Columbo: The Conspirators (1978) ☆

(Leo Penn)

amerikai dráma, krimi

3,7

2019-02-10 19:20:05 critixx (3) #11

Nem tudom, ez a rész régen jobban tetszett. Az utolsó félóra remek, de addig sajnos elég vontatott és unalmas. A játékidő nagy részében Columbo egy alkoholista IRA terroristával iddogál és szavalgat limerickeket.

Amúgy ezekben az epizódokban az eredeti sorozat vége felé már az történik sajnos, ami a későbbi, '80-as, '90-es évekbeli részekben, vagyis egyrészt a hadnagy karakterén túlságosan eluralkodnak a figura különböző bogarai, külsőségei, másrészt feleslegesen "produkáltatják" őt. Amint az Ínyenc gyilkosban is főzőcskézik, itt dartsozik, limerickeket költ, kocsmázik, stb.

2018-12-02 14:44:46 csabaga (3) #10

Peter Falk itt tudta, mikor kell abbahagyni. A 2. sorozatra ez sajnos nem volt igaz...

2018-12-02 14:23:20 ChrisAdam (4) #9

Szerintem ez is a jobbak között van, a gyilkos személye briliáns és kellően rejtélyes hangulata van. A lebukás is nagyszerű, Columbo és Devlin párosa egészen zseniális - a hadnagyot látjuk szavalni, ez se mindennapi.

2013-09-19 03:13:13 jackbau33 (3) #8

Magyarázza el valaki azt hogy....Eleve azt sem értettem hogy mikor az elején számolgatják a pénzt a gyilkos,a tólószékes nő meg annak a fia..valami oylasmit mondd a gyilkos hogy "Vajon mit tennének a vendégeink ha tudnák hogy a pénzükön fegyvert veszünk?"...mikor meg a tolószékes nő limuzinba ül és beszél a hadnaggyal akkor meg oylasmit kérdez tőle hogy "Szóval akkor nicsnenek a hajón fegyverek?...

Lehet hogy elkerülte valami a figyelmem és hülyeséget kérdezek de azt nem értem akkor most végig megjáccotta magát a hadnagynak a tolószékes nő és ő is benne volt az egész fegyvercsempészetbe és csak álszenteskedett mikor ezt kérdezte?
Mert ha igen...ez a végén se derült ki...ergo nem kapta meg a méltó büntetését...

2013-04-10 16:38:29 csabaga (3) #7

Az utolsó mondatnak"eddig és ne tovább"dupla jelentése van.

Ez volt az utolsó Columbo,míg a 80-as évek végén fel nem élesztették a szériát.

2013-02-13 15:32:42 Dynast Grausherra (3) #6

Így utánanézve tényleg nagyon sok, a 173 dollárral átszámítva, és az a könyv nem is volt túl vaskos, bár elég nehéz meghatározni az oldalszámot. Közelről megnézve maximum 200 oldara tippelek, de itt itt van róla egy kép, úgyhogy más is felbecsülheti. A legdrágább könyv, amit életemben láttam egy Michalengelo összes képeit tartalmazó közel 768 oldalas kötet, ami 29x44 cm-es. Az kerül 40000 forintba. A pár centivel kisebb Da Vinci kötet pedig nincs 20 ezer. Ehhez képest a Columbo által lapozgatott képeskönyv tényleg rendkívül drága. Mindezt beleszámítva Columbonak megint igaza volt, ez a könyv tényleg nem ért 50 dollárt.

2013-02-13 15:11:17 critixx (3) #5

50 dollár tényleg elég sok egy könyvért, pláne akkori árban számítva (ez ma 173 dollár lenne), Columbo pedig mindig panaszkodik, hogy mennyire kevés a fizetése.

előzmény: Dynast Grausherra (#4)

2013-02-13 14:44:28 Dynast Grausherra (3) #4

Én is így emlékeztem, hogy folyton emlegeti, hogy a feleségével elmentek az operába, ide-oda, ezért kicsit furcsán jött ki ebben a részben, hogy sajnálja a pénzt a könyvre. Persze ez egy speciális eset volt.

2013-02-13 13:43:03 critixx (3) #3

A feleségével tudtommal szeretnek művelődni, például az operát is kedvelik, illetve Mrs. Columbo továbbképző tanfolyamokra jár szabadidejében. Ja, és a hadnagy elég járatos a komolyzenében, a Cassavetes által játszott gyilkos karnagy lemezei is megvannak nekik otthon, és felismeri a darabokat, amiket az epizód során vezényel.

előzmény: Dynast Grausherra (#2)

2013-02-13 13:09:24 Dynast Grausherra (3) #2

Elég erőltetett Columbo és a gyilkos találkozása, bár a könyv itt komolyabb nyom, mint a Gyilkosság, füst és árnyak esetén, de ezen kívül semmi sem lenne Columbo kezében, ha a gyilkos később nem akaszkodna a nyakába. Az ilyen típusú ügyek jobban működnek egy CSI epizódban, ahol a padlón talált milliméternyi hajszáltöredék alapján jutnak a gyilkos nyomába. Amúgy Peter Falk itt is zseniális, nagyszerű, amikor szaval, és a poén jelenet is nagyon jó a könyvesboltban, amikor Columbo egy erotikus képeskönyvet nézeget.
Ezzel kapcsolatban Columboról eszembe jutott egy érdekes dolog. Ebben a részben közli, hogy szerinte egy könyv nem ér meg ötven dollárt. Ez jól illeszkedik Columbo visszafogott életviteléhez, feltűnt, hogy ebben az epizódban a kocsin több a horpadás, mint az ép terület. Viszont Columboról tudjuk, hogy egy átlagemberhez képest sokat olvas, minden epizódban, ahol valamilyen könyv szerepet játszik, azt végigolvassa. Vajon ezt csak a munkája miatt teszi, vagy Columbo nemcsak intelligens nyomozó, de művelődő ember is?

2013-01-22 16:47:43 jackbau33 (3) #1

Nagyon gyenge rész....semmi ötletelés nincs benne ráadásul a lebukás is teljesen kiszámítható...hogy lehet Pl:oylan remek rész mint az embert barátjáról...mellett iylen vérgyenge unalmas részt írni mint ez.Peter Falk miatt 3 mer ő ittis zseniálisan hozza Columbo figuráját de a többi színész csak ripacskodik mellette...