Syriana (2005) ☆ 👁

(Stephen Gaghan)

amerikai akciófilm, dráma, thriller

3,2

2014-07-02 13:31:39 erasto (3) #18

Elso nezesre megfogott, de nem sokat ertettem belole, a hangulata miatt megis megy ra a harmas! Tobbszor nezos, hogy ertheto legyen - szerintem fog meg feljebb csuszni az osztalyzat...

2013-08-12 11:37:04 Jereváni Rádió (3) #17

Amiről szól, az fontos, és több ilyen témájú film kéne. Ahogyan szól, na az már problémás. Hiába a 4-5-6 szál, egyszerűen egyik unalmasabb, mint a másik. A vége viszont betalált nálam, ezért kap egy hármas alát.

2012-02-14 00:39:34 Leppard (1) #16

Sok szar filmet láttam mostanában, ez az egyik legpocsékabb közülük. 35 percig szenvedtem rajta. Utána történt valami értékelhető? Bár Bruce írása alapján úgy látom nem nagyon...

2011-12-21 17:10:55 Bruce94 (3) #15

Bőven többet vártam ettől a filmtől. Clooney remekül alakít, s Damon sem volt rossz, de ezzel ki is mondtam ami tetszett. A történet tényleg nem több, mint, ami az első hozzászólásban le van írva. Lehet, hogy szövevényes, de szerintem csak annak aki nap mint nap foglalkozik az amerikai politikai élettel. :) Úgy is mondhatnám, ez egy Amerika ellenes film, ám ahoz, hogy megértsd Amerikainak kell lenned, bár ez túlzás. S a figyelmet sem képes fent tartani az alkotás 1 óránál tovább. Persze aki szereti az ilyen filmeket, az nézze meg nyugodtan.

2011-08-01 18:07:56 lizardking (4) #14

Remek, szövevényes film az amerikai és közel-keleti korrupcióról, a harcról, amit az olajért vívnak, kémkedésről, intrikákról. Nem is tudom, mi a megfelelő szó, talán félelmetes, hogy mennyire nem tudjuk, hogy milyen nagy kavarások mennek a hatalomért, pénzért, olajért. És, hogy ha le mernek forgatni, majd moziban leadni és DVD-n forgalmazni egy ilyen filmet, (még akkor is, ha fiktív story) akkor vajon mi az, amit nem mernek megmutatni, mert az már túl közel lenne az igazsághoz? Durva.

2011-06-17 22:41:02 ender1112 (2) #13

Ez tényleg gyenge lett. Unalmas legfőképpen, nem kicsit demagóg, és kémes szál teljesen logikátlan.

2010-06-16 13:05:39 taxilovearsenal (5) #12

előzmény: Sógorod (#11)

2010-04-13 06:52:22 Sógorod (3) #11

A cselekményszálak elvannak egymás mellett, néha kicsit érintkezik kettő-kettő, de többnyire nem, csak a sivatagi szellő lobogtatja őket. Az egyszeri néző meg időnként megért ezt-azt a sok háttérben zajló furmány és intrika közül, bár egy részüket végig misztikus homály borítja. És marad még egy végső rejtély: vajon miért Syriana a film címe?:)

2009-12-20 19:55:39 taxilovearsenal (5) #10

Az egyik kedvencem. Rengeteg kis és 4 nagy szálon futó cselekmény, nagyszerű karakterek, a színészi játék OK, a muzulmán világ és a nyugat gazdasági, kulturális egybefonódásának tökéletes bemutatása. Én már vagy 6-szor láttam, és még mindig tud újat mutatni.
10/10.

2009-03-17 22:28:24 napola (1) #9

75 percig bírtam, aztán feladtam. Egyszerre untam és idegesített. Számomra sok tekintetben követhetetlen volt a történet, a sokféle szál, a hozzájuk tartozó rengeteg ember, ki-kivel van vagy nincs, szóval ez a mozi is megerősített, hogy az ilyen filmek nem az én világom.

2008-08-22 20:08:25 hemill (3) #8

alapjában nekem annyira nem volt unalmas és a vége meg kifejezetten jó volt.
de a szereplőkről tényleg keveset tudunk meg

2008-05-28 09:45:08 project640 (5) #7

Döbbenetesen telibetalál a film. Akit érdekel a nagypolitika az nem fog benne csalódni. Igen, ez egy olyan film amihez nem árt egy kis háttértudás a közel-keletről, az olajbusinessről stb. Azoknak ajánlom, kiket ez érdekel, a többiek unalmasnak fogják találni. Ez a film azért nagyszerű, mert döbbenetes finomsággal olyan dolgok felett lebbenti fel a fátylat, amit a gyomordban érzel. Abszoltú 100%, sajnálom, hogy nagyon ritkák az ilyen típusú filmek.

2007-02-19 11:32:59 kery (5) #6

A téma igencsak foglalkoztat mostanában...így triplán hatott a film. Azon ritka USA filmek egyike amely próbál más szemszögből tekinteni a Közel-keletre. Clooney itt nem a szokásos zsúrfiú szerepet adja..így számomra pozitív csalódást jelentett a játéka. Egy biztos...akció nincs, izgalom nincs...aki ilyesmit vár csalódni fog. Van viszont elgondolkodtató téma (nyílván sokan unják már és mindent tudnak róla) amit többnyire nem közhelyekkel tálalnak. A 3 szálon futó cselekmény miatt erősen kell koncentrálni, hogy képben maradhassunk.

2006-02-24 08:32:06 Daemiaen (3) #5

Sziriana (Syriana, 2005, forgalmazza: InterCom)

Stephen Gaghan egymaga vette nyakába a Közel-Keletet és próbált tényt feltárni. Nos, ez körülbelül akkora hatást váltott ki bennem, mint anno a Gaghan forgatókönyvéből készült Traffic: szinte semekkorát. Az újabb hangzatos című politikai thriller hűen követi a Traffic dramaturgiáját, azaz ismét minimum 5 szálon fut a cselekmény. Csakhogy ezútal a szálak közül legalább 3 nem vagy csak alig szól valamiről, csoda-e hát, ha kb. 45 percet követően mély álomba szenderült néhány ember a teremben? A díszes csomagolás semmi újat nem hordoz magában, a színészek önmagukat adják (Clooneynak Oscar-jelölés plusz 15 kilóért?????), a történet pedig teljesen kiszámíthatóan vánszorog a bántóan elnagyolt végkifejlet felé. És talán nem is az a baj, hogy elnagyolt, hanem hogy bátortalan, sőt, Gaghan még kiír a végén egy kvázi "bocsi"-feliratot is. Szó se róla, vannak jó momentumai a Szirianának, de azok alapján csak rövidfilm lehetett volna belőle.

2006-02-24 01:13:21 Dió (2) #4

Hopp, most látom, lehet hogy SPOILEREZNEM kellett volna. Nem egy nagy és meglepő cucc mondjuk amit "lelőttem", de az érzékeny lelkületűektől bocsánatot kérek :)

2006-02-24 01:12:03 Dió (2) #3

Akkor legyen 50% csak a te kedvedért :)
Az 55% nálam annyit tesz, maximum közepes. Ennek a krit.tömeg osztályzatai közül a kettes és a hármas felelt meg. Végül arra gondolva, hogy milyen idegesítően unalmas az első 100 perc, a 2es lett megjelölve :)

2006-02-24 00:52:22 Ivan/ (2) #2

55% az hogy jött ki 2-re?:)

2006-02-24 00:39:42 Dió (2) #1

Aki erre beül, az készüljön fel rá hogy az első 100(!) percben semmi mást nem fog látni, csak felsőosztálybeli villákban ücsörgő, flancos asztalok mellett nagyon fontos, ám a néző számára egyre jelentéktelenebb dolgokról beszélgető öltönyös emberkéket. Ez a harmincadik percben még csak szimplán unalmas, a századikban már irritáló és a terem elhagyására kényszerítő. Pont mikor már a kabát után nyúlnánk, egy hajtűkanyar nagyságú fordulatot véve sorsdöntő fordulat következik, melyet követően a szereplők egy részét kihúzhatjuk az élők sorából, majd miközben az élet nagy kérdésein töprengünk, bekúsznak a végefőcím feliratai. Tényleg nehéz elmenni a finálé hatása mellett, és még nehezebb lenne, ha az első száz percben meg is tudhatnánk valamit a listáról lekerülő emberkékről, valamint nem kényszerítenének minket amőbázásra a szomszédunkkal. Nagy kár érte.