El páramo (2021) ☆ 👁

(David Casademunt)

spanyol dráma, horror

2,0

2022-07-17 09:27:13 fempolip (2) #2

Nagyon unalmas az alkotás. Egy rövid egysoros értelmezésre filmet húzni merész feladat úgy, hogy nem is tudni pontosan mit akarnak készíteni. Horrort vagy művészfilmet esetleg elvont westerndrámát? Mert egyik sem sikerült. Unalmas. Attól nem lesz valami művészi, hogy húzzuk ameddig lehet. Legyen egy értelme. Ha pedig nincs értelme akkor legyen pörgős. A kettő együtt is megpróbálható, de annak az esélye, hogy úgy is értékelhető legyen közelit a nullához. Ahogy a film kis közelebb van hozzá, mint egy értékelhető pontszámhoz.

2022-01-08 13:22:14 Horváth Szabolcs (2) #1

Néhány évvel ezelőtt a Babadook sikerrel végig vitte hasonló elképzelését a mentális zavarokról. Ez azonban itt és most tökéletesen érdektelnere sikeredett. Ami miatt végignéztem a filmet, az egyedül a festményszerű beállítások, rengeteg árnyékkal, csodaszép képekkel és figyelemreméltó megvilágításokkal, ami sokesetben emlékeztetett a The Witch - gyönyörűen félelmetes beállításaira. Viszont sajnos a párhúzam a két említett filmel ennyiben ki is merül. Dialógusaiban, karakterépítésében, szerkezetében és dinamikájában teljesen elvérzik a Pusztaság, így a végére nem marad más, mint egy szájbarágós, végtelenül unalmas, a végére teljes érdektelenségbe fulladó, de szépen fényképezett horrorocska