Egy tél az Isten háta mögött (1999) ☆ 👁

(Can Togay)

belga-magyar dráma

3,5

2023-09-19 17:07:48 BudapestBoy (3) #2

8Itt most nem is konkrétan a filmről, erről a filmről van az észrevétel téve, hanem inkább arról a tendenciáról, amely régóta böki a csőröm, hogy vannak színészek, akik nélkül egy adott időszakban nem készülnek (talán nem készülhetnek) filmek. Neveket nem szeretnék ìrni, meg felesleges is. Most is vannak ilyen színészek és függetlenül attól, hogy magam jó vagy középszerű művésznek tartom őket, felmerül bennem a kérdés, hogy ők maguk nem tartják unalmasnak, hogy mindenhol, mindig őket látja a nép. Azt nem gondolom, hogy a többi pàlyatársat maguk alá sorolnák szakmailag és talán az anyagi motiváció (kapzsiság) sem hat mindenkire. De akkor meg miért nem mondják a rendezőnek, köszi, hogy rám gondoltál, de XY sokkal jobb lenne erre a szerepre. Mert tutira van olyan, hogy ők is érzik ez nem igazán rájuk van írva. Ezzel mi nézők, szerintem csak nyerhetnénk és sok tehetséges, de soha be nem futatott színészt is megtartana a pálya.

2020-11-28 02:14:38 Ugor (4) #1

Különös, szokatlan darab ez. Valami meghatározhatatlan nemzetiségű, magyar, meg nem magyar gyökerű világvégi világ, tényleg az Isten háta mögött. De lehetne bárhol, a jóég tudja, milyen országban és milyen társadalmi rendben, de valami megfoghatatlan, ismeretlen trutymó uralkodik felettük. Ebbe születtek, ilyen az életük, ez van. Tök kilátástalan minden. Köznyomor. Béna szenvedélyek. Kezdődik a film a dögunalom dimbesdombjában, aztán... a fenébe is, mégis feljavítom négyesre! Mert a végére meg fokozatosan egyre izgalmasabbá és merő tanulsággá válik. Brrr.. emberek százezrei vagy milliói élnek valahol a horizont alatt!