Æon Flux (2005) ☆ 👁

Aeon Flux

(Karyn Kusama)

amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi, thriller

2,6

2020-01-25 21:56:38 Doc (2) #24

Teljes ipari civilizáció egyetlen ötmilliós városban?
Totális megfigyelés, de nem találják az ellenállókat?
Egy család uralma, mert az egyikük találta meg az ellenszert?

Gondolom ez a bugyuta háttértörténet az eredeti rajzfilmből jön, úgyhogy ezt nem is rovom fel a filmnek. Viszont a belső logika teljes hiányát már igen.
Lenyel egy kapszulát és látja az üzenetet, mert az agyában jelenik meg a kép - ennek van értelme, konspiráció szempontjából sem lenne rossz. De az előállításához felszerelés kell, amit könnyű ellenőrizni. És amikor ugyanazt a cuccot kommunikációra is használják - na ez már baromság.
Az meg, hogy leklónozzák a csajt meg fickót, és emlékeznek az előző életükre?!
Egy csomó kiképzett bérgyilkos/terrorista megintcsak egyetlen totálisan megfigyelt városban?
Akik ráadásul támadásba lendülve egy csomó felfegyverzett katonát/rendőrt kinyírnak? Mi a fenéért nem nyertek már régen?

Az egyetlen, ami miatt ez a film nem minősül nézhetetlennek, az a csaj :)

2015-09-11 16:39:31 terika (3) #23

:D Ezt csak most ovlastam. :D

Nem mintha zavartak volna a lassú harisnya felhúzások vagy ilyenek. De érdekelet volna még pár high-tech kütyü a világból, mert amiket megmutattak azokat érdekesnek találtam.

előzmény: dézi (#21)

2015-09-03 12:53:26 tomside (3) #22

Csak adta magát, ezért írtam, Dézi. ;)

előzmény: dézi (#21)

2015-09-03 12:31:28 dézi (5) #21

hát kinek mi, ill. ki melyik testrészével gondolkodik. :)

2015-09-03 12:05:57 tomside (3) #20

"...egyszerűen a túl sok erotikus kisugárzású jelenet miatt nem jutott idő a lényegre. :D"

Miért, ennek nem az erotikus kisugárzású jelenetek adják a lényegét? :D

előzmény: terika (#19)

2015-09-03 11:14:46 terika (3) #19

Nos, tegnap este újra néztem én is. A mostani vérszegény, ötlettelen sci-fikhez képest ez már-már gyöngyszemmé válik. Abszolút nem bántam volna, ha egy órával hosszabb vagy esetleg minisorozat lett volna vagy valami. Olyan érzésem volt, mintha meg lett volna írva egy nagyon tuti, nagyon jól kidolgozott történet, de egyszerűen a túl sok erotikus kisugárzású jelenet miatt nem jutott idő a lényegre. :D

2013-06-19 01:47:07 ChrisAdam (3) #18

Hát még nem láttam. Vagyis idáig. :)

Nem értem ezt az átlagot, meg a véleményeket. :) Simán jó kis film ez. Eredeti, egyedi, nem másol sehonnan, nagyon ötletes dolgok vannak benne, látvány és a világ, amit bemutat, zseniális, valamint az épületek és a díszletek, nem is beszélve a ruhákról - mind zseniális. Az akciójelenetek pörögnek, jól meg vannak tervezve, nincsenek agyonvágva. És persze a sztori is elég erős, csak kár, hogy nem bontották ki jobban. Alább írtátok, hogy olyan, mintha kivágtak volna belőle egy tucatnyi részt. Nos, igen, nekem is ez volt az érzésem, simán elbírt volna a történet és a karakterek még 20-30 percet. Hogy a történetet jobban ki lehessen fejteni, megtudjuk az egésznek az eredete, mi lesz ez után, a karakterek pedig egy-két kivétellel elég laposak voltak. A szövegek is elég buták voltak, néha nevetnem kellett... És a színészek is jól tudják játszani a rossz színészt.
De összességében tetszett, mert tényleg, egyedi élmény, erre végképp nem tűzhető rá a sablonos, tucat akciófilm jelző. Látszik, hogy alkotói dolgoztak rajta. Jóll kivitelezték, legalább ugyanennyit kellett volna fordítani a karakterek és a szövegekre is.
A film fő csúcspontja, egyik igazi gyöngyszeme pedig kétségkívül a továbbra is elbűvölően gyönyörű, szexi Charlize Theron, akire amúgy mintha ráöntötték volna a gúnyátkhmmm... szerepet. De tényleg, akárki akármit mond, ezt mintha neki írták volna.

Szóval jó film az AEon Flux, persze sokat ad Charlize személye, jelenléte. Nehezen tudnám elképzelni mással... mondjuk Tilda Swintonnal vagy esetleg Carey Mulligannel. :D Mondjuk Jennifer Lawrence talán beleillene a szerepbe.
Hmm, majd az AEon Flux 2: The Hero's Daughter-ben. :)

2013-02-14 10:09:07 BonnyJohnny (2) #17

Jamamura kettes értékelése különösen ironikus. :D

ChrisAdam még nem látta ezt a filmet? :O

2013-02-14 09:51:56 elmouse (2) #16

Jaj. Mi volt ez? :(

2013-02-06 19:38:51 dézi (5) #15

teljesen rendben van. :) mondjuk inkább látványban, mint gondolkodnivalóban, de a sztori is épp eléggé jó.

2009-09-28 00:03:37 VVega (3) #14

Az alapötlet érdekes, a film izgalmas kérdéseket tesz fel, csak az a baj, hogy válaszadás helyett csak a mázat kaparja. Gyakorlatilag nincsenek párbeszédek, a karakterek súlytalanok, és látszik, hogy az alkotók nem tudnak mit kezdeni a ziccerekkel, de az akciók kellően látványosak és jól megkoreografáltak. McDormand nagyon gáz, Theron pedig észveszejtően szexi.

2009-01-19 23:19:04 Zalaba Ferenc (2) #13

hát nem. még annál is rosszabb.

2009-01-19 23:02:39 morcosmedve (4) #12

Hiába a remek ötletek és látványos képsorok, a film nem hozta magát végig azonos szinten. De kompenzálok egy 4-essel, mert azért nem tucat szutyok, mint az átlaga mutatja.

2008-11-30 03:26:06 nejmed (2) #11

Elég nagy szutyok volt a film, de valamennyire elszórakoztatott. Viccesek voltak a párbeszédek, meg Charlize Theron is a fehér passzosruhájában amit az éjszakai bevetéshez fölvett:)
Amit viszont érdemeként föl lehet hozni, az a tökéletes helyszínválasztás. Ebben nem volt hiba, nagyon jó érzékkel lettek kiválasztva. Külön pirospontot érdemel Axel Schultes berlini krematóriuma (ami egy zseniális épület alapból). Az eredeti funkciójának az ismeretében ezen is jót vidultam, azokkal a borzasztó piros fotelekkel a tér közepén pedig nagyon szánalmas látványt nyújtott szegény, de ez nem von le annak az értékéből, hogy a high-tech jövőképhez passzoló volt az épített környezet. Az egészet felvehették volna egy stúdióban, gagyi díszletek között, de szerencsére nem ezt tették.
A története nem volt nagy etwas, de nem volt fájó, Charlize Theron valóban szemrevaló, de ettől még nem válik jóvá a film.

Akit érdekel az épület: KÉP KÉP KÉP KÉP KÉP

2008-05-22 02:35:49 TaZaR (3) #10

Hát elég közepes, de azért inkább jó, mint rossz felé húz. Igazából én láttam a rajzolt sorozatot is, és ahoz képest a filmben szerintem nem volt annyi ötlet meg fantázia, tehát jóval többet vártam volna. Ettől függetlenül szórakoztató volt meg minden, de semmi kiemelkedő.

2008-03-16 17:26:00 Marla Singer (3) #9

Az első 10 perc alapján sokkal többet vártam tőle. Jó volt a látvány, csinos volt Charlize Theron, jól verekedett...ennyi. De nem tudtunk meg túl sokat erről a jövőképról, sem a lázadókról, se a film végén arról, hogy hogyan tovább. Voltak benne jó jelenetek, egyszer meg lehetett nézni.

2008-02-24 23:13:09 Dió (3) #8

Namég:
Charlize Theronnak a szemébe épített szűrője, az a pörgős-forgós fegyver, amit a szobába dobtak, és ledarált mindent... tényleg egy rakás minden volt, egy A4-es lapot tele tudtam volna írni velük. A tavaszi kertes jelenet alatt természetesen arra gondolok, amikor Theron, a srác, és a toronyban lévő segítőik halomra lőnek vagy 100 őrt, azt még akárhányszor meg tudnám nézni (kezdve azzal, amikor az első golyó a toronyból hiperlassított felvételben szakítja miszlikbe a tavaszi rügyeket, mielőtt vállon éri az egyik szereplőt).
De nem akarom nagyon védeni a filmet, mert pipa is vagyok a készítőkre a lentebbi dolgok miatt. Csak ugye amikor az ember hiperfost vár, és értékelhető dolgokat is kap, egész jól szórakozik, és hajlamos védeni... de ettől még nem leszek azért rajongó.

2008-02-24 23:07:55 Olórin (2) #7

"átfutás az akadályokkal telirakott kerten"
azt hittem ezt érted tavaszi kertes jelenet alatt - amikor virágok lövellnek ki apró tüket meg ilyesmi - az ötletes és látványos. az összes többi nekem max középszer volt.

2008-02-24 23:05:19 Dió (3) #6

Nagyon tetszettek a golyók, amikkel kirobbantotta a falat, az elején az átfutás az akadályokkal telirakott kerten, a futurisztikus léghajó, kb az összes (!) bunyós jelenet (számomra szinte vitathatatlan, h erősek voltak)... most így kb ennyi, volt még egy rakás, amire most nem emlékszem hirtelen.

2008-02-24 23:00:52 Olórin (2) #5

A tavaszi kertes jelenet tényleg nagyon frankó lett. De hogy azonkívül miféle jó ötletre és nagy látványra gondolsz, azt nem tudom..

2008-02-24 23:00:34 Dió (3) #4

Amúgy Theron nálam pont egy kategória Jovovich-csal, azaz: sokan oda vannak érte, én meg nem értem. Már sorry, de egy elöldeszka/hátulléc lányról beszélünk, akit kb a szép arc ment meg, mert még kisugárzása sincs nagyon.

előzmény: goromba (#2)

2008-02-24 22:58:56 Dió (3) #3

Úgy látszik sokakkal ellentétben engem megkapott vmi a filmben, mert még a négyesen is gondolkoztam... tény, ami tény:
-karakterekről túlzottan nem beszélhetünk
-dialógusokról sem
-a legfőbb gondom: olyan, mintha a cenzúrázás során a film kétharmadát (felét?) kivágták volna, nem ügyelve arra, h ne maradjanak benne a kivágott jelenetekhez tartalmilag erősen kapcsolódó jelenetek, amik ezáltal totál értelmetlenné váltak
De:
-dublőrök ide vagy oda, Charlize Theront öröm nézni a szerepben
-két filmre is elég ötlet és látványelem van benne
-akadt 1-2 olyan látványos szcéna, h a bokám összefostam (pl. tavaszi kertben játszódó jelenet!!).
Sajnos egy negyed órát kihagytam, ami kellett volna a teljes megértéshez, de így is érdekes jövőképet kóstolgat a film, így tényleg kár érte, h nem lehetett rendesen elvarrni ezeket a hibákat.

2008-01-22 10:02:46 goromba (2) #2

A film ugyanolyan komoly és értékes film, mint pl. az Ultraviola.Azonban Charlize Theron-nál jobb nő jelenleg nem foglalkozik filmkészítéssel, ezért érdemes megnézni.

2007-12-01 17:07:12 Mikkey (3) #1

azt mondom a gyökereknél kell maradni, azaz mindenki nézze inkább ennek az eredetijét, tehát a rajzfilmet
a film nagyon gyengus.. max charlize theron külselyében lehet gyönyörködni :D