Zanox - Kockázatok és mellékhatások (2022) ☆ 👁

(Baranyi Gábor Benő)

magyar krimi, sci-fi, szerelmi történet, vígjáték

3,7

2022-09-22 16:21:46 random117 (4) #10

Egyet értek azzal, hogy magyar film a javából, csupán azt nem értem, hogy a fiatal "színészek" direkt bénáznak a párbeszédek alatt, vagy ezt így kérte a rendező bá?? A sztori meglepően jó - Sci-Fi rajongóként jóval több mindent ki lehetett volna hozni a történetből sztem. 6/10

2022-09-11 05:53:47 oscarmániás (5) #9

Azta, ezt a "mikoros" slágerszámot de utáltam annak idején, köszi a zeneválasztást
Az első öt perc miatt mindenképpen, jó szívvel, felszabadultan. Sok ilyet (kábé) még
Az UFOs hidroglóbuszért pluszpont jár.

2022-09-07 07:32:48 fempolip (4) #8

Kicsit amatőr, de abszolút szerethető filmet hoztak össze. Végre csak picit éreztem színpadiasnak a színészeket. Ez nagyot lökött azon irányba, hogy tényleg jól érezzem magam a film nézése közben.
A lehangoló környék nagyszerű. Az ötlet is szuper. A pozitív felfogás is. A tempó növelése. Egyszóval minden megvolt ahhoz, hogy kellemesen szórakozzam.
Még ilyen alkotást!

2022-07-24 06:36:43 Doc (3) #7

Egyáltalán nem pörgős a beszéd benne és amennyire emlékszem, nem is brutálisan sok.
Az hogy erre a filmre vinnék-e be egy külföldit, az egy másik kérdés :)

előzmény: kajaktej (#6)

2022-07-23 23:28:32 kajaktej (4) #6

Sziasztok, tudtok nekem segíteni? Aki látta ezt a filmet, azoktól kérdezném, mennyit és mennyire gyorsan beszélnek benne? Most fogják adni angol felirattal a művészben, és épp Budapesten vagyunk, érdekelne, hogy megéri-e bevinnem egy filmek iránt érdeklődő külföldit vagy nagyon nehéz lenne gyorsan olvasni a pörgős dialógusokat? :)

2022-06-21 23:44:49 BonnyJohnny (4) #5

Jó kis magyar vígjáték, ami nem próbál meg nem magyarnak látszani (annak sosincs jó vége), sőt, még rá is játszik a magyarságára, ami előnyére válik.

2022-06-05 02:43:38 Doc (3) #4

Nekem ez határozottan nem ismétlődő napos történet, pedig már az elején a Boldog halálnapotra próbál rágombolni.
Sokkal inkább a Pillangó-hatás és az Időről időre jutott az eszembe.
Amúgy oké a film, a zenék jók, a szereplők okék, az egész úgy nagyjából rendben van.
Lehet (joggal) kifogásolni, hogy az iskolák nem ilyenek, a gyógyszerkísérletek nem ilyenek, a bulik nem ilyenek, de ezek igazából nem sokat számítanak.
A legnagyobb baj az, hogy a történet nagyon kevéske.
A fiatal srác rájön, hogy a Zanox beszedésével mentheti, a házipálesszal visszatöltheti a valóságot.
Arra is rájön (miután az utolsó mentés elcsesződött), hogy használhatja másét.
És ahelyett, hogy ebből valami jó kis sztori alakulna, az egészet átadja a gyógyszert adó orvosnak.
Aztán a jóságos doktor bácsi egy kevéske személyes haszon mellett mindent rendbetesz... VÉGE

Igazából egyáltalán nem rossz, csak kicsit szimpla.
Ha ez lenne az első időutazós film, jó minősítést kapna. De így inkább egy Almanach-projekt nyúlásnak tűnik...

2022-06-01 13:23:30 zs93 (4) #3

Vicces filmre sikeredett a Zanox. A moziban is mindenki nevetett. :) Tipikusan magyar összetevőkkel, amik valószínűleg máshol nem is működnének. Szerintem érdemes megnézni!

2022-05-31 17:04:56 bambula (4) #2

Nekem inkább annak nemrég bemutatott thrilleresítése a Boldog halálnapot! jutott a filmről eszembe.
Nagyon jól szórakoztam a filmen,örülök,hogy ilyen ötleteket is támogat az NFI.

2022-05-24 21:02:56 Hannibal Lecter (3) #1

Debütáns rendezőnk furfangosan újragombolja és egy szorongó dunaújvárosi kamaszra aggatja Bill Murray viharvert télikabátját. Nem rossz film, de a moziból kifelé jövet mégiscsak az a gondolat hasított belém először, hogy mennyire imádom a Groundhog Day-t.