Bűnös város (2021) ☆ 👁

(Herendi Gábor)

magyar rövidfilm, szatíra

2023-06-19 11:59:15 ChrisAdam (4) #25

A film egy kicsit szeretne hasonlítani a Tanúra

Szerintem inkább a két film által kritizált rendszer hasonlít egymásra túlságosan... De hogy a lehető legkevesebbet politizáljak: elkeserítően valósághű (és egyre valósághűbb) ez a szatíra. Amikor pedig egy szatíra ennyire valósághű, az nem jelent jót - már nem a filmre nézve.

2022-08-14 17:29:09 sptt (4) #24

Ezt a filmet nehéz úgy értékelni, hogy nem politizálunk, ugyanakkor én igyekszem a lehető legkevesebbet foglalkozni ezzel a tevékenységgel. A film egy kicsit szeretne hasonlítani a Tanúra, valamennyire sikerül is neki, de sokkal kevésbé vicces, mint az eredeti. Persze, ez már a "Megint tanú"-nak sem sikerült. Ugyanakkor kordokumentumnak nagyon erős és ki tudja, talán 30 év múlva, amikor visszatekintünk - kívülről - erre az egészre, ugyanolyan könnyedén nevetünk rajta, mint most a Tanún. Ami pozitív, hogy nincs benne az a vicsorgás, ami a mai politikai helyzetre jellemző. Ha pedig egy kívánságot is meg lehet fogalmazni, akkor szeretnék olyan országban élni, ahol nagyságrendileg hasonló arányban kap a teljes film költségéhez viszonyítva állami támogatást az "Elk*rtuk" és a "Bűnös város". 7/10

2022-08-11 08:30:16 budaik (3) #23

Kicsit az volt az érzésem, hogy Herendi úr összeolvasott 2 raklap ellenzéki sajtó cikket és forgatókönyvbe írta. Csakhogy szerintem picit érvényebb és általánosabb, illetve örök érvényűbb kritikát kell megfogalmazni. Az ütőérbe kell belevágni , nem a napi fejfájást megmutatni...

2022-04-10 14:57:48 Joeker81 (4) #22

"Ki alakítja az ifjú tévériporter hölgyet?" - Csuja Imre lánya, Csuja Fanni

2021-12-27 12:13:00 Nordbright (4) #21

Végül is csak összeszedte egy rövidfilmben a NER történések tizedrészét (századrészét?).
Inkább doku...tehát ha úgy vesszük semmi extra nincs benne :)

2021-11-29 21:29:37 zéel (5) #20

"... ha belegondolunk, az ábrázoláson kívül semmi sem vicces. Dokumentum-film."
(egy találó megfogalmazás - a neten találtam)

2021-11-28 21:21:50 wim (3) #19

Naprakész politikai szatíra Bacsó modorában, menzeli beütéssel - legalábbis szándék szintjén, mert az eredmény azért messze jár az említett példáktól.
A poénok van, hogy jól sülnek el, nagyobbrészt viszont erőltetettek; csupa kidolgozatlan ötlet, egymás hegyén hátán. Herendi a szűk félórába megpróbálja belepasszírozni az elmúlt időszak legabszurdabb politikai történéseit, bulvárhíreit.
Bár filmként elég gyenge, a színészgárda tüneményes, elsősorban nekik köszönhetően akadnak azért szórakoztató pillanatok. Imádtam a Thuróczy-Stefanovits-párost.

2021-11-27 19:40:26 Bbazsa (5) #18

Egy - két szót kicserélsz és egy akkori társadalmi kritika, aminek minden poénja mögött egy - egy bulvár igazság áll. Szerintem nagyszerű poénok ,amiken igazából kínjában nevet az ember, hogy milyen ügyesen betudták csomagolni.
Nagyszerű film.

2021-11-01 21:41:49 zéel (5) #17

Ja, a szotyizás jobban megy, mint a szivarozás.

P.S.: én Stefanovics Angéla mellett Sodró Elizának is adok egy big like-ot!

2021-11-01 21:29:00 Ugor (5) #16

Nem ült mélyen az a humor, de lehet, hogy más majd jobban megfejti. Nekem az volt a sugallat, hogy egy rakat népies surmó a faluvégről, elkezd urizálni. Mert megteheti. Csak még bánni nem tud az új társadalmi pozíció kellékeivel. Mint a kaviárral is... (de ez akár ugyanígy lehetett akkor, amikor valakit kiemeltek balról a proletariátusból, és az asztalfőre ültették egy díszebédnél...)

2021-11-01 21:20:50 zéel (5) #15

Ha nem tévedek, nálunk utoljára a 90-es évek elején támogatták még az új-rendszer-kritikus filmeket.
MÁS. Ki alakítja az ifjú tévériporter hölgyet? Tudja valaki?
Továbbá: a szivaros jelentben mi a poén szerintetek?

2021-11-01 19:53:41 critixx (?) #14

A Nem vagyok a barátod kakukktojás: még a 2010 előtti, "előző rendszerben" készült, MMK pénzből. Ami érdekes inkább, hogy a felsoroltak fele (Ernelláék, Remélem sikerül..., a Fliegauf film) állami támogatás nélkül, magánpénzből vagy más forrásból készült, vagyis a Filmalap még annyira sem támogat "rendszerkritikus" filmeket, mint gondolnánk. A Szerdai gyerek sem a normál Filmalapos támogatásból, hanem jóval csekélyebb összegű Inkubátor Programos pénzből forgott.

2021-11-01 18:44:32 zéel (5) #13

Rengeteg: Mindenhol látlak (Fliegauf Benedek)
19 szavazat?! No comment!
Nem vagyok a barátod (Pálfi György)
111 szavazat

2021-11-01 18:22:46 hhgygy (5) #12

Jogos, bocs

2021-11-01 17:48:13 ryood (?) #11

Mar irta tomside.

előzmény: hhgygy (#10)

2021-11-01 17:02:43 hhgygy (5) #10

A Kojotot ne tessék kihagyni, az a legerősebb ebben a kategóriában.

2021-11-01 16:04:24 ryood (?) #9

Állampolgár erősen az (és nagyon jó is.)
némileg a Jupiter holdja is (nekem szintén tetszett)
az Ernelláék Farkaséknál.
és belefér ebbe a kategóriába a Szerdai gyerek és a Remlem legközelle sikerül meghlanod :) is.

de tény, hogy ez nagyon kevés. sokkal több kéne. vehetnénk példát román szomszédainkról!

2021-11-01 14:59:27 tomside (?) #8

Nem borítja fel az asztalt, de a Kojot picit odaszól. Egyébként a Leviatán elvégzi ezt a munkát, csak az meg nem magyar.

2021-11-01 12:39:05 zéel (5) #7

Jut eszembe: rendszerkritikus magyar film hány készült az elmúlt harminc évben, különös tekintettel az elmúlt tízre? (...és persze nem az előző rendszerre gondoltam.)

2021-10-31 21:21:22 agymosott09 (2) #6

No, megnéztem a teljest. Végülis volt benne néhány jó poén is (pl. EU-támogatással épített Colosseum, kaviáros spagetti), szóval a kettest megéri, de nagyobbrészt azért eléggé szekunder szégyen.

2021-10-31 17:39:52 Ugor (5) #5

Kínodban röhögni?? Hát igen... úúú, nem is írok semmit, mert kimoderálom magam. Ez több érzékszervemre hatott. Belül, mélyen meg megszólalt egy hang: - Mit röhögsz, bmeg? Ebben élsz!
* hhgygy: Stefanovics Angéla!! Igen! Love!

2021-10-29 22:46:41 hhgygy (5) #4

Egy korábbi hozzászólással szemben én pedig úgy adok rá ötöst, hogy meg is néztem.
Stefanovics Angéla istenkirálynő volt.

2021-10-29 08:54:46 zéel (5) #3

Ja! Te az előzetest láttad. (Én, ugye, meg a filmet.)
Attól persze akár még igazad is lehet.

előzmény: agymosott09 (#2)

2021-10-29 06:35:38 agymosott09 (2) #2

Szatíra: "Jellemzője, hogy a valóság komikus-ironikus ábrázolására törekszik. Ábrázolási módszerei között szerepel az arányok megváltoztatása, a kicsinyítés, a nagyítás, a túlzás." (wikipedia)

Az előzetes alapján ezt szatírának nevezni majdnem olyan szintű kormánypropaganda, mint ami az Elkxrtukban van. Ez egyszerűen a valóság (így előzetes alapján egy elég béna) utánjátszása. Bödőcs vagy Radics Peti etűdjei azért jóval szellemesebb krónikái ennek a valóságnak. (...az előzetes alapján, és ez alapján fizetni viszont nem fogok a teljes verzióért.)

2021-10-28 21:08:44 zéel (5) #1

A mi kis falunk. Ez a magyar falu nem olyan derűs, mint a cseheké.
Ez inkább olyan sírva-röhögős hely. Vagy döntse el mindenki maga!
Ezt a NEM NER kompatibilis szatírát ITT lehet megnézni - a titkos moziban. (Jó, nem titkos, de ennek a fimnek az óriás-plakátjaival aligha lesz tele az ország.)