The Flash (2023) ☆ 👁

Flash - A Villám

(Andy Muschietti)

amerikai akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi

2,9

2024-01-28 21:32:30 hogyi (1) #24

Oda fejlődik a CGI, hogy a filmek teljesen "idegenné" válnak? Tudom, hogy ezek már a multiverzumban, meg más bolygókon, meg a világűr lila, zöld és egyéb színű ködjeiben játszódnak, de a túlpimpelt akciójelenetek mögött a zöld háttérről teljesen kivesznek a felismerhető helyszínek, csak az elkent színkavalkád, vagy egy Pixar rajzfilmből megmaradt meseország marad. Munkát kérek a díszletépítőknek! Szeretnék plasztikus háttereket látni, műhavat, igazi fűszálakat, sziklákat, miniatűrben lemodellezett épületeket! Hol a szakszervezet!? Meddig hagyjuk ezt elfajulni!? :)

2023-10-27 18:59:34 Zsoca87 (2) #23

:D

Én sajnos néha megkívánom. :D

előzmény: hollyaudreyanne (#22)

2023-10-27 14:02:26 hollyaudreyanne (2) #22

Ez milyen találó hasonlat! Én is így éreztem magam, azzal a különbséggel, hogy én még csak nem is szeretem az energiaitalt.
Szóval lényegében nem is úgy éreztem magam. Na mindegy.

előzmény: Zsoca87 (#21)

2023-10-27 11:34:01 Zsoca87 (2) #21

Olyan, mint egy fasza kis Monster energiaital: jól esik, de tudod, hogy szart öntesz magadba.

2023-07-26 14:18:35 VVega (1) #20

Nehéz mit mondani erre a gőzölgő szemétkupacra. Az igénytelenség teteje, ahogy a trükkök kinéznek, az akciójeleneteket már most elfelejtettem, annyira jellegtelenek, a humort inkább hagyjuk is. Színtiszta időpazarlás.

2023-07-23 18:03:35 Joeker81 (3) #19

Szórakoztató, azonban feledhető DC mozi lett. Tetszett az infantilis geek humora (néha) és fan service, de ez még nem visz el a hátán egy ilyen filmet. Nulla sztori, súlytalan karakterek, gyenge színészi teljesítmény, tesco gazdaságos rendezés és sajnos a CGI is olyan harmatos főleg az akcióknál ill. Flash mozgásánál, mintha a CW csatorna valamelyik DC sorozatát néznénk. Ekkora büdzséből azért szerintem ki lehetett volna hozni valami jobbat is. A terápiás kutya jól jellemzi az egész filmet. Egy stáblistás jelenet van a végén. A Keaton-Batman rajongó kisfiúi énem, és Nicolas Cage féle Superman-film fájó beteljesületlensége okozta bibimre adott szuperhősös sebtapasznak örülő geek énem egy hármast ad rá.

2023-07-19 23:54:33 lizardking (3) #18

Ha nem lenne még a Szerelem és mennydörgésnél is több és debilebb poén benne, valamint ha jobban kidolgozták volna ezt az időutazásos-, párhuzamos univerzumos-szálat, akkor még a négyest is megérdemelné. Gyanítom, hogy a már több helyen említett animációs adaptációt kéne megnéznem, mert látom a potenciált ebben a sztoriban.

2023-07-19 17:24:11 DevilTakeU (4) #17

Vérzik a szívem ezért a filmért.

Már az idejét sem tudom annak hogy mikor lepett meg valami utoljára pozitív értelemben, de Muschiettiéknek sikerült. Nem is tudom hirtelen hogy hol kezdjem... összességében sokkal több a pozitívum, mint a negatívum, ha el tudtok tekinteni a néhány tényleg gyermeteg(ebb) poéntól, illetve a sok megmondóember szerint félkész CGI-tól (hozzáteszem, szerintünk egy bizonyos színész kissé furcsán sikerült arcán kívül semmi kirívó hibát nem vettünk észre), akkor kiválóan fogtok szórakozni.

Az alap képregényes sztori, a The Flashpoint Paradox a saját berkein belül minimum akkora etalon, mint mondjuk a Kraven utolsó vadászata a Pókember, vagy a Gyilkos tréfa a Batman-univerzumban. Klasszikus értelemben vett főgonosz tkp. nincs, Barry a saját maga által, személyes okokból keltett időzavart kell hogy helyrehozza, ám minél többet próbálkozik, annál beláthatatlanabb következményei lesznek a tetteinek (helló pillangó-effektus). Nem spoiler,a trailerek is hangúlyozták: mindezt természetesen nem egyedül teszi, kapunk mellé egy fiatalabb, képességek nélküli, egyetemista Barry-t is (bár az életkoruk közötti különbséget nem feltétlenül sikerült jól ábrázolni,a hosszabb sérón és a több idétlenkedésen/értetlenkedésen kívül), lesznek Denevéremberek (többen mint amire számítanánk), egy darab Supergirl, na meg a meglepetések... minimum két - de inkább több - cameo kifejezetten meglepő, egyben minden rajongónak szívmelengető lesz, lehet, és itt jegyezném meg, hogy van stáblista utáni jelenet is, egy szintén DC-s vendégszereplővel.

Szépen csordogál előre a történet, felesleges sallangok nélkül (jó, az első 10-15 percet azért át kell vészelni, ez tény). A két Barry remekül kiegészíti egymást, Keaton nagyon jó, ám amiért ténylegesen rátettem a négy csillagot, az az utolsó kb. fél óra... ha nagyon hasonlítgatnom kellene valamihez, akkor talán az Amerika Kapitány: Polgárháború repülőteres jelenete vett meg ennyire kilóra, aminek a végén úgy néztem körbe a kis filmnézős fotelomban ülve, hogy hirtelen nem is értettem hogy hol vagyok, idő kellett hogy "visszatérjek" a látottakból, vagy ha úgy tetszik, az átéltekből. A film tulajdonképpeni lezárása, az a bizonyos bolti jelenet pedig azzal a rohadt paradicsomkonzervvel egészen elképesztő: egyszerre megindító, lélekemelő, szívszorító, kinek mi... mi a feleségemmel úgy zokogtunk, mint két karonülő. Nem félek kimondani: nálam ütötte a Galaxis Őrzői 3 összes papírzsepis jelenetét. Az utolsó pár perc már csupán a minicseresznye a torta habján, megfejelve egy kifejezetten meglepő vendéggel... nem tudom hogy ezt hogy hozta össze Muschietti, de óriási ötlet volt, és bizony kellett az a kiszakadó nevetés a legvégén... örök hála érte.

Az hogy a The Flash mára hivatalosan is bukásnak számít, kismillió okra vezethető vissza, már persze Ezra Miller földöntúli idiotizmusán kívül. Van nem is egy jelenet, amibe tudása legjavát tette bele, és az a helyzet, hogy jó. Nemhogy jó, kifejezetten meggyőző. És pont ezért haragszom rá. A tehetsége megvan, ám terápia ide, minden dicsérő szó oda, szerintem egy életre kiírta magát Hollywoodból.

A film az IMDb-n 97K szavazattal még így is 7,1-en áll, a 10 évvel ezelőtti Acélember koppra ugyanennyin van - 790K szavazattal. Lehet hogy nem lesz igazam, de a streaminges "menetelés" még csak most indul, nem lepődnék meg ha olyan 7,3 -7,5 környékére beállna, szerintem zuhanni nem fog... persze ez csak játék a számokkal, de akkor is tény: Muschietti és csapata a DCEU berkein belül top3-as filmet rakott le az asztalra (és akkor ne is menjünk bele a " mi lett volna ha..." litániába).

Ahogy a legelején írtam: vérzik a szívem ezért a filmért. Nem Millerért, nem a Warnerért... a filmért. Sokkal többet érdemelt volna.

7.5/10

2023-07-19 08:59:02 kovi1970 (2) #16

A DC multiverzumos koppintása? A CGI nagyon sokszor ultragagyi volt, inkább rajzfilmszerű. Gondolkodtam a 3-ason, de annyira szerintem nem volt jó.
Stargirl meg rövid fekete hajú? Nemár! A sorozatban végig szőke hosszú hajú volt (legalábbis amíg követtem). Momentán jobban csipázom én is a rövid domina hajú csajokat, de akkor is.

2023-07-06 03:26:20 Channá (4) #15

Bocsánat, de nekem a hátamon a szőr megborzongott a különböző utalások által. Ennyi bőven elég ahhoz, hogy így felpontozzam, amúgy sem várok túl sokat, és nem is adok általában túl sok pontot egy szuperhősös filmre, csak ha a szokásos akción túl valami értéket is tud adni, nekem pedig ez adott.
A magyaroknak pedig mindig örülök a stáblistán. :)

2023-06-28 10:50:25 budaik (2) #14

Fúúúú, ennyire régen kínlódtam moziban. Fáradt is voltam. De ez...
Anno a Bambi-val kapcsolatban hangzott el (meg talán az Avatarral kapcsolatban is), hogy azért ennyire egyszerű a cselekménye, mert a technológiai újdonság elvitte a showt, így a készítők erre építettek mindent. Itt nem volt semmilyen jellegű újdonság, de végig az volt az érzésem, mintha kamaszok készítették volna gyerekeknek. Fú ez milyen jól néz ki, tényleg, hagyjuk benne. S ez, hogy a főszereplő magával beszél, ez is nagyon jó. Akkor ez is maradhat. S bő 1 órával hosszabb is lett a film, mint szerintem a sztori elbírt volna...

2023-06-24 19:44:46 Nagy Tamás (2) #13

Kevin Feige megteszi tétjeit! :D

előzmény: peti0290 (#12)

2023-06-23 13:18:47 peti0290 (3) #12

Nemtudom mekkora szorzó lenne rá, de ha valaki fogadna és bejön, akkor szép summát vihetne haza :D

2023-06-23 12:35:56 Nagy Tamás (2) #11

Az lenne amúgy a poén, ha a Kék bogár C film meg szépen tejelne! :D

előzmény: peti0290 (#6)

2023-06-23 09:22:58 tomside (?) #10

Még nem volt hozzá szerencsém, de akit érdekel, és akar egy igazán jó Flasht, az nézze meg ezt. A mozi is építkezik belőle, és az egyik legjobb egészestés.

2023-06-23 05:30:09 bambula (3) #9

A spanyol nyelvterületeken biztos jól fog menni gondolom,főleg Dél-Amerikában.
De igen,az előzetes alapján én sem gondolom,hogy jó bevételre tud majd szert tenni a film és nem lesz bukás.

2023-06-22 22:40:03 peti0290 (3) #8

Mindenesetre nagyon optimistának kell lennie a Warner vezetőségének, ha arra számítanak, hogy a 120 millás gyártási költség megtérülésén felül még nyereséget is fog termelni a film, különösen az elmúlt időszak DC bevételei után. Persze a nullánál az apró is több, de valahogy nem hiszem, hogy kasszát fog robbantani. De az is lehet, hogy én tévedek...augusztusban kiderül :)

előzmény: bambula (#7)

2023-06-22 16:32:06 bambula (3) #7

Elég valószínű, hogy ez is jól szerepelt a tesztvetítéseken, mint az Evil Dead Rise és hiába a Maxra gyártották megpróbálkoznak vele moziban, hátha sokaknak a világon egyezik az ízlése a tesztvetítésen résztvevők ízlésével.
Az Evil Dead Risenál bejött, bár az olcsóbb is volt.

2023-06-22 15:40:34 peti0290 (3) #6

Azt nem is értem, hogy egyáltalán moziban minek mutatják be. Ha ez bukott akkorát, mint az ólajtó, annak ellenére, hogy tele van ismert karakterekkel és még a nosztalgiára vágyókat is kielégít(het)i, akkor egy totál noname, alig ismert Vasember-koppintástól (legalábbis dizájnban), 0 sztárral (egyszem Sarandon miatt 2023-ban nem tudom ki rohanna a moziba, a többi színész világszinten kb ismeretlen) fogalmam sincs, hogy mit várnak.

előzmény: Nagy Tamás (#5)

2023-06-22 11:53:40 Nagy Tamás (2) #5

Válasz: NEM :D Amúgy az az érzésem, hogy ez a film hamar kifog jönni a digitális streaming csatornára!
Na de sebaj, majd Augusztus 17-én jön a Kék bogár, az nyilván jobb lesz xD

előzmény: Korben (#4)

2023-06-21 21:14:14 Korben (?) #4

Hát igen! A költői Kérdés az, h esetleg Keaton miatt érdemes-e megnézni ezt a gyenge filmet!:)

előzmény: Nagy Tamás (#3)

2023-06-21 11:30:01 Nagy Tamás (2) #3

Tegnap én is megnéztem eme újabb DC alkotást, de minek! :D
Nálam a poénkodás már túl volt tolva és a CGI se volt a legjobb, de Michael Keaton-t tényleg öröm volt nézni :)

A film sztorija eléggé katyvasz lett, pedig ebből is kilehetett volna hozni jobbat :/ Szerintem a CW csatornán futó Flash sorozat, történeben jobban össze van rakva! Kissé azért érződik, hogy James Gunn keze is benne van a filmben mert a DC filmek, korábban jóval sötétebb tónust kaptak, itt viszont erősen színes szagos alkotást kaptunk! :S hogy ebből a Warner/DC mit akar kihozni az még kérdéses, pláne úgy, hogy elég nagyot bukott a film :/

2023-06-17 08:18:04 TheDriver (3) #2

Valójában ez egy erős hármas, de Keaton, és Ezra alakítasa miatt nincs szívem annyit adni rá. Igaz vannak hibái bőven, de erős pillanatok is akadnak benne rendesen. A humora teljesen rendben volt, a cameok ütöttek, a nosztalgiafaktor meg totálisan megvett.

2023-06-15 18:15:02 slipknot (3) #1

Ha Snyder-rajongóként elfogadjuk azt, hogy Zack már nem rendez DC filmet és el tudunk vonatkoztatni attól, hogy az ő stílusa milyen jellegű DC Univerzumot ígért, akkor kifejezetten jó filmet kapunk.
Ugyanakkor még mindig nehéz úgy végigülni egy DCU filmet, hogy az embernek folyton eszébe jut, hogy ez milyen is lehetett volna.
Ami engem illet, nekem nagyon kevés ebben a mártírkodás, a drámázás, és a filozofálgatás, és túl sok a humor. Ugyanakkor kifejezetten epikus, a karakterek nagyon szerethetőek, a látvány pedig - ha az ember szereti a DC-től megszokott, sterilizált látványvilágot - elképesztő. A Batman v Superman-re 4-est adtam annó, mert voltak apró hibái, ennek tükrében aligha adhatnék jó szívvel erre 3-asnál jobbat, de annál meg lényegesen jobb. Azt hiszem a BvS-t kell átértékelnem.