Domino (2005) ☆ 👁

(Tony Scott)

amerikai-angol-francia akciófilm, dráma, krimi, thriller

2,8

2015-01-27 16:56:19 Mizi (1) #10

Szerintem szexi benne. Viszont a filmet ez sem menti meg.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#7)

2014-10-04 19:47:14 Jereváni Rádió (2) #9

A fő sztoriban lett volna kakaó, ezt még valamelyest ki is használta a rendező, de az első fele rém unalom, a vizuális megvalósítás meg egyszerűen borzalmasra sikerült.

2012-07-04 02:01:55 Leppard (1) #8

Ez meg mi a szar? Ennek a Tonynak teljesen elmentek otthonról?

2010-04-10 10:04:10 [: Azuroo andrew :] (2) #7

Mennyire sexy Keira Knightley ebben a filmben szerintetek ? ;)

2009-03-18 18:55:06 madcows (?) #6

de ne feledd, hogy Scott csak rendezte az Utolso cserkeszt, a forgatokonyvet Shane "genial" Black irta ;)

előzmény: bruce (#5)

2008-02-06 17:12:42 bruce (1) #5

Nekem óriási csalódás ez a film főleg Tony Scott-tól aki számomra egyik legkedvesebb filmet rendezte.(Az utolsó cserkész)

2006-06-21 16:37:45 Olórin (1) #4

nem kell nézni:)

2006-06-20 08:15:39 Daemiaen (2) #3

Messzriól kell nézni. ;)

2006-06-19 17:19:00 Olórin (1) #2

Rég volt utoljára, hogy egy filmet lelőttem félúton. Legalábbis majdnem, a kb kétórás játékidőből úgy másfél órát bírtam ki, persze most már azt is bánom. Rettenet. Ezen még csak röhögni sem lehet, mint mondjuk a Poseidonon, vagy az Uwe Boll-filmeken, egyszerűen fos, a szó legiagazibb értelmében. Az egésznek csak annyi eredménye volt, hogy megfájdult tőle a szemem.

2005-12-29 20:04:25 Daemiaen (2) #1

Domino (Domino, 2005, forgalmazza: SPI)

A stílus maga az ember - vágott bele Tony Scott legutóbbi drogtripjébe, amelyhez még megtalálta Richard Kelly szkriptjét is. A fura az, hogy nem is azzal van a probléma, ami miatt sokan kikezdték a Dominót, azaz hogy élvezhetetlen Scott agyament vizuális stíliusa miatt (sőt, egészen követhető könnyezés nélkül is), hanem az, hogy mindent alárendelt látványbéli elképzeléseinek: nincsenek csúcs- és nyugvópontok a filmben. Nem elég ugyanis, hogy az egész ugyanolyan agyonmaszatolt, agyondizájnolt és agyonvágott, még a valamennyire igaz történet is elsikkad. Egyébként a sztori időrendje természetesen legalább nyolcszor fel van cserélve (van itt narráció, visszaemlékezés, utsóelőtti lődözés előre helyezve, majd utólag visszapakolva). Az pedig ezek után már természetesnek hathat, hogy a szívemnek igenkedves szereplőgárda szinte eltűnik a színek kavalkádjában. A Dominóban volt potenciál (és azért némely részének igencsak jól áll Tony Scott technikája), de az öncélúság ezúttal győzedelmeskedett. Ilyen lett volna A tűzben edzett férfi is, ha nem a Fox filmje lett volna, hanem ilyen független, ni.