Alt det jeg er (2020) ☆ 👁

(Tone Grøttjord-Glenne)

norvég dokumentumfilm

?,?

2021-11-20 11:56:34 hferi (4) #1

"Szigorú" a film, abban a tekintetben, hogy tényleg csak Emilie érzéseire koncentrál, hogyan éli meg a különböző megpróbáltatásokat, amiken a hazatérése után át kell mennie. Elkísérjük egy bírósági tárgyalásra, látjuk hogyan készül fel rá, mit érez, amikor be kell mennie az épületbe, le kell ülnie, amikor hallgatja, amit mindenképp meg kell hallgatnia. Az ítéletet már nem halljuk, az legfeljebb a "sztori" szempontjából lenne érdekes, Emilie érzései kapcsán már nincs különösebb jelentősége. Visszafogott, de egyértelmű jelzéseket kapunk a trauma utóhatásairól. A bátorságot és a szókimondást is másképp kell értelmeznünk, mint a köznapi jelentésben. De Emilie a maga módján határozott és halad előre az úton a végkifejlet felé. Öröm látni, hogy milyen támogatók veszik körül, senki nem vonja kétségbe sem a szavait, sem az érzéseit. Végigkísérjük az úton, ahogy eljut az ügy teljes feltárásáig. És tényleg nem az a fontos, hogy azt lássuk, hogy akik hallják, hogyan reagálnak rá, hanem, hogy ő mit él át amíg eljut erre a pontra.