Moonfall (2022) ☆ 👁

(Roland Emmerich)

amerikai-angol-kanadai-kínai akciófilm, kalandfilm, sci-fi

2,0

2024-01-29 13:28:52 BonnyJohnny (2) #27

Ilyesmit várni dőreség lett volna Emmerich papa szebb napjaiban is (harminc éve). :P

előzmény: Sziez (#26)

2024-01-29 12:02:16 Sziez (2) #26

Azt az ötletet, hogy mi történik, ha a Hold elkezd belezuhanni a földbe, érdekesnek tartottam, ezért elkezdtem nézni. De amikor megjelent az emberevő holdszörny, lebiggyedt az ajkam. Hát, csak ennyire tellett az ötletből? Nagy csalódás, szomorú vagyok, azt hittem látok egy afféle Gravitáció kettőt. Közelében sincs sajnos.

2023-05-30 10:34:12 Johhny (2) #25

Azon csodálkozok, hogy valami természet tudományi professzor, tanár, vagy phd hallgató hogy nem késelte még meg ezt az ürgét??? :D :D
2000-s évek elején olyan filmeket tett le az asztalra, te jó isten :D :D Y2K után elromlott a központi vezérlés :D :D

2023-04-24 18:07:39 csabaga (1) #24

A rendezőnek voltak elfogadható filmjei is, inkább a régebbiek, de ez messze van tőlük.
Legfeljebb önparódiaként értelmezhdtő.
Donald Sutherlandnek anyagi gondjai vannak, hogy ennyi filmben szerepel?

2022-06-15 07:38:50 Nagy Tamás (1) #23

Szerintem ezt a filmet még Elon se nézné meg XD Én kb egy óra után leállítottam! :D

2022-05-26 14:58:19 fempolip (2) #22

Sajnálom hogy ilyen hosszú lett. Az amúgy is unszimpatikus szereplők, az unalmas párbeszédeikkel megölték az első felét a filmnek. Nem kellett volna komoly köntösbe bújtatni ezt a hulladék mozit és akkor talán még élvezhető is lett volna. A majd 2 és negyed órából lehetett volna vágni 40 percet.

2022-05-26 10:45:05 BonnyJohnny (2) #21

Ahogy lentebb írtam, Emmerich papa a 80-as 90es évek fordulóján ragadt. :D Ennek egyébként van egyfajta bája, de minőségileg tényleg nem nagyon van hova tenni. :P

előzmény: myke7 (#20)

2022-05-26 09:43:56 myke7 (2) #20

VHS-en simán elmenne gagyi borítóval, így 2022-ben nem tudom mi is akart lenni.

2022-04-03 09:39:00 kovi1970 (2) #19

Látványos bullshit. Ráadásul Samwell Tarlyt is a végén kinyírták. A szemetek...

2022-02-07 11:40:37 opposition (3) #18

Mondjuk dobott volna a filmen, ha ez a mechanikus űrbizbasz egy cápa sziluettjét felvéve támadja meg az űrsiklót...de majd talán a második részben :)

2022-02-06 17:51:56 Korben (?) #17

Hát igen!:) Intelligens filmnézőnek tartom magam, filmnézés közben ritkán eszem és sosem fogyasztok alkoholt. Tehát komolyan veszem ezt a hobbimat, DE ezúttal jöhet a popcorn, vmi kis sörike, aztán irány a szórakozás!:)

2022-02-06 13:00:30 Rorschach (1) #16

Maximális guilty pleasure, és sokkal jobban élveztem A függetlenség napja-filmeknél, a másodiknál aztán főleg... ám ez a társaságnak és az elfogyasztott néhány csepp alkoholnak is köszönhető. Ott leszünk a Robbanó nap és az Összeomló galaxis premierén is.

Sutherland amúgy még okosan is csinálta. Neki egyetlen jelenete van összesen, és messze nem égeti porig magát annyira, mint a kollégái. Már ha egy Moonfall 2022-ben még egyáltalán égésnek számít - mindenki megkapja a maga szép kövér csekkjét, vesz egy házat, menő és híres munkatársakkal lóg a forgatás másfél hónapján keresztül, aztán éli tovább az életét.

ChrisAdam: a jó cserkész ott segít, ahol tud ;)

előzmény: Korben (#9)

2022-02-06 12:22:18 BonnyJohnny (2) #15

Hívták, fizették, nem ütközött más munkájába, hát megjelent, csinálta amit szeret, aztán hazament.
Amúgy nem blamálta magát (mint De Niro a nagypapás filmjeiben... na azt már én sem értem).

előzmény: Anonnim (#14)

2022-02-06 10:03:25 Anonnim (2) #14

Én nem értem Donald Sutherlandet, az ő kaliberével miért vállal el öreg korára ilyen giccseket?

2022-02-06 09:08:55 Dió (1) #13

Ezt a rotten egysoros, fő kritikai összefoglalója elég találóan megválaszolja. :)
"Whether Moonfall is so bad it's good or simply bad will depend on your tolerance for B-movie cheese."

előzmény: Korben (#9)

2022-02-06 08:39:40 bambula (2) #12

Van egy olyan érzésem,hogy a filmhez előbb voltak meg a látványtervek,mint a forgatókönyv.
Amúgy közel bűnös élvezet kategória a film.

2022-02-06 08:31:44 BonnyJohnny (2) #11

Tekintetbe véve, hogy az legendagyalázó és szekunder szégyen keltő alkotás, míg ez csak simán szemöldök felhúzóan ostoba film... igen, ez annál jobb lett. :P

Én amúgy bírom Emmerichet (erre a filmjére sem tudtam egyest adni), valahogy nekem mindig átjön az a feeling, mikor hat-hét évesen azt játszottam, hogy ránk esik a hold, és akkor tyhiiúúú és pffbhaaa. :D

Valamint az ürge jól láthatóan a kilencvenes évek elején ragadt (amikor ugye én hat-hét éves voltam), és jól elvan ott. :)

előzmény: Korben (#10)

2022-02-06 08:26:24 Korben (?) #10

Egyébként A függetlenség napja: Feltámadás-nál jobb lett?

2022-02-06 08:20:55 Korben (?) #9

Akkor Ez a film annyira rossz, hogy már jó?

2022-02-06 08:20:31 Korben (?) #8

Egyértelmű ez egy rossz film! De én néha szoktam itthon jókat mozizni: előveszek egy régi 80-as évekbeli B-filmet nosztalgiából, és elképesztően jót szórakozok rajtuk! Akkor van esély rá, h a magamfajták még élvezhetik az efféle filmeket?

2022-02-06 01:31:46 ChrisAdam (?) #7

Miután elolvasok egy ilyen Rorschach-kommentet egy borzalmasan ellenszenves filmről:

2022-02-05 23:23:24 Rorschach (1) #6

Minden képzeletet felülmúlóan ostoba, amatőr, bukásra ítélt, ostoba, beleszarós, sablonos, igénytelen és segg ostoba moslék; az eddigi legrolandemmerichebb film, pedig bőven volt miből válogatni. Ez elég hangzatos, de higgyétek el nekem, annyira kritikán aluli a végtermék, hogy látni mögötte a tudatosságot, ekkora hegynyi szart ugyanis nem tud a szél összehordani. Biztos vagyok benne, hogy kevesebb energiát igényelt volna, ha rendesen megírják a filmet, de akkor nem is kaptunk volna olyan látványos és emlékezetes set piece-eket, amilyeneket, és feleennyire nem lenne szórakoztató mozi a Moonfall.

Igazi mérföldkő amúgy, egy borzalmas szégyenfolt az egyetemes filmművészet szegénységi bizonyítványában, ugyanis rettttenetesen kortárs hollywoodi dolog, hogy egy olyan remek, grandiózus ötletnek, mint amilyen a Dyson-gömb, tényleg egy ilyen undorító fosban kellett mozivásznon debütálnia. Ez akkora csapás a sci-fi műfajnak, amit csak egy monumentális ambiciójú mű tehet jóvá, és a közízlés lassú ám megállíthatatlan elkorcsosulása érdekében nagyon remélem, hogy a következő Emmerich-film űrliftet és csillagmotorokat fog villantani.

Mindezen fenti sznobság ellenére pedig ide kell bökjem, hogy gyarló fogyasztó vagyok, és a Meg óta életemben nem szórakoztam ilyen jól moziban. Amiért a bennem élő kisördög hezitálás nélküs ötösre értékelne, ilyen szemét ugyanis tényleg nem terem minden bokorban. De mint a sci-fi műfaj szerelmese, és mint aggyal rendelkező lény, csak azt bánom, hogy erre a hányatra nem lehet mínusz pontot adni.

2022-02-05 09:48:53 opposition (3) #5

Az egész egy elképesztően nagy logikátlan marhaság, amit egy pillanatig sem lehet komolyan venni és pont emiatt vicces. No meg látványos.
Ha kivágnának belőle fél órányi felesleges tipródást, akkor négyes is simán lehetne (legalábbis moziban nézve; én így tettem).
Sokat elmond róla, hogy a legéletszerűbb az egész filmben, hogy
a Hold egy mesterséges objektum, ami a film végefelé a Földbe való becsapódás előtt kvázi visszapattan...priceless :)

2022-02-04 19:11:24 Gruden Gergo (?) #4

Amugy kivancsisagbol utana neztem. 6 Sharknado film van es MINDEGYIKBEN ugyanaz a fohos es fohosno. A 3-as 2015-os es a 4-es 2016-os. Mindkettoben szerepelt David Hasselhoff. Azert b@aszki.... Nem semmi egy ilyen szenny filmtol, nem??

2022-02-04 19:04:30 Gruden Gergo (?) #3

Mirol beszelsz, o rendezte a Fuggetlenseg napjat, ami szerintem rohadt jo. Persze figyelembe veve, hogy mikor keszult, ma mar egy tragya lenne, nyilvan...
Amugy meg neha kell egy kis "bunos" elvezet is, szerintem ezt ok is, a kiadok es mindenki mas is tudja. Elvegre maskepp nem tudnal magyarazni egy Sharknado-t, amibol 5.... megismetlem. 5, azaz ot szamozott resz keszult. Nem tudom ki az az Anthony C. Ferrante (a rendezo), de valami nagyon gazdag haverjai lehetnek, hogy penzelik a fos filmeket amiket csinal. Vagy ez egy business. Befektetsz X osszeget es ha Y penzt behoz, akkor mehet a folytatas :)
De nem kell tovabb menni, eleg a Fast and Furious szeriat nezni. Senki sem a "tortenet" miatt nezi. Mar aki megnezi....

előzmény: Nordbright (#2)

2022-02-04 15:42:42 Nordbright (?) #2

Ez az előzetes visszajelzések alapján is egy "übertrágya". A 'ZS' kategória netovábbja, ami végleg megkoronázza az Emmerich féle munkásságot.
De igazából már a cím is magáért beszél, aki pedig ismeri az előzményeket...
Várjátok már a "Robbanó nap", illetve azt folytatva az "Összeomló galaxis" című filmeket 2024 és 2025-ben?

2022-02-01 18:48:09 Gruden Gergo (?) #1

"egy sötét, titokzatos erő eltéríti a Holdat a pályájáról"
Köszi, többet nem is kell tudnom. Mehet a kivánságlistára :D