How to Steal a Million (1966) ☆ 👁

Hogyan kell egymilliót lopni?

(William Wyler)

amerikai krimi, szerelmi történet, vígjáték

4,2

2019-09-08 15:22:00 ChrisAdam (4) #12

Nehezen indul be, de a finálé egészen parádés. Nagyon jó a páros.

2017-06-15 20:33:29 csabaga (4) #11

Annyira remek párost,hogy egy újabb Peter O'Toole életrajz szerint még közelebbi kapcsolatba is kerültek,mint a tárolóban...A történet akás a világraszóló botrány irányába is elmehetett volna,mivel Hepburnnek,saját maga számára is váratlanul,még teherbe esnie is sikerült és nem tudta,ki az apa.A partnere vagy a férje,akivel a szabad hétvégeken találkozott Svájcba hazautazva.A "bizarr" helyzetet egy korai vetélés oldotta meg...A következő filmje alatt ( Ketten az úton-Albert Finney szerelmi ügy) alighanem már elővigyázatosabb volt.

előzmény: Mizi (#10)

2015-08-22 12:01:55 Mizi (5) #10

Zseniális abszurd kis komédia egy trükkös műkincsrablásról. Hepburn és O'Toole remek párost alkotnak. És szerintem nincs is igazán üresjárat benne, a rablás során is végig meg marad a feszültség.

2014-01-30 18:26:19 csabaga (4) #9

A rendező régimódisága és akkor már túlzott komótossága itt is látszik.Mind a történetvezetésen,mind a szerelmi szálon.Inkább az 50-es évek stílusa ez a film,igaz akkor is akarta elkészíteni,még G.Peckkkel.

De szerencsére itt hagyta a színészeit játszani,ami muszáj is volt,annyira közel kerültek egymáshoz fizikailag a kamrában.
Lehetett improvizálni.Ebből néha nevetgélés lett.
Állítólag a mágnessel eredetileg Hepburn szórakoztatta magát a forgatás szünetében,majd utólag került a filmbe.

Ez a nagy és hosszú fizikai közelség komoly kihívás,ha két-eredetileg vadidegen- ember nem vonzódik egymáshoz valamennyire,nem működik.Tényleg egymás nyakában voltak napokig.

Ahhoz képest,hogy Peter O'Toole már akkor is rendesen ivott,jól kijöttek egymással.Hepburn legendás parfűmje sokat segített.

2011-09-18 18:10:39 Ágó (5) #8

Bocs. Az ismertető utolsó mondatát, ha lehet, kérném törölni. Kapitális spoiler van benne! Köszi!

2011-05-18 17:59:40 csabaga (4) #7

Megint újranézve egy kicsit romlott a véleményem.Eli Wallach szerepe nincsen igazán kitalálva,némileg felesleges.A lomkamrába való bezárkózás után egy kicsit "leül" a film.
Peter O'Toole szemmel láthatóan komédiázik,pedig ebben a filmben magunkat halálosan komolyan véve kell komikusnak lenni.
Ahogy Audrey Hepburn csinálja,mikor elfelejt felöltözni,vagy amikor a mágnessel "játszik".

2010-09-29 17:15:31 csabaga (4) #6

Megszereztem DVD-n külföldről,hát az itthon 4:3-ra csonkolt képről sok fontos dolog kimaradt.És persze megjöttek az eredeti hangok.Mintha egy másik filmet látnék...:)

2010-08-23 17:07:17 csabaga (4) #5

Hát,Sztankay István és Peter O'Toole nagyon nem illeneke össze(vagyis teljesen más hangjuk van) és Kutvölgyi Erzsébet is volt jobb.
Az Álom luxiskivitalben c. filmben sokkal nagyobb beleéléssel szinkronizált.Itt leginkább az élénkség hiányzik a hangjából.

előzmény: Rainbow (#4)

2009-01-04 09:42:27 Rainbow (5) #4

Nagyon jó volt tegnap újra látni. Szerencsére az M2 nem felejti el, hogy vannak még igazi FILMEK.:)
Ráaádsul nem csak a film zseniális, hanem a szinkronok is. Örvendetes lenne, ha az Álom luxuskivitelben és a Hogyan kell egymilliót lopni? után jönne a többi nagyszerű Hepburn mozi is az M2-n.

előzmény: jesi (#3)

2009-01-04 08:10:54 jesi (5) #3

szeretem ezt a filmet a kedvességével meg a remek színészi játékkal. A szoborlopásos jelenet pedig szerintem is nagyszerű

2008-05-12 22:15:03 Jereváni Rádió (4) #2

Aranyos, édes kis vígjáték a tündéri Audrey Hepburnel (mondjuk ő mikor nem volt az?) és a sármos Peter O'Toole-lal (hja kérem, aki szmokingba járkál betörni). A szoborlopásos jelenet pedig külön piros pont, főleg amikor a takarítóhelyiség ajtaját nyitják ki belülről. Danny Ocean és csapata is megirigyelhetné. :)

2006-06-03 00:18:00 Ágó (5) #1

Óriási, frenetikus élményt nyújt minden egyes megtekintés után. Számomra valahogy így fest a tökéletes vígjáték. All time TOP 10-ben van. És még lesz is elég sokáig...