65 (2023) ☆ 👁

(Bryan Woods - Scott Beck)

amerikai-ír akciófilm, dráma, kalandfilm, sci-fi, thriller

2,5

2023-11-25 19:44:50 BonnyJohnny (2) #17

Ez a film 30 évet késett. :P

2023-11-25 18:37:28 ChrisAdam (?) #16

Most kezdett el érdekelni.

előzmény: shrek (#15)

2023-11-25 16:31:14 shrek (2) #15

Ki és miért gondolta úgy, hogy a világnak szüksége van erre a filmre 2023-ban?

2023-06-05 20:49:13 Cosmopolie (3) #14

Nos, ez is megvolt. Egy megnézést - altatónak szántam, hajnali egykor belekezdve, de nem jött össze vele... - most úgy vélem, talán megért. Nekem leginkább egy 'kifordított' Jurassic Park, némi Predator arzenállal habosítva, kb. 12-es korhatár besorolásúnak megfelelő, 'lágy vizuális hatásokkal.

2023-05-28 17:57:20 zs93 (1) #13

Az előzetes alapján én is azt gondoltam, hogy ez egy Asylum film, és az ADS ismét behozott a moziba valami rémületet.
Lehet az egyébként jobb lett volna.

2023-05-17 07:34:21 BonnyJohnny (2) #12

Erről a filmről (most, hogy kijött a Meg2 előzetese) az jutott eszembe, hogy az Asylum filmeket átcsempészik a mozikba.

2023-05-15 16:18:04 Mizi (2) #11

Azért esetleg még előfordulhat, hogy véletlenül dinoszauruszokat is látunk?

Kevés. Nagyon kevés. Meg tele van hülyeségekkel.

2023-05-09 16:03:46 fempolip (3) #10

Nagyon erős közepes, egy Star Wars-Jurassic Park-klasszikus western filmek összegzéseként, olyan igazi nyolcvanas évek kapkodós b kategóriás filmjei közül amiket leginkább akciónak, de mivel űrben játszódott ezért sci-finek is lehetett nevezni.
Gondolkodtam a négyesen, de annyit meg nem ér. Ahhoz kevés volt a dínó.
Ezen kívül fogyasztható, pattogatott kukoricával és jó sok koffeines cukros üdítővel.

2023-04-12 16:16:57 Rorschach (2) #9

Halál gagyi moslék sajnos. Ez egyszerre szomorú és egészen arcpirító szegénységi bizonyítvány, mert úgy érzem, ezt elcseszni nehezebb volt, mint amilyen szórakoztatóan megcsinálni lett volna.

Most komolyan - Adam Driver lézerpuskával dínók ellen, kislányt védelmezve. T-rexek és sci-fi hablaty. Arcszőrzetes, fiatal, jó nevű színész srác. Apa-gyerek dinamika, ami mindenhonnan folyik a Hang nélkültől a Mandalórin át a Last of Usig bezárólag. Ja és a legjobb az egészben, hogy egy szűk kilencven perces mókáról beszélünk, hát mi mehet itt félre?

Minden. Először is az pl. nem létezik, hogy ezt a sztorit 1990 után írták. Annyira böszme retró az egész, hogy szabályosan ordít egy hetyke, kikacsintós stílusért, mert ezt 2023-ban nem lehet komolyan venni... erre bődület vaskalaposan tálalják nekünk a világ legordítóbb filmes közhelyeit de úgy, hogy félned és izgulnod kéne, miközben az író-rendező páros egy darab izgi feszültségfokozó felvezetést, vagy sikkes akciójelenetet nem volt képes tisztességesen leforgatni. Az egy dolog, hogy a film sci-fi része pusztán nevetséges ürügy arra, hogy Adam Drivert összeereszthessék a dínókkal (lézerpuskával, ugye), az ilyen bagatel baromságokat még elnézi az egyszeri mozilátogató, ha közben jól szórakozik.

Ám itt erről szó nincs.

Embert próbálóan fárasztó a film, és ha nem állna meg másfél óránál, a világból is kiszaladnál, nemhogy a moziteremből. Így lesz a 65 John Krasinski rendezői tehetségének váratlan hírnöke, azaz lövésem sincs, mennyi kraftot kellett beleraknia a csókának a Hang nélkülbe, hogy e két kókler író forgatókönyvéből tisztességes, borzongató filmet készítsen.

2023-04-11 22:07:58 kaamir (2) #8

Úgy tűnik, Hollywood mindent megtesz, hogy újra kiirtsa a dinókat, ezúttal a mozivászonról. Az ilyen Jurassic World és 65 szintű izék csak arra jók, hogy a nézők idővel sikítófrászt kapjanak, ha egy film az őshüllőkről szól.

2023-04-09 13:26:02 kovi1970 (2) #7

Ezt most miért kellett? Szerintem a dinók se voltak olyan hülyék, hogy a számukra ismeretlent kapásból megtámadják elfogyasztás céljából. Ilyen hülye csak a forgatókönyv írója lehet.
Mondjuk, egy darabig bíztam benne, hogy ottragadnak, és ők lesznek az Ádám és Éva (miután felnőtt, csak semmi pedomaci), ha már Ádám Drájver, HA-HA! De így túl sablonos, meg aztán a lezuhant mentőkapszula hogy a francba javította meg magát?

2023-04-07 16:59:14 Mityu (3) #6

Jó a kritikád. Én annyival kiegészíteném, hogy sztem nem 16 éven aluliaknak, hanem 16 éven felülieknek nem ajánlott. :D, valamint sztem Adam Driver nagyjából semmi értelmeset nem tud kezdeni a szereppel, hiába A-listás.

előzmény: MoziJegyző (#4)

2023-04-07 16:46:14 Mityu (3) #5

Ha egy látványos matinéfilmet szeretnél, 3-4 VBK és egy zsák popcorn mellett, péntek esti elszundikálás vagy vasárnapi lustálkodás mellé, arra jó.
Csak nehogy elkezdj gondolkodni bármin is... :)

Azt meg tudná valaki azért magyarázni, hogy mi volt a 16-17 percben
a nagy főcím meg a sok szöveg? Ott jelent volna meg a film címe? És miért "lőtték le" a poént, hogy a Földre érkezett meg?

2023-03-30 18:39:02 MoziJegyző (1) #4

A 3. perctől fájdalom és szekunder szégyen, hogy ilyen készülhetett.

Bővebben itt fejtem ki, mit éltem meg:

2023-03-21 15:17:45 Cross (2) #3

Ebben a filmben nincs túl sok ötlet, bezzeg kétpercenként jumpscare az van.
Az összes kukoricám kiborítottam. :(
Sajtost ettem. Az legalább jó volt.

2023-03-20 15:14:14 bambula (2) #2

Bármennyire is akartam szeretni a filmet, és bármennyire is megérdemelné a 3-ast Driver miatt,nem tudok 2-esnél jobbat adni a filmre.
A bukásnak valamennyire örülök,mert így talán a Woods-Beck páros nem kap több lehetőséget rendezésre,mert az ötlet szerintem egy sokkal jobb filmet kellett volna,hogy kapjon.
Kb.20 perc volt,amit tudtam élvezni belőle a film második felében,hogy aztán a végére úgy érezzem a befejezés előtt,hogy jobb lenne elhagyni időben a mozitermet,ahogy mások meg is tették.
Egyszerűen nem tudtam másképp tekinteni a kislány cselekedeteire, mint olyanra ,aki idiótizmussal küzd és néha szánt szándékkal cselekszik úgy,ahogy nem kéne, nem pedig azért mert még gyerek.

2023-03-16 17:03:17 Havierez (3) #1

Nagyon nem jött be nekem. Egy C kategóriás Jurrassic Park másolatnak érződött számomra. Sajnálom hogy még Nagyvásznon se jött át a lényeg nekem. Csalódtam egy nagyot.