Hustle & Flow (2005) ☆ 👁

Nyomulj és nyerj!

(Craig Brewer)

amerikai dráma, krimi, zenés film

3,8

2022-08-20 17:37:14 slawter (5) #10

Én is így vagyok vele.

előzmény: "L" (#8)

2021-05-11 03:40:27 Ugor (3) #9

Tettem egy bágyadt kísérletet arra, hogy szeressem ezt a filmet, de nem igazán jártam sikerrel.

2009-10-12 11:10:43 "L" (5) #8

Magával ragadó történet, meglepő, de majd' hogy nem tökéletes.

2009-02-01 22:18:34 deviant (5) #7
2009-02-01 22:17:41 deviant (5) #6

2008-09-29 08:39:23 bengeeno (?) #5

A XXI. századi hip hop kétség kívül nem az én fülemre van hangszerelve és a mai trendinek nevezett zenecsatornák is mérsékelten számban vannak hangolva a TV-men. Viszont nem hittem el, hogy valaha ilyet írok, de az MTV Films összehozott egy komoly klasszikust az igényesség útján. Valóban millió + egy mozit csináltak már arról, hogy milyen rohadt nehéz kitörni gettóból, de ilyen "szimpatikus" módon még Én sem láttam a bemutatását.

2008-07-13 07:12:36 ronin07 (?) #4

A zene egyszerűen valami fenomenális (Whoop That Trick, It's Hard Out Here for a Pimp), mióta láttam a filmet egyfolytában hallgatom. A lendülete olyan, mint a filmé: jó látni, ahogy születik, és ahogy kibomlik belőle egy álom, de annál is jobb, mikor létrejön a kész szám, és látjuk, hogy DJay-ék gyakorlatilag megállíthatatlanok.

2008-07-09 12:28:10 henisz (5) #3

Nekem nagyon tetszett a film. Mikor először megnéztem azt mondtam hú de jó, másodszori megnézéskor már zseniálisnak találtam.
Pedig én nem is szeretem a rap zenét, és mégis marhára megfogott :) Az egyik kedvenc filmem.
YOOO! HA-YOO! :D

2006-11-12 15:22:20 deviant (5) #2

maximálisan egyetértek veled. a hustle & flow története nem kínál semmi újat, mégis, cukormáz nélkül képes bemutatni a sikerhez vezető hosszú utat. olyan apróságok teszik naggyá, mint az a jelenet, amikor d. jaynek egy jobb mikrofon kell szereznie, de nincs rá pénze. idén tényleg nehéz dolga volt az akadémiának, amikor végre el kellett dönteni, hogy kinek adja az oscart, mert terrence howard is megérdemelte volna. ezt tessék nézni, ne az 8 mile-t! :) nehéz ehhez a filmhez kedvet csinálni, látni kell!

2006-09-17 22:32:40 Olórin (5) #1

Készült már párezer film a "szarban élek, ki akarok törni" és a "zene a mindenem" életérzésről, de kevésre emlékszem, ami ezt ilyen mocskosul jól és iszonyat hangulatosan vissza tudta adni. Elképzelésem sincs, hogy lehetett volna ebből a szotirból többet kihozni, különösen hogy a forgatóköny e téren nem szolgál semmi újdonsággal, viszont a kivitelézés fantasztikus. Amiért pedig a forgatókönyvet is dicséret illeti, az az, hogy az utolsó szaros kis epizódszereplőnek is hiteles, gondosan megrajzol karaktere van. Ja, és a színészek fantasztiukusak, bár engem elsősorban a hangulata kapott el. De az nagyon.