Chinjeolhan geumjassi (2005) ☆

(Park Chan-wook)

dél-koreai dráma, thriller

4,0

2017-08-12 22:13:57 Lacika83 (1) #19

Ez egész egyszerűen nézhetetlen... Szeretem a koreai filmeket, és újabban elég sokat is megnéztem, láttam a trilógia első két részét is, de ezt még a feléig sem tudtam erőltetni. Unalmas, vontatott, a történet nulla, ahogy a színészek is. Nem tudok jót mondani róla, 50 perc is sok volt belőle: elvesztegetett idő.

2017-06-28 22:31:00 ryood (3) #18

nagyon művészi, stilizált meg minden, és akadnak érdekes momentumai, de többnyire kifejezetten unalmas film.
számomra csalódás.

2017-05-04 03:11:05 Ugor (3) #17

Hmm... azt hiszem, elég volt ezt egyszer is megnézni.

2016-02-13 08:10:38 tomside (3) #16

Ugye nem azért osztályoztad egyesre, mert nem a "Te ízlésed"? Mert ez esetben valójában nem a filmet osztályoztad, csak nem toleráltad egy alkotásnak, hogy nem a te ízlésed. Én pl. nem szeretem a Mona Lisa festményt, mert teljesen közömbösen hat rám, ellenben sohasem állítanám, hogy az egy nézhetetlen alkotás. :/

előzmény: Eglaronion (#15)

2016-02-12 19:43:59 Eglaronion (1) #15

Egy óráig néztem, aztán nem birtam tovább. Utána bele-bele tekertem, de annyira hemzseg az önkénytől ... Ez nem az én ízlésem. A zene kitűnő.

2014-09-07 15:23:46 tomside (3) #14

Házon belül irtó gyenge ez a darab.
Amíg a trilógia első része éppen a letisztultságával hatott,
addigra ez a film nekem már szinte elviselhetetlenül művi volt.
Vannak benne jó jelenetek, szép zenék, képek, vágások, de egyben nézve művi, erőltetett.

2013-11-01 23:05:43 Karesz84 (4) #13

Nagyszerűen szerkesztett ultrabeteg történet.

Az Oldeuboi a csavarjaival lepett meg igazán,
ez a film pedig a egyenes, nyílt történetvezetéssel,
amibe csak színező jelleggel villan bele egy-egy emlékkép,
mintegy érthetőbbé téve a sztorit.

Valóban érdekes, ahogy a színesből
fokozatosan megy át fekete-fehérbe.

2013-02-16 20:39:53 Jereváni Rádió (3) #12

Stílusos elmebetegség. Sztorija az Oldboy-hoz képest primitív, képi világa meg néhol szép, de általában beteg és kaotikus. Nálam ez egy közepes.

2010-06-10 21:24:00 uccse (4) #11

Amit a bosszú-trilógiától kapunk az egyértelműen filmtörténeti jelentőségű. Kétség kívül az Oldboy a legjobb a három film közül, de a másik kettőt sem lehet elfelejteni. Ami feltűnt, hogy a filmekben egyre kevesebb erőszak van (természetesen ettől függetlenül mindhárom film bővelkedik benne). A bosszú ura az egyik legkegyetlenebb film a mi valaha is készült, a A bosszú asszonyában pedig az erőszak és a bosszú már szinte szépnek hat.

2010-05-08 00:48:09 Hannibal Lecter (4) #10

A trilógia leggyengébb darabja, de még így is simán négyes. Nekem kifejezetten tetszett például, hogy a közösségi bosszúállás jeleneteit a rendező monokróm képvilágba csomagolta, viszont a már-már művészfilmes ábrázolásmódot sokszor erőteljesen túlzásba vitte. Így is érdekes és megkapó film, de az Oldboy és A bosszú ura jobbak.

2009-09-24 03:29:29 HejjaX (4) #9

sajnos maga a bosszú iszonyú gyengére sikeredett, a szereplők reakciói, viselkedése és a kimondott szavaik olyan szinten irreálisak, műviek, hogy sztem ott kis híján összeomlott az egész film. kár érte, mert amúgy a képi világ egészen remek és a sztori is elment volna - bár néhol kicsit leült a történet, de egy-egy jelenet újra és újra feldobta. összességében azért jó (4) volt.

2008-09-11 23:35:07 Corleone01 (5) #8

Stílus,kép,zene Park Chan-wook! Bravó!

2008-08-22 23:55:47 vadPINGvin (1) #7

Olyan szinten hidegen hagyott, hogy az a hülye spiné kin és miért akar bosszút állni egy ennyire unalmas és zavaros látványvilágú filmben, hogy egy óra után kikapcsoltam.

2008-08-10 00:47:04 ThomYerk (4) #6

egyetértek azzal, hogy a trilógia leggyengébb darabja, őszintén megmondom nekem a legújabb darab im a cyborg sem jött be a mestertől. valahogy úgy érzem hogy sokat akar, de keveset fog: túl stilizált, túl steril, túl formai...egy kicsit több személyességgel talán élvezhetőbb lett volna, bár így is maradandó alkotás 7/10

2008-05-02 18:57:00 deviant (3) #5

újranézve már nem is tetszik annyira. a néző elé tárt brutalitás már olyan szinten irreális, hogy az egész átcsap egyfajta műmájerkodásba. az pedig, hogy a film a végére áthajlik feket-fehérbe már tényleg no comment. azért így is szerethető film, de tartalmat többé már nem fogok látni benne. öncélúság a köbön. 6/10

2007-12-27 18:06:36 Olórin (4) #4

Végre újranéztem, de számomra marad négyes, minthogy ez a leggyengébb a trilógiából. Technikailag ugyan tökéletes, ám az első fele helyenként bizony unalmas, sőt, megkockáztatom, itt-ott a sztori szempontjából is irreleváns, és a főhős is itt a legkevésbé érdekes, annak ellenére, hogy bosszú mellett itt most megváltástörténetet is látunk. Igaz, mindezt ellenpontozza a film második felének zseniálitása: maga a bosszú olyan katartikus erővel bír, mint talán még soha, holott a rendező itt enged a legkevésbé a brutalitásnak.

2007-11-26 09:30:22 Daemiaen (2) #3

A bosszú asszonya (Chinjeolhan Geumjassi / Sympathy For Lady Vengeance, 2005, forgalmazza: Odeon)

Amikor már sok a jóból: vizuális orgia a javából, miközben a mellékszálak és a nyakatekert vágástechnika kinyírja az élményt. Ja, no meg a komolyan vehetetlen történések, amelyek ugyan azt hivatottak megmutatni, ahogy főhősnőnk eljut bosszújának beteljesüléséig, valamint elnyeri lelki üdvét is, kissé súlytalanná teszik az egész történetet. Az mindenképp a film javára írandó, hogy a képek elképesztően megkomponált hatást keltenek: sokszor a fekete-fehérből tör elő a vér vöröse - néhány európai alkotó szokott ennyire erős vizualitást alkalmazni. Kár, hogy a történet szinte egy percre nem tudott lekötni, valahogy az volt az ember érzése, hogy a rendező annyira, de annyira máshogy szeretné bemutatni a bosszút, mint az előző két filmben, hogy ez a jó szándékú káosz már az élvezhetőség rovására ment.

2007-11-19 13:57:20 Brumi (5) #2

Sympathy for Lady Vengeance - Chinjeolhan geumjassi

A Sympathy for Lady Vengeance teljesen más utakat jár, mint a trilógia első két része. Lee Geum-ja története sem nélkülözi az erőszakos jeleneteket, de a főhősnő a bosszú felé vezető út mellett egyszerre indul el a megváltás ösvényén is. Nincsenek hatalmas csavarok, idézhető dialógusok, a képek mesélnek, méghozzá nem is akárhogyan. Park vizualitása lenyűgöző, a film minden képkockája apró részletességgel kidolgozott és végletekig stilizált (ami sokak szemében visszatetszést kelt, pedig ebben az esetben nagyszerűen működik) és ezt csak tovább erősíti Jo Yeong-wook score-ja, ami ismét mesés és tökéletesen együtt él a történettel. A Lady Vengeance hatalmas stílusbravúr és mint ilyen egy cseppet sem lóg ki a trilógiából. A Mr Vengeance nyers erőszaka, az Oldboy felkavaró és megbotránkoztató végkimenetele mellé tökéletesen illeszkedik a Lady Vengeance már-már lírai és felemelő bosszúja. És az befejezéssel az út végén egy aprócska fény is feltűnik, Park a nézőt is feloldozza a nem mindennapi utazás után.

Értékelésem: 10/10

2006-08-10 18:13:53 deviant (3) #1

ebben a filmben a legédesebb a bosszú íze, no nem a torta miatt. azért mert mindenki azt adja, ami jár. sokkal egyszerűbb ez a forgatókönyv, mint az oldoyé vagy a mr.-é viszont itt egy percre sem éreztem azt, hogy a bosszú indokolatlan lenne. képi megoldásaiban szintén bravúros, bár a képfeliratozással csínján kéne bánni, mert elveszti a varázsát. nem jobb, mint az oldboy, de erősebb, mint a mr. szerintem. 9/10