Katinka (2022) ☆ 👁

(Pálinkás Norbert)

magyar dokumentumfilm, életrajzi film

?,?

2022-06-22 09:03:30 Kerno (?) #11

Unalmas. Annak tudatában meg különösen unalmas, hogy a főszereplő lepaktált a regnáló hatalommal.

2022-06-18 22:48:11 Xaos (?) #10

Eladta magát. Kár érte.

2022-06-17 01:17:07 tibbb (?) #9

"Nem akartuk elhallgatni Shane Tusup személyét és jelentőségét a történetben, mindenképpen beszélni akartunk róla a film hitelessége érdekében. Ez a film arra keresi a választ, hogy mi az ára a sikernek” – érvelt Köbli Norbert kreatív producer a stáb hétfői sajtótájékoztatóján. Arra a kérdésre azonban, hogy miért nem szólal meg a filmben az exférj-exedző, Lajos Tamás még konkrétabban fogalmazott: méltányos megegyezés született a produkció és Tusup között az archív felvételek felhasználásáról. „Amit Katinka és mi akartunk elmondani, az elhangzik” – húzta alá. Azt már Hosszú tette hozzá, hogy több felkérés is elment Tusupnak, hogy megszólaljon, de a férfi koncepciózusan nemet mondott. Azt is elismerte, hogy az amerikai edző és az amerikai egyetem hatására lett sikeres úszó." (népszava)

2022-06-16 23:27:02 manuva (?) #8

Reméljük, a miniszterelnök azért benne van, ahogy gratulál Katinkának a győzelemhez. Őt kihagyni mégis csak igazságtalan lenne!

2022-06-16 23:10:03 Mizi (?) #7

Valóság vs több mint félmilliárdos állami támogatással készült propagandafilm:

2022-06-16 22:38:49 zéel (?) #6

...nem szerepel a filmben Shane Tusup, az úszónő korábbi edzője és férje?

2022-05-18 08:29:53 dittike (5) #5

Nagyon mély alkotás egy igazán különleges nőről, aki legekre volt képes és még mindig bizonyít az emberek és önmaga számára is , hogy ő a legjobb úszónő.

2022-05-16 23:33:43 critixx (?) #4

Számomra hihetetlenül ellenszenves személyiség. Elismerem a sporteredményeit - bár teljesen hidegen hagy az úszás -, de azok miatt még nem kellene ennyire eldeformálódnia a jellemének.

előzmény: Dangar (#2)

2022-05-16 07:54:44 Ubul (?) #3

akármennyire demagóg duma, de amúgy tök jogosnak érzem a leírtakat én is. Sőt, úgy, hogy eddig semmit se lehetett tudni, legalábbis velem szembe nem jött sokáig, most meg már nézhető
Persze Katinka fanok lehet máshogy gondolják.
Vannak itt ilyenek? :D

előzmény: Dangar (#2)

2022-05-16 07:46:39 Dangar (?) #2

Demagóg leszek (vagyis az igazat mondom, ami a hazugoknak nem fog tetszeni...), sőt, off is, de bőven vannak példaképnek beillő, tisztességes, alázatos, szorgalmas sportolók ebben a szebb napokat látott országban (igaz, őket nem a blikk meg a ckm címoldalán kell keresni...). Miért pont a legaljának loptakhoztak össze százmilliókat egy filmre? Miért pont ennek a nagyarcú, arrogáns és az extrém végletekig jellemtelen bulvárcafkának kell emléket állítani a vásznon?

A kérdés költői, mint errefelé lassan már az összes. Fogadni merek, hogy hamarosan jön majd egy Dzsudzsák film is a diplomata labdazsonglőrről, de ott már nem állnak meg a milliárdos büdzsé alatt.

2022-05-11 18:37:34 critixx (?) #1

800 millióból minimum ismét Godzillává változtathatták volna Katinkát.

Egy átlagos magyar dokumentumfilm amúgy 5-15 millából készül, de sok film, pláne ami NFI támogatás nélkül, a "rendszeren kívül" készül, még egymilliónál is kevesebből gazdálkodik.