Intruder (1989) ☆ 👁

(Scott Spiegel)

amerikai horror, thriller

3,3

2017-06-20 11:06:54 Edwest12 (4) #4

Igazán pozitív meglepetés volt ez a film számomra. Magam sem tudom, hol leltem rá a filmre, és azt gondoltam, nem is véletlenül, pedig akadnak ennél gyengébb, de ismertebb alkotások. Kétségtelen, hogy indokolatlanul sok időt fordítottak a szereplők bemutatására, főleg, hogy még így sem feltétlenül tudtam megkülönböztetni őket egymástól. :) Az ilyen filmeket - néhány minőségi kivételtől eltekintve - nem a történetéért szeretjük, így a látványos, és ötletesen megoldott hentelések felhúzták az értékelésemet négyesig. Mindenképp a film pozitívumai közé sorolnám, hogy egy ponton megpróbáltam megtippelni, kik halnak meg, és nem találtam el! :)

2017-05-17 19:53:51 GothMan (3) #3

Jófajta szezonvégi slasher. A műfajhoz képest ötletes kameramunka, brutális hentelések (szószerint), és csipetnyi beteg humor jellemzi. A film felépítése elég érdekes, ugyanis az első félórában nem történik semmi, a másodikban a gyilkos a final girl kivételével gyorsan (majd) mindenkit megöl, az utolsóban pedig kergetik egymást a nem hagyományos fináléig. Nem egy klasszikus, de mindenképp hangulatos darab.

2011-09-23 21:46:53 Olórin (4) #2

Alapvetően egy erős hármas járna, de a "gyilkos egy hulla levágott fejével ütlegeli az áldozatát" jelenet után nincs szívem négyesnél rosszabbat adni neki:)

2011-08-19 19:25:58 manson84 (2) #1

Elég hülye ötlet volt slasher helyszínnek egy élelmiszerboltot kiválasztani, bár a 80-s évek végére már minden bőrt lehúztak a műfajról ezért úgy gondolták ez majd biztos jó lesz - nem volt az. A gyilkos kiléte kiszámítható, a gyilkosságok unalmasak, a felvezető hosszú és fárasztó. Kis fény a sötétben egy-két remek cameo, mint pl.: Bruce Campbell, Sam Raimi vagy Lawrence Bender. Kihagyható kategória.