The Woman in the Window (1945) ☆ 👁

Nő az ablak mögött

(Fritz Lang)

amerikai film noir, krimi, thriller

4,1

2021-09-14 19:29:37 ryood (4) #5

igen, való igaz, hogy a befejezés, az egész csak egy álom volt happy end sablonos, és oda nem illő, de valamiért mégis derűssé tudott tenni. ezért mindenképp kap egy négyest tőlem, mert az jár neki.

2017-11-28 22:37:54 Norbert Simon (4) #4

Hát a vége valóban furcsa és megdöbbentő. Négyese stabil.

2012-02-20 23:13:03 mrfaktor (4) #3

Sajnos a vége miatt tényleg négyes. Nem gondoltam, hogy így lerontja majd, de a kukába lehet dobni a film egészét ez miatt az öt perc miatt. Aki látta érti.

2012-01-10 02:02:09 Hannibal Lecter (4) #2

Robinson zseniális, az első félidő pedig nagyszerűen átgondolt és kivitelezett, de középtájt eléggé ellaposodik a történet (az sem tetszett, hogy a rendőrök szemszögét a második játékrészben Lang totálisan negligálja, és ehelyett behoz a képbe egy sablonos zsarolófigurát), végül pedig tényleg eléggé illúziótörő, hogy amikor a feszültség a tetőfokára hág, az alkotók egy könnyed happy end-ben oldják fel az eseményeket.

2010-02-10 23:32:22 Olórin (3) #1

Így elkúrni egy filmet, te jó ég! Az utolsó öt percig zseniális, de amit ott művelnek, az röhejes. Nem tudom, ki a felelős érte (egyesek szerint nem Lang, hanem a stúdió akarta így, mások szerint maga Lang is így tervezte), de mind elmehetnek a pokolba a "nesztek, basszátok meg, happy end" befejezésükkel együtt. Ötös helyett így kegyelemnégyest kap, de legszívesebben hármasra nyomnék.