Argylle (2024) ☆ 👁

Argylle - A szuperkém

(Matthew Vaughn)

amerikai-angol akciófilm, krimi, thriller, vígjáték

2,5

2024-05-16 13:38:54 TheDriver (2) #19

Nekem mondjuk a Kingsman filmek tetszettek..

2024-05-15 19:10:58 BonnyJohnny (2) #18

Matthew Vaughn utóbbi tíz évben készült filmjeit mintha nemnis ő rendezte volna... :/

előzmény: TheDriver (#16)

2024-05-15 18:16:02 MicaHiro (2) #17

Bryce Dallas Howard és Sam Rockwell között nagyjából annyi kémia van, mint egy tál rizs és egy traktor között.

2024-04-24 00:22:57 TheDriver (2) #16

Mintha nem is ő rendezte volna..

előzmény: branton (#15)

2024-04-23 15:27:34 branton (2) #15

Előzetes félelmeim maximálisan beigazolódtak, de talán még nem is azok lettek a legnagyobb problémák, mikre számítottam, hogy lesznek.
Ami annak idején a Kick/Ass-ben, a Kingsman első és második részében friss volt, dinamikus, stílusos és vicces, az itt erőltetett pózörködés, tükörben való recskázás. Matthew Vaughnnál beütött a Zack Snyder-effektus.

2024-03-31 21:25:28 fempolip (2) #14

Vicces lenne ha, emlékezetes lenne ha..de mindig ott van a ha..az elejénél még a humor kellő mértékű és a két izomagy Cena valamint Cavill de főként Cavill és Rockvell cseréje humoros, ötletes. Idővel ez is kifullad. A sokadik csavarnakszánt valami fárasztó, humor elmarad, és a kettő és közel még 20 perces jáékidő unalmassá teszi. Tele töltelék jelenetekkel.
Valamiért azt gondoltam hogy egy szuperkém macska lesz, meg még nagyobb elborulások. De ez így elképesztően gyenge.

2024-03-26 08:49:55 TheDriver (2) #13

Hát az első 20 perc se jobb, régen láttam már ennyire gagyi CGI-t...

előzmény: boszi (#12)

2024-03-24 21:26:09 boszi (2) #12

Az első 20 perc az még 3-as , 4-es lenne, de az utolsó 20 perc már annyira elszakad a valóságtól hogy inkább kegyelem 2-est adtam rá.

2024-03-20 22:07:03 opposition (4) #11

Elképesztően szórakoztató abszurd marhaság

2024-03-13 23:42:52 Joeker81 (2) #10

Ez egy posvány! Nem hittem volna, hogy Vaughn alul tudja múlni önmagát a King's Man - A kezdetek filmet követően, de sikerült neki. Pedig kedveltem valahol a ferde humorát a fickónak, de ez itt most nem jött össze. Unalmas, gyatra, felejthető fércmű. Hiába az impozáns szereplőgárda, mint általában, nagyon nem tud mit kezdeni velük. A script, mint szintén általában, most is egy dzsanga parti közben írodhatott, csak most még kijózanodni sem sikerült annyira az alkotóknak, hogy legalább utólag belejavítottak volna annak érdekében, hogy minimum a guilty pleasure szórakoztatást sikerüljön vele megugrani és legyen eleje, közepe és vége a történetnek. A King's Man szériát próbálja meglovagolni sőt, ha jól értettem a film végi célzást, és nem csak egy kikacsintás volt, akkor még az is lehet, hogy King's Man univerzumba tartozik ez a film is... na, így kell belerúgni egy földön fekvőbe. Gyenge kettes.

2024-02-12 22:51:48 SAF333 (2) #9

Az a füstködös, táncos szabadulós jelenet. :-)
Ugyan milyen állapotban volt a szerző mikor kitalálta?

2024-02-06 22:54:07 Korben (?) #8

Egy biztos, tuti bukás lesz a film! És nem is biztos azért mert rossz lenne, hanem mert 200millióba került! Ahhoz nagyot kellene domborítania, h sikeres legyen. (Kick/ass-t 30millából kihozta, előző filmje is bukott)

2024-02-06 12:03:08 Umberto (4) #7

Javaslom, inkább nézzétek meg a filmet, utána beszéljetek róla. Hátha tetszeni fog. Nekem bejött. (És nemcsak Dua Lipa miatt.)

2024-02-06 10:26:30 BonnyJohnny (2) #6

Howard szerintem elég szürke ahhoz, hogy egy ilyen szürke karaktert eljátszon. :D
Dua Lipa fel sem tűnt. Hogy felkapott lenne, nem tudom, én most, a te hozzászólásodban olvastam először a nevét. :P
Rockwell szerintem bármiben jó. :)

előzmény: branton (#4)

2024-02-06 10:26:26 Xuja (?) #5

Engem is főleg a szereposztás miatt érdekelt volna, de ahogy olvasom a kritikákat, elég félresikerült lett..

2024-02-06 09:57:34 branton (2) #4

Bryce Dallas Howard abszolúte nem illik egy ilyen szerepbe, mint amit itt kapott. Dua Lipaval kapcsolatban olyan érzésem van, hogy ő csak azért van itt, mert a jelenkor egyik legnépszerűbb/legfelkapottabb női énekese. Sam Rockwell nekem egy kissé szintén kilógónak tűnik, jobb szeretem őt drámaibb szerepekben. A többiek egyébként rendben vannak. Vaughnék mintha összetoboroztak volna egy rakás ismert, felkapott színészt és sztárt ezzel a gondolattal: "Ekkora nevekkel úgy sem fogunk bukni, bármilyen is lesz a film!". Végül kompatibilisek lesznek-e a színészek a szerepükhöz a film teljes egészét látva? Az jó kérdés. Lepjen meg Vaugn, de valamiért nekem nincsenek túl jó érzéseim. Felfújom a dolgot? Az is lehet! :D

2024-02-06 09:37:24 BonnyJohnny (2) #3

A filmet én sem láttam, de mi a baj a szereposztással?

előzmény: branton (#2)

2024-02-06 09:23:17 branton (2) #2

Matthew Vaughn mostanában nem találja magát...
Az Argyllet ugyan még nem láttam, de a Kingsman előzményfilmje eléggé hitványra sikeredett, ez meg a trailer alapján maximum egyszer (is alig) nézősnek tűnik. Mi ez a szereposztás is, te jó ég! A kritikai és nézői visszhang sem túl pompás.

2024-02-01 16:49:50 bambula (3) #1

Lehet, hogy lejjebb kellett volna vinnem az elvárásaimat, de ezt most szerintem túltolta (legalábbis számomra) Vaughn.
A film előzetese alapján egy pörgős, kicsit elszállt, vicces akció-vígjátékra számítottam a Csillagpor bájával, ami mondhatni jelen volt a Kingsmanben is.
És szerintem semmi nem indokolta a 139 perces játékidőt.
Erre akció alig volt,humor jobbára a UIP-Duna film házi fordítójának volt köszönhető, miután kiderül,hogy egy hajón vannak Rockwell karakteres jó anyját,helyett azt mondja Hajó anyját! :) de tele volt kiszámítható csavarokkal, és kicsit olyan se íze, se bűze érzést keltett bennem.
Lehet, hogy még inkább kikapcsolt aggyal kellet volna beülnöm, de egy Matthew Vaughntól ennél sokkal többre számítok.

Akik látták már tőlük kérdezném, hogy a ti vetítéseteken is lejjebb vették a hangerőt az utolsó és a stáblista közbeni jelenetnél, annyira, hogy a zenétől nem lehetett érteni mit mondanak a szereplők, vagy ez csak a Duna Pláza-beli CC egyedi kiváltsága?