Csak szex és más semmi (2005) ☆ 👁

(Goda Krisztina)

magyar szerelmi történet, vígjáték

3,2

2017-10-31 13:38:21 ChrisAdam (3) #21

Ahhoz képest, hogy másfél órás a film, legalább kettőnek éreztem. Sajnos kicsit unalmas film, de legalább van egy kellemes hangulata, a színészek pedig elsőrangúak. A történet idegesítő, szappanoperaszerű sablonhalmaz, de ugyanakkor inkább egy kicsit szomorú reflektálás a mai társadalom kapcsolataira, felületességére. Még ha a készítők nem is feltétlen ennek szánták. Schell Judit karaktere ebből a szemszögből az akaratlanul is "gonosz" alak, aki tulajdonképpen mást sem csinál, csak saját boldogtalanságát másra vetíti és adja át. És persze végül az lesz vele boldog, aki a legkevésbé sem érdemli meg. Mondhatnám, hogy ez így nagyon rossz irányadó a film részéről, de mégis sikerült úgy felfogni a filmet, mint egy társadalomkritika, vagy pontosabban inkább: egy bizonyos életkort betöltött réteg kritikája.
Amúgy meg vannak kifejezetten jó jelenetei, a finálé bár nagyon gyér és sok helyen baromi nyálas, összességében nem rossz szórakozás, másodjára se. Habár az első alkalom valamikor kisgyerekként volt, a magyar egyesen.

+ a Csak színház és más semmi című sorozat ennek a filmnek egy utózmánya? Csak mert ugyanezek a színészek játszanak benne kábé, ugyanúgy színházban, a nevekre meg a pozíciókra már nem emlékszem (láttam 3-4 részt abból a sorozatból).

2017-05-17 21:12:12 Tudomisén (4) #20

Jópofa néhol egy (tényleg picit) amerikamajmolás volt benne, de szerethető, szórakoztató, habkönnyű pozitív csalódás Schell Judit nagyon csini volt benne:)

2016-11-25 13:31:11 Dezsmant (4) #19

Egész jó kis film lett.

2016-06-02 15:40:53 Calavera (?) #18

most mindentől függetlenül Dobó Kata azért nagyon patentül nézett itt ki....

2012-05-19 20:48:00 Hannibal Lecter (4) #17

Magam sem hittem volna, de tetszett. Legfőbb hibáját két szóban össze lehet foglalni: Csányi Sándor. Őt leszámítva viszont kíméletlenül profi munka ez a film.

2012-02-18 20:28:58 dorothygale (4) #16

Ali a legjobb az egészben....

2011-10-16 21:30:19 ChrisAdam (3) #15

Hát nekem nagyon nem jönnek be ezek a romantikus filmek... Rossz.

2011-09-30 21:57:00 Dibon (4) #14

A bivalyerős 80% az olyan, mint a normál 81%? :D

2011-09-30 21:15:09 Dibon (4) #13

Eddig előítéletből módszeresen elkerültem a magyar vígjátékokat, de most azt kell hogy mondjam, mégiscsak van olyan, amit érdemes megnézni! Poénos, ötletes, és ripacskodást is csak nyomokban látni benne.

2010-08-24 11:55:44 jesi (2) #12

Nekem csalódás, az első fele nem rossz, aztán a végére nagyon legyengül

2010-01-28 16:15:54 izmoskardviragillat24 (3) #11

unalmas, hosszú, alapvetően nem rossz azért de jónak sem mondhatnám... legjobb magyar film??? a magyar film áttröése, megmentője??? biztosan nem!

jó karakterek, jó az alaptörténet, de valahogy mégsem áll össze ez a film (nekem)...
ez van.

de azért zseniális, az álomjelenet, a temetésen - "Ő nem csak a spermámat akarta - Testvéreim az Úrban... - hatalmas!"
és amikor
Dóra bemutatja a szüleit

2009-12-22 16:42:16 Bruce94 (4) #10

A kedvenc magyar filmem az üvegtigris mellett.
Akárhányszor nézem egyre jobban tetszik.

2009-03-21 03:14:02 whiteman 01 (3) #9

Az utóbbi pár év messze legjobb magyar vígjátéka(mellesleg kb az egyetlen amit szeretek.) Most láttam talán 5-ödszörre, de még mindig egy nagyon erős 4-es, a titka a szövegekben rejlik, szinte minden egyes párbeszéde telitalálat! Csányi Sándort én egyáltalán nem tartom rossz színésznek, erre a szerepre meg egyszerűen tökéletes volt. Talán csak Gesztesi esik túlzásba néha, kiváncsi lennék, mennyire adja önmagát az ilyen szerepekkel. Egyébként az összes mellékszereplő is iszonyat jó, kezdve Alival egészen a zseniális Sinkó László Tivadarjáig. Meg kéne már néznem a Kaméleont...

2007-12-13 21:58:29 Kremy (4) #8

Nem gondoltam volna hogy végig fogok nevetni egy magyar vígjátékot..És mégis...Többször megnéztem már a filmet és mindig ugyanúgy megnevettet..A rendezés is tetszik,a humor pedig majdnem csillagosötös,,Gesztesit és Csányit pedig változatlanul jó színésznek tartom..És ez az egyetlen film amiben Dobó Kata nem idegesít..
10/8,remélem lesz még ilyen...

2007-04-08 22:39:40 Jereváni Rádió (4) #7

Na ezt nem hittem volna! A legújabbkori mainstream vígjáték (sic!), mint műfaj kitermelte a legjobb produkcióját. Emberek, működik, egyszerűen működik! Én, aki kapartam a falat a valami amerikától a terézanyuig bezárólag, nem tudok mást mondani, hogy igen nekünk is van könnyed, habkönnyű, de egyben SZÓRAKOZTATÓ filmünk, amit bátran tudok ajánlani. Persze van mit még javítani (pölö: Csányi Sándor még mindig nem tud hangsúlyozni rendesen – magyarul nem vmi tehetséges, Dobó Kata egy fokkal jobb a filmben, bár ő sem egy nagy vasziszdasz), a karakterek (!), vicces szituációk (!!), poénok (!!!) viszont jótékonyan feledtetik a hiányosságokat. Lehetne persze kötözködni, hogy na azért a nagy magyar átlag nem ilyen életszínvonalon él, a színházi emberkék mióta járnak csak alfa romeoval, stb., de mindez nem annyira érdekes, ha van rendesen megírt sztori, szereplők, poénok. Bizony, bizony így kell ezt csinálni. Azért remélem nem csupán egyszeri fecskéről van szó. Ja, Schell Judit pedig nem csak baromi jó nő, hanem egyben tehetséges is.
Erős 70 %

2006-03-09 22:56:12 Ivan/ (4) #6

Ugy nagyjából mindenkivel egyetértek! Szerintem nyugodtam mondhatjuk, hosszú idő után végre újra született egy mindenki számára nyugodtan válalható komersz magyar film.

2006-01-31 16:19:38 Dió (4) #5

Hey!
Láttátok az imdb-n a triviát? Azt írja hogy Goda Kriszta korábban a barátok köztért, és a jóban rosszban scriptjéért volt felelős. Ez most valami rossz vicc, ugye?

2006-01-31 13:22:22 Dió (4) #4

Francba a tegnapi véleményemmel, ez egy bivalyerős 80%. Zseniális, önfeledt szórakozást biztosító vígjáték. Hajrá Goda Kriszta, így tovább!

2006-01-30 23:25:39 Dió (4) #3

Apááám! Csípjetek meg álmodom!!! Egy jó magyar filmet láttam vagy egy jó magyar filmet??? Hát ez tényleg az, hossszú évek óta az első!!

Hihetetlen, de végre valaki megálmodta, megfogta, és összerakta! Úgy hogy elbűvölően bájos legyen az eredmény. Adott egy kényes alapsztori amiről már tonnányi bőrt lehúztak, csakhogy ezúttal a történet úgy van összerakva, hogy az összes korábbi magyartól eltérően nem túlzó, nem elszállt, nem hatásvadász, nem teátrális, hanem helyette TERMÉSZETES. A főbb színészeket sikerült jól megtalálni (Schell nem csak jól játszik de a korához képest bombázó is), mellettük pedig nem a szokásos magyar epizódszereplők találhatóak (a kötelező gyogyós, a kötelező nehézfiú, stb), hanem az imént felsoroltak helyett rendkívül ötletes és szeretnivaló figurák, akik kidolgozottságában óriási poénlehetőségek rejlenek. A film egészét tekintve romantikus vígjáték a helyénvaló megnevezés, bár az utóbbi felé tolódik el a hangsúly, de jobb is így. Ennek köszönhetően oltári nagy poénbombák robbannak 5 percenként, több benne a frankó beszólás mint az üvegtigrisban (nagy szó!) és nagyon durva helyzetkomikumot kanyarítanak ki itt-ott, ha pedig éppen nem a könnyünket törölgetjük a röhögéstől, akkor valami kellemesen megmosolyogtató és oltárian aranyos poént kapunk az arcunkba. A sok pozitívum mellett még azt is elnézem neki hogy a vége felé már néhol rezeg a léc (Dobó Kata fordulata), és inkább csak annyit mondok: irány a mozi!

75-80%

2006-01-30 09:34:54 kery (4) #2

Határozottan kellemes.

2005-12-09 08:13:43 Daemiaen (3) #1

Csak szex és más semmi (Csak szex és más semmi, 2005, forgalmazza: Hungaricom)

Sok szarnak kellett lefolynia a magyar közönségfilm folyóin, hogy végre igazán jól lehessen szórakozni, de sikerült. Goda Krisztina megcsinálta: tessék megnézni, röhögni és elhinni, hogy most már talán mi is tudunk jó popfilmet készíteni. És ha az ember nem veszi észre, hogy elrepül a mozira szánt másfél óra, akkor kár felhozni a negatívumokat. Épkézláb poénok, kerek történet, jópofaság, vidámság.