Bruised (2020) ☆ 👁

(Halle Berry)

amerikai-angol dráma, sportfilm

?,?

2021-11-26 23:51:39 Joeker81 (3) #2

Jól indul a mű, de aztán útközben szétesik, miközben lehetett volna egy új Millió dolláros bébi a Warrior stílusát megidézve, de Halle Berry nem szorította be keretek közé első rendezői debütálását, hanem hagyta csapongani a karaktere érdekében, de ez szerintem nem volt jó döntés, mert sokszor leül a film. A dráma adagolásának mértéke pedig átgondolatlan, ami miatt a film hangulata nagyon hullámzó. Saját karakterén kívül a többiek nem igazán vannak felépítve, pedig van jó néhány akit érdemes lett volna jobban bemutatni (az anyja, Desi a párja), sőt egyáltalán bemutatni (Szeplőtelen, Pops), pedig a színészek remekelnek, nem rajtuk múlt. Van jó pár működő impulzív szcéna benne (verekedés a Farkasnővel, szakítás Desivel, egymásra találás fiával a Just the Two of Us c. szám hallgatása közben, szorongásos roham a mosdóban, a dühös edzés, a fia megszólalása), de sajnos ezen kívül az eddigi harcos-filmek kliséit böfögi vissza, ami nem kevés Rocky-szájízt hagy maga után. Kár, mert Halle Berry kifejezetten jó, látszik, hogy dolgozott a karakterén és baromi kemény edzőmunka és alázat is átjön, de sajnos rendezőként elengedte a gyeplőt, pedig ha átadta volna egy profi rendezőnek ez bizony az év egyik kiemelkedő meglepetésfilmje is lehetett volna.

2021-11-24 22:48:16 dittike (5) #1

Egy nagyon küzdelmes alkotás az élni akarásról, a sport iránti megszállottságról, anyaságról. Engem megfogott ez a történet Halle Breey bebizonyította, hogy rendezőnek is kiváló.