltánnak ebben is szerepelnie kellett.. Ő korunk Gesztesi Károlya.

2022-08-04 21:53:57 critixx (3) #3

"Gyere haza, fiatal..."

Én úgy értelmeztem, hogy a bora annyira sikeres lesz, hogy exportálják külföldre és Londonban is lehet kapni az ottani borszaküzletben (ami nem az övé). Mondjuk ez is egy erős túlzás. Nem hinném, hogy egy kisüzemi magyar bor (vagy sör), amit nem sokkal korábban kezd el gyártani az addig a szakmában teljesen ismeretlen készítője, képes lenne valaha betörni a külföldi piacra. De nyilván ez ilyen "plot device", vagyis az a klisé, ahogyan a csaj felismeri a bort és rájön, hogy jajjj, de szeretem ezt a fiút... Romkomos túlzás. Mese habbal.

előzmény: Umberto (#2)

2022-08-04 21:36:39 Umberto (3) #2

A lényeg, hogy ebbe is belecsempészték, hogy merjünk nagyok lenni.
A magyar fiú, aki a londoni posványból költözik haza a bő termésű Badacsony vidékére. Ugyanez a magyar fiú borászatot nyit London belvárosában. Az angol, aki kábé az egyetlen negatív karakter a filmben. A magyar lány, aki végül nem az angol fiút, hanem a magyart választja.

2022-08-04 16:08:34 critixx (3) #1

Gyenge hármas. Ami mindenképp nagy pozitívum, hogy végre nem tűnik úgy, mintha 40-50 éves forgatókönyvírók akarnának erőltetetten "fiatalos" szövegeket adni a huszonéves karakterek szájába. Plusz jó pont, hogy a főszerepeket ismeretlen fiatal színészek játsszák és nem a minden magyar filmben felbukkanó unalmas sablonarcok. Amúgy nem egy nagy eresztés.