Holdudvar (1968) ☆ 👁

(Mészáros Márta)

magyar dráma

3,0

2022-12-05 15:11:14 BudapestBoy (3) #2

Elsősorban társadalmi dráma, mely a családi kapcsolatok több szintjét -pár-, szülő-gyermek kapcsolat - is boncolgatja és ebből a szempontból jelenleg is aktuális kérdéseket vett fel. Persze választ nem ad, de hogyan is tudhatna ezekre, hiszen ameddig vannak nők (és persze csekélyebb számban férfiak is) akik pénzért eladják/feladják a szerelmet és ezáltal valamilyen szinten a lelküket is (amit persze idős korukra már megbánnak és a tükör előtt állva sírnak) addig lesznek ilyen történetek. És persze érezni a női rendezőt a témák, a női szereplők gondalatmenetei mögött. Érdekes, hogy a Balázsovits által megformált fiú mennyire hidegen és talán kegyetlenül számító módon bánik édesanyjával ( öccse nem is tart vele más módon sem) és hogy Kovács Kati ( akit mint énekesnő nagyon nagyra tartok szakmailag) mennyire sújtalan ebben a filmben. Ez lehet rendezői elvárás volt, nem tudtam eldönteni. Azért az a könyvtárszoba a filmben igazán irigylésre méltó. Ami viszont szomorú, hogy a film óta milyen erőszakosan ls barbár módon változtattuk meg a Balaton-felvidéket és a partot. Ezt nem lehet modernizációnak nevezni. Vannak a fimben remek jelenetek is, például a nótás..

2019-11-29 23:18:43 hhgygy (3) #1

Mészáros Márta második játékfilmje eléggé gyengére sikerült szerintem és ahogy olvasom, mások szerint is. Itt még csak a szárnyait próbálgatta, úgy tűnik.