Tango & Cash (1989) ☆

Tango és Cash

(Andrej Koncsalovszkij)

amerikai akciófilm, krimi, thriller, vígjáték

2019-03-16 06:29:29 BonnyJohnny (4) #37

Nálam az ötöshöz kell egy kis plussz is.
De, amúgy a századszor megnézhető dolgot én is adom. :)

előzmény: GothMan (#36)

2019-03-15 12:48:08 GothMan (5) #36

Sablonos, agyatlan akciómozi, igen. Épp ezért pontosan ott a helye az általad említett klasszikusok között. Az ember leül, és megnézi - századjára is. Nálam ez ötös a javából.

2019-03-15 07:55:24 BonnyJohnny (4) #35

Abban az időben még nem úgy működött Hollywood, hogy mindent automatikus folytatással készített... :P
Amúgy a közel az ötöshöz, kicsit túlzásnak érzem. Ez szerintem egy annyira jó közepes film, hogy az már négyest ér. De alapvetően egy sablonos, agyatlan akciómozi. Mi tagadás jól megcsinálva (mert igen, ezt is lehet jól csinálni). Messze van ez a 48 Hrs., Beverly Hills Cop, Midnight Run, Lethal Weapon, Last Boy Scout filmektől.

2019-03-14 14:32:43 ChrisAdam (4) #34

Még mindig érthetetlenül állok az előtt, hogy miért nem készült ennek folytatása. Nagyon közel az ötöshöz!

2016-07-07 14:46:55 csabaga (3) #33

Igen,többek között a Chato földjében is messze kiemelkedik a sok egydimenziós karakter közül.

2016-07-07 11:31:44 BonnyJohnny (4) #32

Jack Palance meg csak gonoszt tud jól játszani.
Irány Colorado, Rendőrvicc...
Tud ő jót is, tud ő komédiát is. Jó színész volt, és hatalmas figura.
Mikor 73 évesen megkapta az Oscart, egykezes fekvőtámaszokat nyomott.
Persze rosszfiú szerepeivel lett legendás.

2016-07-07 00:50:57 ChrisAdam (4) #31

Nagyon jó kis film, remek hangulata van, Sly és Russell kiváló páros, kár, hogy nem készült valami folytatásféle. Jack Palance meg csak gonoszt tud jól játszani.

2013-01-01 12:34:59 Victor Vance (5) #30

Halhatatlan kultuszfilm a ’80-as évek végéről. Megvan benne az a magával ragadó, laza hangulat, ami az ilyentájt készült buddy-mozikra jellemző, és amit ma már nem nagyon lehetne összehozni. Első látásra nem jobb egy átlagos Halálos fegyver klónnál, de véleményem szerint Sly és Kurt kalandja jóval több ennél, csont nélkül hozzák a másik két zsarupáros bevetéseinek minőségét.
A két figura sem egy kétdimenziós, papírmasé, Sly igyekszik szabadulni a ráerőltetett skatulyától, öltönyös, jó megjelenésű, igényes, karót nyelt rendőr, Russell pedig laza, utcai vagány érzetét kelti, de a kettejük közti barátság gyorsan kialakul, és akciófilmhez képest kiemelten jól van bemutatva, s ami fontos, eszméletlen humoros. Repkednek a zseniális egysorosok, beszólások, alig van a mozinak egy olyan pillanata mikor a néző nem fetreng a röhögéstől, vagy nem csal mosolyt az arcára ennek a két, jól játszó színésznek a marhulása. Jack Palance remek főgonosz, Teri Hatcher fiatalon is elbűvölő volt, de ők csak asszisztálhatnak a két akciósztárnak, és a rengeteg robbanásnak, lövöldözésnek, amelyek mind-mind valódi minőséget tükröznek.
Már gyerekkoromban is agyonnéztem VHS-en, és még mindig, sokadszori újranézésre is hihetetlenül cool és laza akció-hülyeség, mondom, kultusz, és örökzöld.

2012-12-27 21:26:17 Korben (5) #29

Most néztem újra már vagy ötödszörre.már több éve nem láttam,nehezen akartam újra megnézni.Úgy gondoltam h már semmi szórakoztató nem lesz benne.Szerencsére tévedtem! Elképesztő h ennyi idő után is ennyire szórakoztató tud lenni.Megunhatatlan!

2012-11-23 23:25:46 sfefe (4) #28

A Szovjetúnióban született Koncsalovszkij rendez egy tökös amerikai akciófilmet, ami több mint 20 év távlatából is kiváló! Ennyi az egész! :)

2012-10-22 02:02:07 slawter (4) #27

Nem tudom, hogy a hasonló filmek miért szerepelnek le Amerikában. Állati jó akcó, amin lehet nevetni, izgulni, élvezni az akciót és ami a legfontosabb, egyátlalán nem erőltetett.

2012-02-24 23:13:30 Hannibal Lecter (4) #26

Fogalmam sincs. Valószínűleg túl sok ehhez hasonló felépítésű és humorú buddy movie-t láttam már korábban, s így Koncsalovszkij filmjének értékei már nem az újdonság erejével nyűgöztek le.

előzmény: Cesare Gonzago (#24)

2012-02-24 21:46:58 nandras (2) #25

valamikor nagyon régen már láttam, gondoltam megnézem újra.
éppen annyira nem sikerült végignéztem, mint anno.
ez a film annyira szar, (bugyuta, ostoba, primitív, blőd, infantilis- a nem kívánt törlendő. bár, szerintem a felsorolt jelzők még mindig felülértékelik...) hogy már majdnem jó... de csak majdnem.
így marad az, ami:
zs kategoriás tucattermék, amely ráadásul még azzal is ront a helyzetén, hogy megpróbál úgy tenni, mintha egy műfajparódia lenne, de ahhoz meg kellene legalább egy csipet szellemesség...
a kettest is csak slay egyéb érdemeire tekintettel érdemli meg.

2010-11-26 18:58:27 Cesare Gonzago (5) #24

"...egyetlen paraszthajszál választja el nálam az ötöstől."

Mégis, mi? ;)

2010-11-26 01:45:52 Hannibal Lecter (4) #23

Szerintem semmivel sem marad el mondjuk a Halálos fegyver első része mögött (sőt, valójában kissé dinamikusabb és szellemesebb is annál), a dialógusok sziporkázóak, az egymást szapuló zsaruhősök héjanászát öröm nézni, Jack Palance számító, sunyi kis gonosza pedig szédületes (magyar hangja, Rátonyi Róbert szintén zseniális). Egyszóval nagyon jó film, egyetlen paraszthajszál választja el nálam az ötöstől.

2010-09-02 02:15:27 lizardking (5) #22

Az egyik legnagyobb (/ön/irónikus) filmre utalásos beszólás a filmtörténelemben!:D (persze leginkább rajongók szemében) Hasonlóan nagy duma a Jay és Néma Bob visszavágban hangzik el Ben Affleck szájából.Csak ő megfejelte egy önfuttatással is,de attól még hatalmas az is:D Kár,h Kurt Russelt nem vették be az Expendables csapatába,nagyon frankó húzás lett volna Stallone és Russel újra együtt!De így sem hinném,h csalódni fogok,csak tűzzék már ki a moziműsorra! (egy kis off)

előzmény: bruce (#16)

2009-08-01 05:25:08 puttancsospeti (4) #21

Jópofa!

Számomra várakozáson felüli volt.

2009-08-01 03:35:51 Bruce94 (5) #20

A kedvenc filmjeim egyike!

2009-06-09 23:33:15 Ryback (5) #19

Mondjuk ki ez a film a nem más mint az akció(vígjátékok) egyik legnagyobb alakítása!! iszonyat jó a szöveg amit a 80as 90es évek szinkron szinészeinek is köszönhetünk részben. minimum 20 idézetet fellehet fejből sorolni:D egyik kedvenc:"Azt ajánlanám vegyen magára valami kevésbé dögöset! Maga meg tegye már le a Donald kacsát!" azt hiszem biztosak lehetünk benne ilyen jó film ebben a kategóriában nem igen lesz a közeljövőben.

2009-04-13 22:51:10 bruce (5) #18

Igen mondasz valamit, nem sok szinész figurázza ki az egyik legnagyobb és leghíresebb szerepét, méghozzá ilyen egyszerűen és könnyedén.

előzmény: Cesare Gonzago (#17)

2009-04-13 22:49:01 Cesare Gonzago (5) #17

Ez is azt bizonyítja, hogy Stallone szellemes, önirónikus egyéniség, aki egyik leghíresebb szerepéből is képes volt gúnyt űzni, s mindezt stílusosan, nem izzadtságszaggal.

előzmény: bruce (#16)

2009-04-13 22:40:39 bruce (5) #16

De a legnagyobb:
-Mégis mit képzel ki maga?
-Minimum egy Rambo!
-Rambo?Az egy buzi.
Ettől még az agyról is le szoktam esni.

2009-04-13 22:38:48 bruce (5) #15

Hát sajnos én ebben nem tudok dönteni nekem kazettán egy magyar1-es szinkronos volt, dvd pedig ugyan az de ez csak másolt nem eredeti.

előzmény: Cesare Gonzago (#13)

2009-04-13 22:37:35 Cesare Gonzago (5) #14

Hatalmas! "Rendőröket sosem vágnak köztörvényesek közé..."

előzmény: bruce (#12)

2009-04-13 22:37:03 Cesare Gonzago (5) #13

A Tango & Cash azon filmek egyike, amely itthon nem ért meg egyetlen tisztességes DVD-kiadást sem. Az első változatot megvágták, a második borítóját elrontották. Nem vagyok szinkronrajongó, de ezt a filmet csak a jó öreg magyar hangot hallva szeretem nézni. Különösen azért, mert Perret (a zseniális Jack Palance) magyar hangja Rátonyi Róbert volt, akit nagyon kedveltem.

előzmény: bruce (#10)

2009-04-13 22:36:32 bruce (5) #12

Egy másik nagy kedvenc is eszembe jutott:-Megvan te voltál a csúcs a Conan a barbárban.Szükség esetén én és a seggem itt leszünk a szomszédban.

előzmény: Cesare Gonzago (#11)

2009-04-13 22:33:19 Cesare Gonzago (5) #11

"Francos krumpli..." :D

előzmény: bruce (#10)

2009-04-13 22:32:11 bruce (5) #10

Ez is jóó.:D

előzmény: Cesare Gonzago (#9)

2009-04-13 22:30:01 Cesare Gonzago (5) #9

Mi egyik kopaszodó barátunkat hívjuk néha - persze merő kedvességből - tojásfejű uraságnak, tudod, aki nélkül nem buli a buli. :Đ

előzmény: bruce (#8)

2009-04-13 22:27:24 bruce (5) #8

Amikor szöknek a börtönből és Tango lassaban ér ki mint Tango.
-Hol a fenében voltál?Még bevágtál egy kávét meg egy krémest?(Cash)
-Utálom a krémest(Tango)
Ha valaki a csapatból nálunk késik mindig ezt mondjuk neki:D

előzmény: Cesare Gonzago (#7)

2009-04-13 21:49:35 Cesare Gonzago (5) #7

Melyik dumára gondolsz pontosan? Mert a Tango & Cash minden szava aranyat ér.

előzmény: bruce (#6)

2009-04-13 20:23:40 bruce (5) #6

Minden idők egyik legnagyobb dumája ebben a filmben halható ami a baráti körömben szállóigévé vált:D

2008-11-15 16:22:02 wayage (4) #5

Azért néha szívesen elnézem, hogy nincsenek új ötletek:) Pl. ha folytatnák ezt a filmet.

2008-11-15 15:05:53 eroberter (?) #4

Mert új ötletek nincsenek szvsz...

2008-09-05 22:50:47 Hannibal Lecter (4) #3

Minek rángatják elő a régi (akció)filmeket a lomtárból? Szerettük őket, frankók és lazák voltak, oszt' kalap. Új ötletek után kellene nézni, fiúk.

2008-09-05 22:20:35 Ivan/ (5) #2

Ebbe én is benne lennék. Esetleg még a Kobra az aminek tudnék örülni. Az (csakugy mint ez is)egyike a valaha készült legtökéletesebb akciófilmekek.

előzmény: wayage (#1)

2008-09-05 21:13:31 wayage (4) #1

Ha most válszthatnék, hogy melyik filmnek készüljön még folytatása akkor erre szavaznék. Az öreg Sly meg Russel újra együtt lenne...az lenne ám a retro akció:)