Columbo: Lady in Waiting (1971) ☆ 👁

(Norman Lloyd)

amerikai dráma, krimi

3,7

2021-04-13 09:45:17 Nordbright (3) #9

viszont sok más résszel ellentétben itt senki nem hallja az a vallomást, csak ketten vannak. Tehát nincs tanú, bizonyíték.

2021-04-13 09:44:10 Nordbright (3) #8

teljesen így van - én is így gondolom. Itt simán bukik a vád.

2021-04-13 09:43:35 Nordbright (3) #7

Viszont ebben a részben a bizonyítás módja, hát... eléggé bárgyú. Olyasmi, hogy nem tudtunk már semmit kitalálni, akkor dobjuk be a végére ezt a "fordulatot". Nem nagyon "üt".

előzmény: Tóth Menyhért (#6)

2021-04-13 08:54:26 Tóth Menyhért (5) #6

Az nagyon tetszett ebben a részben, hogy a gyilkosnak eszébe jutott, hogy lelője Columbót :)

2018-11-23 11:45:54 critixx (3) #5

De igen, Leslie Nielsen adja fel, de akkor sincs konkrét bizonyíték azon kívül, hogy ő előbb hallotta a lövéseket mint a riasztó csörgését. Egy jó ügyvéd simán rábeszéli az esküdtszéket hogy az ember - pláne krízishelyzetben - simán emlékezhet rosszul a dolgokra, vagy véletlenül nem hallotta meg, stb.

2018-11-23 10:59:53 ChrisAdam (3) #4

Valóban nem olyan frappáns, de alapvetően itt is arra játszik rá Columbo, hogy ne a bizonyítékok beszéljenek, hanem inkább ő érje el azt, hogy a gyilkos valljon.

2018-11-21 23:30:56 csabaga (3) #3

Nem Leslie Nielsen adja fel, mivel elrontotta a kapcsolatukat? Hiszen a gyilkos eredeti terve nem volt sikeres.

2018-11-21 23:02:04 critixx (3) #2

Eléggé közepes epizód, aminek az érdekessége az, hogy a gyilkos itt nem leplezi saját tettét, hanem balesetnek próbálja azt feltüntetni. Kezdetben Ms. Chadwick is a "szimpatikus gyilkos" kategóriában indul, akinek teljesen megértjük a motivációját, lévén a bátyja zsarnokság alatt tartja, de aztán ahogyan "felszabadul", úgy lesz egyre arrogánsabb és egyre kevésbé szimpatikus. Ő is eléggé lenézi Columbót és a képességeit, és természetesen ez lesz a veszte. Viszont a hadnagy itt semmi, de abszolút semmi bizonyítékot nem képes felmutatni. Még annyit sem mint mondjuk "a kapitány órája ketyeg" vagy a "honnét tudta, hogy a "szem"tanú vak, hacsak nem volt ott" esetében.

2013-09-19 11:50:39 jackbau33 (3) #1

Ennél a résznél pont az első és az utolsó 15 perc volt ami nem teccett...A köztes nyomozós szál remek volt...ezért 4