Fun with Dick and Jane (2005) ☆ 👁

(Dean Parisot)

amerikai szatíra, vígjáték

3,1

2016-02-14 15:04:36 Korben (3) #11

Nagyon gyenge. Nem Jim Carrey-n múlott, ő kihozza a maximumot a karakteréből.

2012-08-21 19:02:57 Dió (2) #10

A filmben egyetlen igazán kegyetlenül jó poén van, amire másfél órát kell várni... kár hogy az egész film nem több másfél óránál. A többi felejtős.

2010-12-16 14:48:02 ekrekirts (2) #9

Ez nagyon mellé ment...

2007-12-06 16:14:29 bengeeno (?) #8

Szerintem annyira nem borzalmas ez a film. Nevettem rajta amennyit kellett, volt egy-két jó pillanata (pl. a boltokban a bénázások, droid Hendrix szóló):)

2007-12-06 16:11:22 Oscee (4) #7

Aham. Tehát a Brian élete is dráma...

2007-12-06 15:52:50 birkassy (1) #6

Ez inkább dráma - hozzátéve, hogy valós a történet alapja. Így jár, aki előre iszik a medve nőjére.

2007-10-25 11:00:56 Oscee (4) #5

Talán épp ezért szatíra... Háborús vígjátékot nem láttál még? Pedig az sem egy mókás dolog. :)

előzmény: birkassy (#4)

2007-10-25 05:31:35 birkassy (1) #4

Tegnap szomorkodtam végig ezt a "vígjátékot", sajnos nem tudtam nevetni azon, hogy valakinek viccesen előadva megy tönkre az élete. Hogyan lehet ilyesmiről vígjátékot csinálni?

2007-06-28 02:02:38 Semprini (2) #3

Hááát... azt kell mondjam, hogy Jim Carrey ezúttal nem hozta a szokott formáját, mi több: igencsak sikerült alulmúlnia szinte valamennyi korábbi vígjátékát. A mosolytalan Téa Leonit partnernek mellérakni pedig elképsztően nagy melléfogás volt, Alec Baldwint meg a meglehetősen halvány mellékszereplőgárdát pedig jobb, ha nem is emlegetjük!
Hol vannak már az Ace Venturás, Dumb és Dumberes, Hanta boy-os idők!... Ez a fiom bizony legjobb esetben is csak közepes, és akkor még jószívű voltam!

2006-01-16 19:20:42 kocz (4) #2

Szerintem szórakoztató film volt, bár lehet hogy csak azért mert jó volt a társaságom:)

2006-01-13 08:53:42 Daemiaen (3) #1

Dick és Jane trükkjei (Fun With Dick And Jane, 2005, forgalmazza: InterCom)

Társadalmi kritika Jim Carreytől. És nemcsak azért, mert ő a főszereplő, hanem mert az Imagine tulaján, Brian Grazeren kívül ő a film egyetlen producere. A végefőcímmel meg néhány, az amerikai érintettekre nézve valóban súlyos kommenttel együtt is azért szerencsére komédiáról van szó, még ha nem is a vérbő fajtából. A mostanában befutni látszó Judd Apatow (rész)forgatókönyvéből készült produkciónak nem volt szüksége igazán nagy rendező tehetségre (elvégre melyik Carrey-magánszámnak volt?), Dean Parisot munkáján látszik is rendesen, hogy inkább tévére termett direktorról van szó. Sajnos rosszak az arányok, a film nyögvenyelősen éri el a 83 percet is, mégis, aki szereti Jim Carrey eszetlenségeit, az akkor is jól szórakozhat rajta, ha tisztában van vele, hogy a Dick és Jane trükkjei sem önállóan, sem remake-ként, sem mint filmként nem sokat ér.