The Weather Man (2005) ☆ 👁

(Gore Verbinski)

amerikai-német dráma, szatíra

3,3
The Weather Man (2005)

Íme, David Spritz, Chicago időjósa a Hatos csatornáról. Sokak számára jóval több ő, mint csupán egy napsütést, ónos esőt, szelet-havat összehordó szónok - ő valóságos mozgó célpont. A féltékeny rajongók, akik közül jó néhánnyal fura szeretem-utálom viszonyban van, rendre megdobálják különféle üdítőkkel, turmixokkal és gyorskajákkal. Pedig David semmi másra nem vágyik, csak némi megbecsülésre és tiszteletre... főként saját apjától, a díjnyertes írótól. Emellett azt is szeretné, ha elhidegült felesége újból szeretné, ha a lánya boldog lenne, és ha a fia nem kerülne bajba. Ja, és az se lenne baj, ha ezen felül ő maga profi íjász lenne. Bár az élete csupa zűrzavar odabent, de az időjós megnyerő mosolya és a képernyőről sugárzó bája azt közvetíti a külvilág számra, hogy minden a legnagyobb rendben. Még a hírneves, New York-i székhelyű Helló, Amerika producerei is felfigyelnek rá, és behívják meghallgatásra az országos reggeli műsorhoz. Azonban még ez a fantasztikus lehetőség sem változtat azon, hogy David élete egyre inkább szétcsúszik, és akár a tornádók, amiket előre jelez, ő is elindul a rombolás útján.

Bemutató

• 2006. március 2.

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Amerikai szépség
4,4
About Schmidt (2002)
Schmidt története
The Royal Tenenbaums (2001)
Tenenbaum, a háziátok
Gran Torino (2008)